 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 18:48 Заглавие: |
|
|
+В е 130В,С441 е към средната точка на диодния модулатор.На схемата вървяща със шасито,колектора на V303 през последователно свързаните R313 и L301 e в средната точка на модулатора,като между тях е свързан С=4.7мF/160V към маса.На изпратената схема емитера на крайния тр-р за ХО е свързан през R313 в колектора на V303.
Тук съм качил две осцилограми снети при 2В/дел. _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 19:23 Заглавие: |
|
|
| sushko написа: | | Намерих схемата на това шаси, с което се борят колегите. Според цитирани горе позиции - е същото. Значи, при мен не бяха монтирани VD552(FR157) и R446(22k1/2w) - не знам, по какви съображения! След като ги сложих - корекциите проработеха. Още съм отбелязал, че R456 сложено 12к вместо 39к по схемата и, мисля, че го възстанових. |
Поставих такъв диод,R446 си е на място,но на шасито е с друга номерация-415,диода е 412.Не отговаря схемката която е в комплекта,номерациите на някои места са различни,а също и схемата на колегата spb там пък други връзки...
Ще продължавам утре,няма връщане назад. _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 0:25 Заглавие: |
|
|
| vescherry написа: | | На изпратената схема емитера на крайния тр-р за ХО е свързан през R313 в колектора на V303 | Това разбрах, че е сбъркано на схемата.
| vescherry написа: | | На схемата вървяща със шасито,колектора на V303 през последователно свързаните R313 и L301 e в средната точка на модулатора,като между тях е свързан С=4.7мF/160V към маса | Това после разбрах, че е така и вече знам как изглежда твойта схема, поне в частта с корекциите Ако имаш възможност я сканирай и я качи във файлообменника, за да се включат и други колеги.
| vescherry написа: | | Тук съм качил две осцилограми снети при 2В/дел. | Осцилограмата в базата нa V302 е добре. Същата, но с по-голяма амплитуда, трябва да стане и на колектора на V303. С потенциометрите трябва да намалиш малко базовия ток, за да премахнеш изкривяването(изрязването) на горната част на импулса.
Но първо трябва да докараш по-високо напрежение за захранване на V303. Не си писал за такива проби. При пробите може да се ориентираш и по хор. размер. Като вдигнеш R313 хор. размер трябва да е около 2/3 от екрана, а като го дадеш на маса - екрана трябва да е изпълнен, независимо от възглавницата. При това условие ще дойде и необходимото напр. за захр. на колектора на V303. | vescherry написа: | | +В е 130В. | Малко е. На оригиналната схема е 150. Опитай да го вдигнеш поне на 140. Отоплението ще го гласиш накрая, след като оправиш хор. размер, корекциите и високото. Сложи му за всеки случай последователно 2-3 ома докато правиш пробите.
А ТХО-то кое е и как изглежда на външен вид? Като за 14 или като за 29 инча? | sushko написа: | | Намерих схемата на това шаси, с което се борят колегите. Според цитирани горе позиции - е същото. Значи, при мен не бяха монтирани VD552(FR157) и R446(22k1/2w) - не знам, по какви съображения! След като ги сложих - корекциите проработеха. Още съм отбелязал, че R456 сложено 12к вместо 39к по схемата и, мисля, че го възстанових. | По схемата, която гледаме VD552 е захр. на видеоусилвателите, R456 е за верт. размер, а R446 е 220К и също няма връзка с корекциите. Изпращам ти схемата на spb, да я сравниш с твойта и евентуално по нея да кажеш кои елементи не са били монтирани на твоето шаси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 10:10 Заглавие: |
|
|
Ето тук снимки на цялта схема и часта с корекциите,втората се чете долу-горе,за съжаление нямам в момента с какво друго да ги копирам.Единствено VD522 не е поставен на шасито и номера му е 412,но поставянето му не дава ефект.Продължавам по указанията и ще докладвам.
П.П. Разкачането и даване към маса на R313 не променя абсолютно нищо. _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.
Последната промяна е направена от vescherry на Съб Сеп 29, 2007 12:14; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hitech Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 173 Местожителство: Димитровград
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Сеп 30, 2007 0:57 Заглавие: |
|
|
| vescherry написа: | | Ето тук снимки на цялта схема и часта с корекциите | Частта с корекциите се вижда ясно, но тук пак има разминаване на твойта схема с твоето шаси. Не може в единия край на вторичната намотка на драйверния траф да има 0V, а в другия 5,8V. Разгледай и кажи, ако има други разлики с шасито, поне в тази част на схемата.
| vescherry написа: | | П.П. Разкачането и даване към маса на R313 не променя абсолютно нищо. | Че това e така, и че има проблем след V303 го разбрахме още на предишната страница. Започне ли да променя, ще заработят и корекциите. Тази проба е добре да я правиш след всяка промяна по схемата, защото не зависи от режима на V303, а на осцилограмите се вижда, че и той не е в ред и може да те подведе. Предполагам си правил такава проба на работещи корекции и знаеш как трябва да изглежда. Та досега освен, че си нагласил 22Vp-p на отоплението, не разбрах да си променял нещо около хор. бобини, диодния модулатор и корекциите. Например какво става с хор. размер и с напр. върху С305 като махнеш С444? Какво става като промениш С441 или като намалиш С437? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Нед Сеп 30, 2007 15:37 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev написа: | | Например какво става с хор. размер и с напр. върху С305 като махнеш С444? Какво става като промениш С441 или като намалиш С437? |
Би трябвало в зависимост от стойностите на С435 и С437,+В да се разпределя върху тях,съответно и върху С305,но промяната им води до слабо покачване и спадане на U на C305.
Откачих С444 и корекциите криво-ляво заработиха,напрежението мръдна на 7В,намалих R307 на половина и се получиха корекции на възглавницата и хор. размер.
Но както се казва:"Няма пълно щастие"- линейноста по хоризонтали не е много добра,в средата е по-свит отколкото в краищата. _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Сеп 30, 2007 20:31 Заглавие: |
|
|
| vescherry написа: | | Откачих С444 и корекциите криво-ляво заработиха,напрежението мръдна на 7В | 7 волта, ако е с вдигнато R313 е малко. Вдигни само масата на С444 и този край го включи в средната точка на диодния модулатор, а другия край на С444 го остави към VD552 и R446 както е по схема. Това може да подобри и линейността. | vescherry написа: | | намалих R307 на половина... | Това е добре за режима на V303, но може да пробваш и друго с увеличаване на R310. При промените гледаш как е осцилограмата на колектора и как се променя при регулировката с двата тримера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Пон Окт 01, 2007 16:10 Заглавие: |
|
|
Най добре е с разкачен C444 - иначе прикачен към модулатора свива много размера и не може да се опъне,увеличих R310 на 3.7кОм,намалих R307 на 1.2кОм,намалих С441 от 470nF на 330nF,линейноста стана доволно равномерна,мисля,че това е края на сагата.Благодаря на всички колеги,също и на vladimirstanoev,че беше търпелив и отзивчив.Успех. _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пон Окт 01, 2007 23:04 Заглавие: |
|
|
Да не би проблема да е в L301? Прецени.....ако не е трудно да се
развие.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|