Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Ветрогенератор и Електромера
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
krasiorocknroll
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005
Мнения: 180

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 20:20    Заглавие: Отговорете с цитат

А къде искаш да включиш електромера? За да включиш генератор в паралел,трябва да е синхронизиран с мрежата в която го включваш. По-старите машини/генератори/ имат механични синхроноскопи ,а при по-новите става по електронен път.
_________________
http://www.bg-sonic.com/members.php?id=147
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Май 2005
Мнения: 1691

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 21:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Значение има какъв е генератора на ветрогенератора.Ако е със синхронен генератор,той се върти със синхронната скорост,и колкото по-силен е вятъра толкова повече енергия се продава в мрежата ,и включването на такъв генератор ,става по правилата за включване на синхронен генератор/двигател към мрежа ,така както е посочено в предния пост.Недостатъка е че при ниска скорост на вятъра ,генератора става двигател и черпи енергия от мрежата,и трябва да бъде изключен.При по-малки мощности се ползва постоянотоков генератор с постоянен магнит за възбуждане (за по-висок КПД)и т. н. зависим инвертор,чиято честота и фаза се определя от честотата и фазата на мрежата,но като недостатък се смята изкривяването на синусоидата,за което от НЕК доста негодуват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2007 3:53    Заглавие: Hehe Отговорете с цитат

Филипов написа:
Wentilator написа:
Идеята е произведената вповече от ветрогенератора енергия ,да се върне в мрежата.

Идеята ти е тъпичка. Трябва да продаваш цялото количество на НЕК и те да ти я плащат по 74 ст. (някъде там беше) като произведена от такъв източник. Каквото ти трябва за битово потребление си го купуваш от ЕРП по 15 ст. примерно.
Загря ли?

Кой те излъга че е 74ст , до колкото са ми спомените последно беше по 14ст на киловат , като имаше дискусия дали да стане на 17.4ст на киловат .
Най добре е ако е малко вятърна перка и дава някакъв ток , да се натрупа тази енергия в акумулатор и да си я ползваш.
Разправията и главоболиите с енергото са толкова много че за предпочитане е да се откаже човек с такова начинание.
А по въпроса с подаване на енергия наобратно :
1.Трябва да е синхронизирано с мрежата и когато завърши синхронизацията тогава подаваш напрежението .
2.Когато във витлата на перката има достатъчно налягене тя не се върти по бързо а просто подава наобратно по голям ток в мрежата .
3.Ако всичко ти е в тези изисквания все пак първо виж какъв ти е електромера , ако е механичен с диск ще се завърти наобратно , но ако е електронен по добре не се занимавай да връщаш в мрежата , защото всичкия върнат ток ти го натрупва все едно си харчил ток.
4.Ако е електронен електромерра ти и искаш да ползваш енергията от генератора , просто го синхронизирай с мрежата и си превключвай към него някой консуматори и е добре да са толкова колкото му е душата а не да станат много и да опукаш генератора или пък да са му малко и да вдигне напрежението да заминат някой електроуреди .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Румен Петков :)
Гост





МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2007 9:36    Заглавие: Re: Ветрогенератор и Електромера Отговорете с цитат

Wentilator написа:
Здравейте,имам въпрос относно поведението на електромера:
Включвайки в мрежата енергоизточник под формата на ветрогенератор ,конкретния ми въпрос е :
Ще се върти ли Обратно , ако произведената енергия от ветрогенератора е по-голяма от консумираната?

Ако включиш нерегламентиран източник към мрежата, застрашаваш живота и здравето на обслужващия персонал, с което подлежиш на накарателно преслведване.
Тост ако направиш тожа което си намислил по всяка жероятност ще ходиш в затвора.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2007 17:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Г-н министър Петков ,то бива полицейщина ,ама чак пък толкова. По добре вземете научете правописа ,или си сменете клавиатурата! Very Happy
Цитат:
Ако включиш нерегламентиран източник към мрежата, застрашаваш живота и здравето на обслужващия персонал, с което подлежиш на накарателно преслведване.
Тост ако направиш тожа което си намислил по всяка жероятност ще ходиш в затвора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals