| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 22:17 Заглавие: |
|
|
Томазо ,вярно бе с 6n60 захранването наистина заспа ВЕЧЕН СЪН! xxxxxxx После пак смяна на половината елементи и сега съм в изходна позиция -цъкалото!В добрич няма Р40 Колеги от добрич ,вие нямате ли р40 за проба поне и да го поръчвам ако е там проблема !Смених вече и тиристора-край няма кво да е друго освен чипа!Някой ако има да пише,то от този телевизор пари няма да се вземат ама само да ми се маха от главата че......!
Модерирано от RC
Тук не е форум на каруцари.
Айде по-кротко с емоциите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Чет Ное 08, 2007 1:11 Заглавие: |
|
|
| borko 30 написа: | | Томазо ,вярно бе с 6n60 захранването наистина заспа ВЕЧЕН СЪН! xxxxxxx |
В схемата за 11АК30 Q 801 e MTP6N60E и SSP7N60A.
Снощи ремонтирах едно такова шасие и исто имаше цъкане ама с К2545 и BUZ 90 .Днес като сложих МTP 6N60 захранването спи.Може и към теб да бъде добре като сложиш оригиналния транзистор
Аз работих по тая схема http://images20.snimka.bg/004450942.jpg .
Моето мнение го казах на основ това и на основ че Телевизърот беше исполнен тъка .
Съжалявм че съм ти отмогнал ама към мен това което ти предложих е истина и става
Изглежда че вече неприменно трябва ного да му я мислим оти сичко е възможно  _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Ное 08, 2007 22:50 Заглавие: |
|
|
| Колеги С857 беше гадината!Мръсна гадна гад!С Р40 въобще липсваше на платката!Между другото днес от колега добричлия разбрах че на моя чип 75 килохерца му е горната гранична честота!Те за това само такива снабдявали по магазините щото на колкото е настроена схемата на толкова работи!Вие какво ме хвърляхте в джаза !Дима при теб щях да идвам последно ама гальо на от.паисий ми отвори очите накъде да се насоча-евала на човека!Гальо ако си в нета влезе ли в сервиза на онзи Thomson както ти казах днес! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Ное 08, 2007 23:03 Заглавие: |
|
|
| borko 30 написа: | | ....Между другото днес от колега добричлия разбрах че на моя чип 75 килохерца му е горната гранична честота!Те за това само такива снабдявали по магазините щото на колкото е настроена схемата на толкова работи!.... |
borko 30, това НЕ Е горна гранична честота!
А честотата на осцилатора на схемата - от това зависи максималната мощност която може да се "изтегли" от съответното захранване с дадения тип схема.
Още на първа страница има картинка по въпроса и там ясно е написано какво означават въпросните килохерци.
За разлика от схемите 46ХХ където суфикса означава ДО каква честота може да се накара да работи генератора на схемата в зависимост от поставените външни времезадаващи елементи -кондензатор и резистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пет Ное 09, 2007 18:32 Заглавие: |
|
|
| Абе както и да е !Значи някой ако има същия проблем първо да смени кондензатора -той е смд-от 2 крак на чипа към маса!220р! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|