| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
REMZ> Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 347 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Сря Дек 12, 2007 9:47 Заглавие: |
|
|
| Dimow написа: | | Да не би да гледаме различми схеми.Наистина имах случай с този резистор 99К. Но не го открих на тази схема в захранването.Действително беше с много малка промяна на стойността но изходното напрежение на импулсното беше много извън нормите. |
в някои шасита е 99 виждал съм и 120 на същото шаси.
нали говорим за 11ак30? _________________ Както си работеше и спря!!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Дек 12, 2007 11:21 Заглавие: |
|
|
Aз гледам схема за NEO на хартия схема No:01-2159M1-M411A която е като No:01-2190M1-M401A върху която съм писал NEO TV-2188TXSF.
Остава да разберем по коя схема да работим.
Добавям снимка на схемата за сравнение в атача. _________________ LZ4XH
Последната промяна е направена от Dimow на Сря Дек 12, 2007 12:16; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
REMZ> Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 347 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Сря Дек 12, 2007 12:02 Заглавие: |
|
|
| Dimow написа: | Aз гледам схема за NEO на хартия схема No:01-2159M1-M411A която е като No:01-2190M1-M401A върху която съм писал NEO TV-2188TXSF.
Остава да разберем по коя схема да работим. |
СПОРЕД МЕН Е 11АК30 Vestel.
КОЛЕГАТА ТРЯБВА ДА КАЙЕ КАКВО Е ШАСИТО  _________________ Както си работеше и спря!!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hgtod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 18 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Дек 12, 2007 13:43 Заглавие: |
|
|
Схемата е на хартия и долу вдясно пише: No:01-2988M2-M401A
При стартиране във вторичната страна се вижда, че тръгват +18в. и +135в., само напреженията на най-долната вторична намотка не скачат като горните две. Откачих R841 - същата работа, откачих L802 - без промяна, D833 - измерен - здрав... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Дек 12, 2007 18:31 Заглавие: |
|
|
В тази намотка няма голям отскок на нарежението само 2до 3в.Напомням пак, че на stand-by напрежението е точно толкова колкото сте го измерили на катода на D831 -16в.Когато се включи в работен режим става 135в.
Не разбрах, получихте ли 135в.
Измерете какво напрежение имате на светодиода на оптрона .На анода трябва да има 11в. а на катода 10,2в.
Препоръчвам ви да включите захранването принудително както ви описах по горе или чрез Q833-DTC144ES.Taka ще елиминираме процесора или паметта от подозрение.Имах такъв странен случай,където тръгваше за около секунди и след това се изключваше(но там чувах изсъскването на високото напрежение).
Ако приемем , че всичко във вторичната част е наред.Има вероятност захранването да се изключва от собствената си токова защита или по - точно обърнете внимание на R 810 -0,18oмa което ако си е увеличило стойността ще изключва и при най - малкото натоварване.Това ме подсеща за друг случай при който се оказаха фатални спойките на импулсния трансформатор въпреки че бяха със капси,и още един при който се наложи да опроводя допълнително видимо здравите фолиа във вторичната верига (от импулсния траф до диодите ).Изобщо много изненади. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hgtod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 18 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 10:04 Заглавие: |
|
|
На анода на оптрона има 6,1в., а на катода 5в. R810А си е точно 0,18.
Трите ценера са здрави. При включване транзистора на оптрона се запушва - напрежението от 4в. м/у изводи 3 и 4 скача и след това веднага пада. Още нещо: това 4в. на оптрона "пулсира" с честотата на "цъкането" дето се чува на стендбай.
п.с. Сега разбрах, че преди известно време телевизора пак е спрял по същия начин, но след изключване от мрежата за известно време после е тръгнал... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 11:04 Заглавие: |
|
|
Toчно така трябва да се случва ако нещо спира генерациите.Вижте R802 възможно е да си е увеличил стойноста.Всъщност колко волта измервате върху С806.Не трябва да спада под 280в. при включване. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hgtod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 18 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 11:42 Заглавие: |
|
|
Май нещата се избистрят. Откачих 63 пин на проца и подадох 5в. на базата на Q833 - 135в. се появиха, натоварих с лампа 100 вата - пак имаме 135в., +18в. във вторичната/17 и 18 извод на трафа/ също ги има и +33в. ги има. Притеснява ме само това, че на най-долната вторична, там където пише +12в. има само 3,5в.
Сега мога ли при изключен пин 63 да натоваря захранването с ТХО-то? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 13:26 Заглавие: |
|
|
Moже но няма смисъл, няма да работи ако е така .Много интересен случай .Как светва светодиода, като за целта са небходими 5в.Да не би да ви е изтощена батерията на мултицета и да ви подвежда с показанията си?
Измерете колко волта имате на 8 пин на паметта или на 3пин на инфраприемника.Когато включвахте от дистанционното TV-то реагираше ли?
Ако все пак,уреда е изправен и на посочените пинове не измервате 5в. Правите следното:Първо опроводявате с проводник двата извода на трафа до диода и общата маса.Ако и това не помогне ,демонтирате импулсния траф и го оглеждате за лоши спойки на тия два извода.В крайна сметка трябва да получите тия 12в. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hgtod Нов потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 18 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 14:29 Заглавие: |
|
|
| 5в. вземам от захранването на стендбай/от С838 нагоре тръгва напрежение, което после се преобразува на 5в. и 3,3в. за стендбай/, а не от най-долната вторична намотка. Тези 5в. ги подавах ръчно след включване на 220в., но след това запоих проводника и бум - след включването изпукаха Q830 и ценера Д839. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|