Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

SHARP 37GQ-20FP проблем с Н-импулса от STV2238D
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006
Мнения: 1310
Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 9:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи кондензарорите бяха по 220/16v и ги смених с по 470/25v,че нямам такива миниатюрни по 1000/25v.
Държи ми по +9 и -9 волта
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peshootvt
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2007
Мнения: 57
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 12:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези напрежения при OFF STBY ли са?
Ако е така, при ОN трябва да се вдигнат на + и - 10/11V.
Традиционно тези ТВ-та им се сменят тези двата кондензатора, двата на Н помпата и този на +7V за ОВ и храна на оптрона. Малко спойки тук таме. Хубаво е да се сложи и един ценер за 150V на вторичното 110V, че ако перне токов удар и ако опляска оптрона, да не се метне ТВ-то в близкия контейнер.
Може и друга проба. Махни крайния, пусни ТВ-то и мерни с осцилоскопа Н импулса. Ако е наред слагаш транзистора и готово.
_________________
За колегите съм Пешо Шарпа. Ако нещо Ви тревожи за SHARP, питайте. На никого не съм отказал.
Skype: peshootvt
Към клиентите - За мерси не ме търси. Razz От утре не се плаща. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006
Мнения: 1310
Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега,нещо май говорим за различни шасита.На това при мен няма оптрон.Захранването е с TDA16833-SMD ,телевизора е 14".
Пращам ти схемата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peshootvt
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2007
Мнения: 57
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 14:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за схемата. Отдавна не бях отварял от тези модели.
По проблема: Основните проблемчета все пак са същите. Кондензатори : С712,713,603,604. Трябват стабилни +8V на видео-чипа крак 59. Затова махни крайния и виж Н импулса на базата. Ако има проблем значи това е нейде напред. Q602,603 малко вероятно е да са зле. може да е Q604 - нали е SMD, може да прекъсва, случвало ми се е на друг ТВ на мерене да е здрав пък не пуска Н. Транзисторите за +5V рятко се скапват, или са здрави или не. +5VA е за тунера само, другия е за процесора. +105V при работещ ТВ може и да са +108V или е скапан С711.
В момента друго не се сещам. Иначе кюто и скайпа ми са отворени целодневно. Ако има нещо питай. Wink

ПП: Голям заплес съм. Имал съм схемата. Embarassed
ППП: Не слагайте български кондензатори, че са с по-висока индуктивност, на тез ТВ-та не им понася БГ-то.
_________________
За колегите съм Пешо Шарпа. Ако нещо Ви тревожи за SHARP, питайте. На никого не съм отказал.
Skype: peshootvt
Към клиентите - За мерси не ме търси. Razz От утре не се плаща. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006
Мнения: 1310
Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 0:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Май ще излезе че чипа се е фръцнал нещо,защото Н импулса на 63 пин си променя продължителноста произволно.Гледах го и без транзистор-същата работа.
Пък той чипа много скъп бе Shocked -към 75-80лв. Ай сиктир. Evil or Very Mad
Едва ли клиента ще се съгласи на такъв скъп ремонт.За сега ще го зарежа този SHARP.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 3:12    Заглавие: Отговорете с цитат

lusi blazev написа:
На 63пин импулса излиза идеален правоъгълен...
Н импулса на 63 пин си променя продължителноста произволно...
Какъв по-точно е проблема на импулса? Променя ли се амплитудата? Прекъсва ли? Честотата ли се променя или коефициента на запълване?
lusi blazev написа:
Значи на 61 пин на STV-to имам 6-6.2 волта,а на 64 много играе-от 0.5 до 2.6 волта...
Изключи вертикалното отклонение или дай на маса 56кр. на STV2238. След това с изваден краен транзистор (или прекъснато +В), виж дали играе напр. на 64кр. и как се държи импулса на 63кр.?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006
Мнения: 1310
Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 5:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Извадил съм транзистора,замасил съм 56 пин на чипа.
На 64 пин имам 1.06-1.09 волта.Импулса на 63 пин е такъв-виж атача.
Основно е вариант-А ,но прехвърля и като В,а и като С.
Напрежението на 63 пин е съответно 2.1 и5.1волта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 6:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Прекъсни SDA и SCL шините към 2 и 3кр. на STV-тo. Дай линк за осцилограмите, че това в атача не се отваря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peshootvt
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2007
Мнения: 57
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 9:30    Заглавие: Отговорете с цитат

lusi blazev написа:
Между другото,като зацикли на "изключено" ,понякога изкарва на екрана едни такива цветни дъги "))((" леко размазани.


Това го прави или от скапани транзистори по вертикала или от скапано видео. Провери на 46 крак (ISENS) на видео-чипа колко волта има DC. Ако е под волт волт и половина сигурно чипа е скапан, пък и щом грее май най-вероятно е капутясал. Sad
Намерих цена за STV2236 - 53 лв. За 2238 мога да направя запитване.
_________________
За колегите съм Пешо Шарпа. Ако нещо Ви тревожи за SHARP, питайте. На никого не съм отказал.
Skype: peshootvt
Към клиентите - За мерси не ме търси. Razz От утре не се плаща. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006
Мнения: 1310
Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 0:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Това в атача е рисунка,която правих на компа,и се отваря с Ундоус пикчър енд факс вюфър.Преди малко го отварях (атача).
А сега за 46 пин на чипа-това замерване със или без транзистор да го правя?Щото без тр. ми дава 3.7 волта,а като зацикли на тези цветните дъги-4.5 волта.
Между временно започна да прави и други чалъми-светва за по 3-4 секунди само по един от цветовете.Най често синия и зеления-и то с обратен ход.
Вкрайна сметка май наистина е за чип Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals