Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

neo tv-2588txsf - проблем със захранване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
REMZ>
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 347
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 9:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Dimow написа:
Да не би да гледаме различми схеми.Наистина имах случай с този резистор 99К. Но не го открих на тази схема в захранването.Действително беше с много малка промяна на стойността но изходното напрежение на импулсното беше много извън нормите.


в някои шасита е 99 виждал съм и 120 на същото шаси.
нали говорим за 11ак30?
_________________
Както си работеше и спря!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 11:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Aз гледам схема за NEO на хартия схема No:01-2159M1-M411A която е като No:01-2190M1-M401A върху която съм писал NEO TV-2188TXSF.
Остава да разберем по коя схема да работим.
Добавям снимка на схемата за сравнение в атача.
_________________
LZ4XH


Последната промяна е направена от Dimow на Сря Дек 12, 2007 12:16; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
REMZ>
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 347
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 12:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Dimow написа:
Aз гледам схема за NEO на хартия схема No:01-2159M1-M411A която е като No:01-2190M1-M401A върху която съм писал NEO TV-2188TXSF.
Остава да разберем по коя схема да работим.


СПОРЕД МЕН Е 11АК30 Vestel.
КОЛЕГАТА ТРЯБВА ДА КАЙЕ КАКВО Е ШАСИТО Idea
_________________
Както си работеше и спря!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hgtod
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Дек 2007
Мнения: 18
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемата е на хартия и долу вдясно пише: No:01-2988M2-M401A



При стартиране във вторичната страна се вижда, че тръгват +18в. и +135в., само напреженията на най-долната вторична намотка не скачат като горните две. Откачих R841 - същата работа, откачих L802 - без промяна, D833 - измерен - здрав...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Дек 12, 2007 18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

В тази намотка няма голям отскок на нарежението само 2до 3в.Напомням пак, че на stand-by напрежението е точно толкова колкото сте го измерили на катода на D831 -16в.Когато се включи в работен режим става 135в.
Не разбрах, получихте ли 135в.
Измерете какво напрежение имате на светодиода на оптрона .На анода трябва да има 11в. а на катода 10,2в.
Препоръчвам ви да включите захранването принудително както ви описах по горе или чрез Q833-DTC144ES.Taka ще елиминираме процесора или паметта от подозрение.Имах такъв странен случай,където тръгваше за около секунди и след това се изключваше(но там чувах изсъскването на високото напрежение).
Ако приемем , че всичко във вторичната част е наред.Има вероятност захранването да се изключва от собствената си токова защита или по - точно обърнете внимание на R 810 -0,18oмa което ако си е увеличило стойността ще изключва и при най - малкото натоварване.Това ме подсеща за друг случай при който се оказаха фатални спойките на импулсния трансформатор въпреки че бяха със капси,и още един при който се наложи да опроводя допълнително видимо здравите фолиа във вторичната верига (от импулсния траф до диодите ).Изобщо много изненади.
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hgtod
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Дек 2007
Мнения: 18
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 10:04    Заглавие: Отговорете с цитат

На анода на оптрона има 6,1в., а на катода 5в. R810А си е точно 0,18.
Трите ценера са здрави. При включване транзистора на оптрона се запушва - напрежението от 4в. м/у изводи 3 и 4 скача и след това веднага пада. Още нещо: това 4в. на оптрона "пулсира" с честотата на "цъкането" дето се чува на стендбай.

п.с. Сега разбрах, че преди известно време телевизора пак е спрял по същия начин, но след изключване от мрежата за известно време после е тръгнал...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 11:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Toчно така трябва да се случва ако нещо спира генерациите.Вижте R802 възможно е да си е увеличил стойноста.Всъщност колко волта измервате върху С806.Не трябва да спада под 280в. при включване.
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hgtod
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Дек 2007
Мнения: 18
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Май нещата се избистрят. Откачих 63 пин на проца и подадох 5в. на базата на Q833 - 135в. се появиха, натоварих с лампа 100 вата - пак имаме 135в., +18в. във вторичната/17 и 18 извод на трафа/ също ги има и +33в. ги има. Притеснява ме само това, че на най-долната вторична, там където пише +12в. има само 3,5в.
Сега мога ли при изключен пин 63 да натоваря захранването с ТХО-то?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 13:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Moже но няма смисъл, няма да работи ако е така .Много интересен случай .Как светва светодиода, като за целта са небходими 5в.Да не би да ви е изтощена батерията на мултицета и да ви подвежда с показанията си?
Измерете колко волта имате на 8 пин на паметта или на 3пин на инфраприемника.Когато включвахте от дистанционното TV-то реагираше ли?
Ако все пак,уреда е изправен и на посочените пинове не измервате 5в. Правите следното:Първо опроводявате с проводник двата извода на трафа до диода и общата маса.Ако и това не помогне ,демонтирате импулсния траф и го оглеждате за лоши спойки на тия два извода.В крайна сметка трябва да получите тия 12в.
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hgtod
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Дек 2007
Мнения: 18
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

5в. вземам от захранването на стендбай/от С838 нагоре тръгва напрежение, което после се преобразува на 5в. и 3,3в. за стендбай/, а не от най-долната вторична намотка. Тези 5в. ги подавах ръчно след включване на 220в., но след това запоих проводника и бум - след включването изпукаха Q830 и ценера Д839.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals