 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
krasiorocknroll Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 180
|
Пуснато на: Пет Сеп 14, 2007 20:20 Заглавие: |
|
|
А къде искаш да включиш електромера? За да включиш генератор в паралел,трябва да е синхронизиран с мрежата в която го включваш. По-старите машини/генератори/ имат механични синхроноскопи ,а при по-новите става по електронен път. _________________ http://www.bg-sonic.com/members.php?id=147 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пет Сеп 14, 2007 21:39 Заглавие: |
|
|
| Значение има какъв е генератора на ветрогенератора.Ако е със синхронен генератор,той се върти със синхронната скорост,и колкото по-силен е вятъра толкова повече енергия се продава в мрежата ,и включването на такъв генератор ,става по правилата за включване на синхронен генератор/двигател към мрежа ,така както е посочено в предния пост.Недостатъка е че при ниска скорост на вятъра ,генератора става двигател и черпи енергия от мрежата,и трябва да бъде изключен.При по-малки мощности се ползва постоянотоков генератор с постоянен магнит за възбуждане (за по-висок КПД)и т. н. зависим инвертор,чиято честота и фаза се определя от честотата и фазата на мрежата,но като недостатък се смята изкривяването на синусоидата,за което от НЕК доста негодуват. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
suxfan Опитен потребител

Регистриран на: 29 Окт 2004 Мнения: 174
|
Пуснато на: Съб Сеп 15, 2007 3:53 Заглавие: Hehe |
|
|
| Филипов написа: | | Wentilator написа: | | Идеята е произведената вповече от ветрогенератора енергия ,да се върне в мрежата. |
Идеята ти е тъпичка. Трябва да продаваш цялото количество на НЕК и те да ти я плащат по 74 ст. (някъде там беше) като произведена от такъв източник. Каквото ти трябва за битово потребление си го купуваш от ЕРП по 15 ст. примерно.
Загря ли? |
Кой те излъга че е 74ст , до колкото са ми спомените последно беше по 14ст на киловат , като имаше дискусия дали да стане на 17.4ст на киловат .
Най добре е ако е малко вятърна перка и дава някакъв ток , да се натрупа тази енергия в акумулатор и да си я ползваш.
Разправията и главоболиите с енергото са толкова много че за предпочитане е да се откаже човек с такова начинание.
А по въпроса с подаване на енергия наобратно :
1.Трябва да е синхронизирано с мрежата и когато завърши синхронизацията тогава подаваш напрежението .
2.Когато във витлата на перката има достатъчно налягене тя не се върти по бързо а просто подава наобратно по голям ток в мрежата .
3.Ако всичко ти е в тези изисквания все пак първо виж какъв ти е електромера , ако е механичен с диск ще се завърти наобратно , но ако е електронен по добре не се занимавай да връщаш в мрежата , защото всичкия върнат ток ти го натрупва все едно си харчил ток.
4.Ако е електронен електромерра ти и искаш да ползваш енергията от генератора , просто го синхронизирай с мрежата и си превключвай към него някой консуматори и е добре да са толкова колкото му е душата а не да станат много и да опукаш генератора или пък да са му малко и да вдигне напрежението да заминат някой електроуреди . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Румен Петков :) Гост
|
Пуснато на: Съб Сеп 15, 2007 9:36 Заглавие: Re: Ветрогенератор и Електромера |
|
|
| Wentilator написа: | Здравейте,имам въпрос относно поведението на електромера:
Включвайки в мрежата енергоизточник под формата на ветрогенератор ,конкретния ми въпрос е :
Ще се върти ли Обратно , ако произведената енергия от ветрогенератора е по-голяма от консумираната? |
Ако включиш нерегламентиран източник към мрежата, застрашаваш живота и здравето на обслужващия персонал, с което подлежиш на накарателно преслведване.
Тост ако направиш тожа което си намислил по всяка жероятност ще ходиш в затвора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Сеп 15, 2007 17:41 Заглавие: |
|
|
Г-н министър Петков ,то бива полицейщина ,ама чак пък толкова. По добре вземете научете правописа ,или си сменете клавиатурата! | Цитат: | Ако включиш нерегламентиран източник към мрежата, застрашаваш живота и здравето на обслужващия персонал, с което подлежиш на накарателно преслведване.
Тост ако направиш тожа което си намислил по всяка жероятност ще ходиш в затвора. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|