| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Ное 02, 2007 20:47 Заглавие: |
|
|
| ivan1959 написа: | | При цветен кинескоп не ми е попадал, но може да има... |
Той толкоз се и вижда хубаво.Вземи някой път като дойде телевизор с кинескоп Нокия-гетера се пада отстрани на самата шийка навътре към края на пушката точно дето са вече ускоряващия и фокусиращия електрод.Тоест не е при краката а навътре отстрани на втория-третия сантиметър некъде от шийката.И е сравнително малко петно.
Навремето ламбите кви големи петна имаха.
Новите кинескопи Панасоник също имат. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dimovdid Нов потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 22 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Ное 02, 2007 22:23 Заглавие: |
|
|
Срам ме е да си призная, но понеже бяхте много коректни и отзивчиви ще си кажа: Объркал съм буксата на основната платка, която отива към платката на кинескопа и през цялото време съм подавал +103 В на отоплението (но за кратко).
Буксата трябва да е Р402,а съм включил в Р803. И двете са еднакви тройки. Голям гаф, но отоплението издържа. Много трябва да се внимава.
Телевизорът работи.
Благодаря Ви още веднъж!
С уважение Димо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Ное 02, 2007 22:54 Заглавие: |
|
|
| Голям маита!!! И аз бях заложил на к-па! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Пет Ное 02, 2007 23:21 Заглавие: |
|
|
Какво да се каже :
И да се смееш няма да грешиш
И да плачиш пак няма да грешиш
Нека да телевисорчето си работи а пак аз ще мисля друг път дали винаги е тъка както мисля. _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Ное 03, 2007 9:46 Заглавие: |
|
|
Tъкмо се канех да ви пиша за един мой случай от миналия век.За малко да бракувам един кинескоп поради симптоми наподобяващи дефектирал кинескоп.Тогава бяха разпространени Електроните 380,телевизора не си спомням вече какъв дефект имаше но след отстраняване на дефекта(обикновено дефектираше захранването)след включване на телевизора виждам че шийката на кинескопа синее.Започнах да се тюхкам за изгубеното време и се ядосвах защо не бях измерил предварително кинескопа.Но колегата до мен който беше с по голям опит от мен ,сега е пенсионер,не се съгласи с диагнозата и ми каза да проверя захранванията на кинескопа при свалена платка на кинескопа.Всички напрежения освен това на отоплението си бяха по местата и в норма.Не си спомням кой точно извод на отоплението беше прекъснал по основната платка от TXO-то ,но след възстановяването му за мое голямо учудване кинескопа заработи без всякакви проблеми.И до днес не съм си обяснил това сияние в кинескопа но запомних единствено това ,че ако отоплението на кинескопа е изключено има ситуация при която шийката синее и може да ни подведе към грешна диагноза.Така ,че не изключвайте отоплението а по добре издърпайте платката на кинескопа и проверете за наличието му. Много се радвам за щастливия изход на този случай. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Ное 03, 2007 9:55 Заглавие: |
|
|
Аз затова призовавам хората,които не са се занимавали много с ремонт на телевизори да пращат снимки на това,което описват.Лошото е че в конкретния случай и това е невъзможно,щото доде го остави малко повечко време та да го снима и отоплението може да цъкне веднъж и завинаги.
Винаги има такива моменти в които се чудиш-ние грешно ли сме разбрали,човека ли недотам образно е обяснил.
Квото е,важното е че не е изгоряло отоплението.
Поначало тия 103В в тоя телевизор не могат да дадат кой знае къв ток без да сработи преди това защитата на кекавото захранване...
Има захранвания дето мамата си джасат и ще го изпърлят това отопление за секунди.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Ное 03, 2007 9:59 Заглавие: |
|
|
| Dimow написа: | | Tъкмо се канех да ви пиша за един мой случай от миналия век.За малко да бракувам един кинескоп поради симптоми наподобяващи дефектирал кинескоп.Тогава бяха разпространени Електроните 380,телевизора не си спомням вече какъв дефект имаше но след отстраняване на дефекта(обикновено дефектираше захранването)след включване на телевизора виждам че шийката на кинескопа синее. |
Мда ,при съветските кинескопи се наблюдава тва явление рядко.И на мене ми се е случвало-когато няма отоплително на кинескопа да има разряди в самия кинескоп.
Виждал съм го и в Е-380 ,а е доста по-често във стария ламповия Електрон (714-ония с 6П45С големта ламба).
Интересно е че става рядко и не на всички кинескопи.Много Електрони са идвали без отоплително и не са имали разряди в кинескопа. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrey1988 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Дек 2005 Мнения: 1263 Местожителство: Ботевград
|
Пуснато на: Съб Ное 03, 2007 13:53 Заглавие: |
|
|
| Аз и в "6П45С големта ламба" съм виждал такива разряди , ама после ламБата в казаня |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|