 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Окт 05, 2007 22:06 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | До тук добре,но нищо не свърших ,подменях съпротивления, конд. и продължава да си пече... | Напиши какво точно си сменил и какво само си измерил в първичната. Виж осцилограмата на дрейна дали има някакви пикове или някакви сривове по нея. Сложи един пр. 0,8А след кондензатора на +300V, докато преминат всички тестове и станеш сигурен, че си го оправил. Спестявал съм по няколко комплекта с части при подобна повреда. Доколкото разбирам греенето е на Sby и спокойно може да работиш с последователно включена 40W крушка. Така хем ще си следиш тока, хем няма да гърми шасито, а и колегите няма да бягат от сервиза  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 10:55 Заглавие: |
|
|
Всичко това би било добре обаче, полевия транзистор когато има последователно на дрейна лампа не може да дигне необходимата амплитуда и във вторичната част на захранването захранването напрежението става много ниско и обратната връзка изключва схемата.Същото става и когато се сложи лампа на местото на предпазителя.Аз слагам 75вата.Може би с друг ватаж ще реагира по друг начин.Не гори транзистора в ST.B. а в момента на пускането или гасенето .Този телевизор на практика няма ST.B. защото една платчица в лицевия панел командвува едно реле което подава мрежовото захранване към шасито и фактически само тя седи в ST.B.Подменил съм чипа ,диода STTA506f,транзистора 1N60S5-краен мощен на захр./по схема го дават BUZ91a./,високоомните съпротивления около чипа и повечето неелектр.конд. около транзистора и електр. конд.,22омовите съпротивления също.Според мен цялата работа идва че не мога да намеря орг. транзистор 1N60S5 и слагам разни които се оказват ментаци.Днес съм взел един 2Sk1940.кпито е много близък по параметри и се надявам с него да стане .Борбата продължава. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 11:17 Заглавие: |
|
|
На дрейна му имаш 22нФ,820пФ и 150пФ-и трите ли са сменени?
Свали някой BUZ91 от шаси-неизолиран оригиналски,ако имаш _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 12:37 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | ...Не гори транзистора в ST.B. а в момента на пускането или гасенето ... | Точно за този случай трябва да използваш пр. 0,8А последователно във веригата +300V, кр.10-8 на имп. траф, дрейн на Q624. Действително лампата на Sby в случая не върши работа, но пак може да се използва при вкл. и изкл., ако прекъснеш товара на +В.
| pepi_voinishki1957 написа: | | Подменил съм чипа...........високоомните съпротивления около чипа и повечето неелектр.конд. | Пак не си писал точно кои, а идеята ми беше като започнеш да пишеш, сам да видиш какво си пропуснал  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|