Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Отново SMR40200
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ozz
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Окт 2007
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 14:30    Заглавие: Отново SMR40200 Отговорете с цитат

Здравейте,
Първо малко уточнение - не съм много навътре по ремонта на тази техника.
Изгоря ми TV - SAMSUNG беше пълно късо на входа на захранването, след като проследих по схемата виновника беше SMR 40200 (!!)
В моя град мога да си купя само този кит за ремонта му.

Та въпроса ми е как точно се свързва това животно.
Сваля се импулсния траф от платката на телевизора и на негово място се слага този кит (като на долната снимка поз. 2), прекъсва се входа (поз. 1) и от там се взема захранване за кита.

Моля кажете така ли се прави и има ли някакви други особености?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 14:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
не съм много навътре по ремонта на тази техника.

И си намерил с кво да се захванеш. Very Happy

Така се слага блока но едва ли това е най-удачния блок,който да сложиш в телевизора.
Ако все пак си решил това да е-барем му завии някакво допълнително радиаторче към това неговото си щото транзистора пече яко и си смени елекролитите с нови свестни...
Иначе има едни блокчета с TDA4605-те са много по-добрия вариант.
Ползвай и търсачката на форума-за тва захранване има изписано много...
И въпреки всичко-щом нямаш нужния опит и знания-по-добре го занес на сервиз е моя съвет.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!


Последната промяна е направена от Bojilov на Чет Окт 25, 2007 14:43; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tonovd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2005
Мнения: 1019
Местожителство: Кричим

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 14:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не ремонтираш оригиналното захранване? Доставчиците предлагат качествени SMR-и на сравнително ниски цени и е писано много по въпроса!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ozz
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 25 Окт 2007
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:

И си намерил с кво да се захванеш. Very Happy

Останало ми е малко свободно врем, пък и аз да свърша нещо в къщи Smile)

tonovd написа:
Защо не ремонтираш оригиналното захранване? Доставчиците предлагат качествени SMR-и на сравнително ниски цени и е писано много по въпроса!


Както писах по-горе в моя град (Разград) намирам само този КИТ и не знам как да оцеля качествен SMR и цената му ще се вдигне ако си го поръчам по кориер и за това реших с този кит да го правя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 15:00    Заглавие: Отговорете с цитат

tonovd написа:
Защо не ремонтираш оригиналното захранване? Доставчиците предлагат качествени SMR-и на сравнително ниски цени и е писано много по въпроса!

Абе и така не е много добре...често си заминава бобинката и цялата гимнастика по въстановяването на оригиналното захранване отива по дяволите...
Абе най-добре да ползва търсачката и да чете-точно за това захранване има толкоз много блокове,китове,доработки,присадки,начини чалъми и тънкости за ремонт,че едва ли за друго захранване има изписано толкоз много.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Май 2005
Мнения: 1691

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 18:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:

Абе и така не е много добре...често си заминава бобинката и цялата гимнастика по въстановяването на оригиналното захранване отива по дяволите...
Поставяте последователно на дросела 500-600 Ом съпротивление и няма проблем.Съветвам Ви въобще да не го слагате този кит,даже днес съм ровил за да намеря частите които съм свалял за да сложа такъв кит,сега го махам и възстановявам .Не ми се прави снимка да видиш на какво е заприличал кита от прекомерно загряване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vlad_o
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004
Мнения: 857
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 20:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ги слушай Very Happy
Слагай турското захранване(демек KIT)...след година ,профилактично го смени и така.....до края на света.
Па ,ако случиш на свясно,може и да си късметлия/ Smile Smile Smile
_________________
ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
velo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2006
Мнения: 794
Местожителство: dimitrovgrad

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 21:05    Заглавие: Отговорете с цитат

vlad_o написа:
Не ги слушай Very Happy
Слагай турското захранване(демек KIT)...след година ,профилактично го смени и така.....до края на света.
Па ,ако случиш на свясно,може и да си късметлия/ Smile Smile Smile
Па нека аз да ти кажа ккат по будала Very Happy Не го слушаи!Наи добрия съвет за сега е на колегата bojilov.Кита с 4605 е върха. Слагаш го и до края на кинескопа , аи да не е до края на света. С турския КИТ дет си взел бая яд ще ядеш в последствие. До колкото разбрах телевизора си е твои така че................
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 22:02    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз така съм чул, че турските захранвания не са стока, но напоследък ми се наложи 3 такива (е не са точно като това на снимката, но са турски). Две съм сложил на Самсунг, а едно на Електрон 380 (за мой срам не се справих с оригиналното захранване и ми писна, та сложих турското). Първия турски блок сложих през май, последния на 12-ти този месец и сега чакам да видя как ще се развият нещата. Та по темата - ако не ти се занимава с търсене на кита с 4605, слагай това, което си купил, но внимавай и провери колко грее. Ако е много - добавяй радиатор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пет Окт 26, 2007 6:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е вярното решение но трябва да си правиш сам платката и не знам дали ще се справиш Sad

_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals