Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с EW-корекции (присаждане на шаси от друг ТВ)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vescherry
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 721

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 18:48    Заглавие: Отговорете с цитат

+В е 130В,С441 е към средната точка на диодния модулатор.На схемата вървяща със шасито,колектора на V303 през последователно свързаните R313 и L301 e в средната точка на модулатора,като между тях е свързан С=4.7мF/160V към маса.На изпратената схема емитера на крайния тр-р за ХО е свързан през R313 в колектора на V303.
Тук съм качил две осцилограми снети при 2В/дел.
_________________
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vescherry
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 721

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 19:23    Заглавие: Отговорете с цитат

sushko написа:
Намерих схемата на това шаси, с което се борят колегите. Според цитирани горе позиции - е същото. Значи, при мен не бяха монтирани VD552(FR157) и R446(22k1/2w) - не знам, по какви съображения! След като ги сложих - корекциите проработеха. Още съм отбелязал, че R456 сложено 12к вместо 39к по схемата и, мисля, че го възстанових.

Поставих такъв диод,R446 си е на място,но на шасито е с друга номерация-415,диода е 412.Не отговаря схемката която е в комплекта,номерациите на някои места са различни,а също и схемата на колегата spb там пък други връзки...
Ще продължавам утре,няма връщане назад.
_________________
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 29, 2007 0:25    Заглавие: Отговорете с цитат

vescherry написа:
На изпратената схема емитера на крайния тр-р за ХО е свързан през R313 в колектора на V303
Това разбрах, че е сбъркано на схемата.
vescherry написа:
На схемата вървяща със шасито,колектора на V303 през последователно свързаните R313 и L301 e в средната точка на модулатора,като между тях е свързан С=4.7мF/160V към маса
Това после разбрах, че е така и вече знам как изглежда твойта схема, поне в частта с корекциите Very Happy Ако имаш възможност я сканирай и я качи във файлообменника, за да се включат и други колеги.
vescherry написа:
Тук съм качил две осцилограми снети при 2В/дел.
Осцилограмата в базата нa V302 е добре. Същата, но с по-голяма амплитуда, трябва да стане и на колектора на V303. С потенциометрите трябва да намалиш малко базовия ток, за да премахнеш изкривяването(изрязването) на горната част на импулса.
Но първо трябва да докараш по-високо напрежение за захранване на V303. Не си писал за такива проби. При пробите може да се ориентираш и по хор. размер. Като вдигнеш R313 хор. размер трябва да е около 2/3 от екрана, а като го дадеш на маса - екрана трябва да е изпълнен, независимо от възглавницата. При това условие ще дойде и необходимото напр. за захр. на колектора на V303.
vescherry написа:
+В е 130В.
Малко е. На оригиналната схема е 150. Опитай да го вдигнеш поне на 140. Отоплението ще го гласиш накрая, след като оправиш хор. размер, корекциите и високото. Сложи му за всеки случай последователно 2-3 ома докато правиш пробите.
А ТХО-то кое е и как изглежда на външен вид? Като за 14 или като за 29 инча?
sushko написа:
Намерих схемата на това шаси, с което се борят колегите. Според цитирани горе позиции - е същото. Значи, при мен не бяха монтирани VD552(FR157) и R446(22k1/2w) - не знам, по какви съображения! След като ги сложих - корекциите проработеха. Още съм отбелязал, че R456 сложено 12к вместо 39к по схемата и, мисля, че го възстанових.
По схемата, която гледаме VD552 е захр. на видеоусилвателите, R456 е за верт. размер, а R446 е 220К и също няма връзка с корекциите. Изпращам ти схемата на spb, да я сравниш с твойта и евентуално по нея да кажеш кои елементи не са били монтирани на твоето шаси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vescherry
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 721

МнениеПуснато на: Съб Сеп 29, 2007 10:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето тук снимки на цялта схема и часта с корекциите,втората се чете долу-горе,за съжаление нямам в момента с какво друго да ги копирам.Единствено VD522 не е поставен на шасито и номера му е 412,но поставянето му не дава ефект.Продължавам по указанията и ще докладвам.

П.П. Разкачането и даване към маса на R313 не променя абсолютно нищо.
_________________
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.


Последната промяна е направена от vescherry на Съб Сеп 29, 2007 12:14; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hitech
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 173
Местожителство: Димитровград

МнениеПуснато на: Съб Сеп 29, 2007 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Пратих една схема на това шаси дано свърши работа



ПС:А от тука можете да си я дръпнете http://www.sendspace.com/file/atl69u
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 0:57    Заглавие: Отговорете с цитат

vescherry написа:
Ето тук снимки на цялта схема и часта с корекциите
Частта с корекциите се вижда ясно, но тук пак има разминаване на твойта схема с твоето шаси. Не може в единия край на вторичната намотка на драйверния траф да има 0V, а в другия 5,8V. Разгледай и кажи, ако има други разлики с шасито, поне в тази част на схемата.
vescherry написа:
П.П. Разкачането и даване към маса на R313 не променя абсолютно нищо.
Че това e така, и че има проблем след V303 го разбрахме още на предишната страница. Започне ли да променя, ще заработят и корекциите. Тази проба е добре да я правиш след всяка промяна по схемата, защото не зависи от режима на V303, а на осцилограмите се вижда, че и той не е в ред и може да те подведе. Предполагам си правил такава проба на работещи корекции и знаеш как трябва да изглежда. Та досега освен, че си нагласил 22Vp-p на отоплението, не разбрах да си променял нещо около хор. бобини, диодния модулатор и корекциите. Например какво става с хор. размер и с напр. върху С305 като махнеш С444? Какво става като промениш С441 или като намалиш С437?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vescherry
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 721

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 15:37    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
Например какво става с хор. размер и с напр. върху С305 като махнеш С444? Какво става като промениш С441 или като намалиш С437?

Би трябвало в зависимост от стойностите на С435 и С437,+В да се разпределя върху тях,съответно и върху С305,но промяната им води до слабо покачване и спадане на U на C305.
Откачих С444 и корекциите криво-ляво заработиха,напрежението мръдна на 7В,намалих R307 на половина и се получиха корекции на възглавницата и хор. размер.
Но както се казва:"Няма пълно щастие"- линейноста по хоризонтали не е много добра,в средата е по-свит отколкото в краищата.
_________________
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

vescherry написа:
Откачих С444 и корекциите криво-ляво заработиха,напрежението мръдна на 7В
7 волта, ако е с вдигнато R313 е малко. Вдигни само масата на С444 и този край го включи в средната точка на диодния модулатор, а другия край на С444 го остави към VD552 и R446 както е по схема. Това може да подобри и линейността.
vescherry написа:
намалих R307 на половина...
Това е добре за режима на V303, но може да пробваш и друго с увеличаване на R310. При промените гледаш как е осцилограмата на колектора и как се променя при регулировката с двата тримера.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vescherry
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 721

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 16:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Най добре е с разкачен C444 - иначе прикачен към модулатора свива много размера и не може да се опъне,увеличих R310 на 3.7кОм,намалих R307 на 1.2кОм,намалих С441 от 470nF на 330nF,линейноста стана доволно равномерна,мисля,че това е края на сагата.Благодаря на всички колеги,също и на vladimirstanoev,че беше търпелив и отзивчив.Успех.
_________________
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
takiev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 1073
Местожителство: StaraZagora

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 23:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не би проблема да е в L301? Прецени.....ако не е трудно да се
развие....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals