| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 17:32 Заглавие: ТВ NEO -разряд около ОС |
|
|
ТВ е NEO 1550 с вградено ДВД.Дойде с пробил кабел на високото към изводите на отклонителната.В следстявие -ВО чипа и STV-то.Сега работи но се получават разряди на около 1-2 минути между ОС и заземката.Някакви идеи от какво може да разрежда така.Не мога да замеря HV- фокус и скрийн -нормални.Киното е А36 плоско на Екранас _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 19:31 Заглавие: Re: ТВ NEO -разряд около ОС |
|
|
| bai_tishan написа: | | ТВ е NEO 1550 с вградено ДВД.Дойде с пробил кабел на високото към изводите на отклонителната.В следстявие -ВО чипа и STV-то.Сега работи но се получават разряди на около 1-2 минути между ОС и заземката.Някакви идеи от какво може да разрежда така.Не мога да замеря HV- фокус и скрийн -нормални.Киното е А36 плоско на Екранас |
Смени ОС. Предполагам, че имаш нарушена изолация на хоризонталната бобина. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 20:21 Заглавие: |
|
|
Разряда м/у ОС и маса къде е. На платката или около кинескопа. Защото не съм забелязал да има толкова близо маса около ОС, че чак да прави разряд. Иначе си мисля, че кинескопа е дал фира. Е разбира се това са само предположения. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 20:47 Заглавие: |
|
|
Пробил кабел на високото навежда на мисълта за деф. ТХО или че високото е по-високо от нормалното-27-28кV, а не 24-25V, т.е. рез. кондензатори. А +В как е? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Дек 19, 2007 22:34 Заглавие: |
|
|
Оказа се че разряда не е само около края на ОС ами някога и по шийката.Сега сьм замасил гривната на ОС и уж се позакрепи.В+ е 108волта.И аз си мисля че ТХО си е вдигнало HV.Утре пк ще го наблюдавам _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Комбинатор Опитен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2007 Мнения: 310
|
Пуснато на: Чет Дек 20, 2007 10:29 Заглавие: |
|
|
Може ли малко инфо.
Повдигане на високо напрежение.
Причини
освен намаляване на броя намотки в товарната бобина на тхо(окъсяване ).
повишаване на харчения ток от някоя вторична намотка на тхо.
Има ли други причини.
Предполагам че ако има окъсяване на ОС
ще има реакция в размера.
Причина за разряд по кинескопа , се случва в помещения които се отопляват с въглища, С времето се наслоява прах.
Може ли още инфо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 20, 2007 10:42 Заглавие: |
|
|
Така е,въглищния прах се преобразува в графитен а понякога,при лошо време и съвпадение орбитите на Юпитер и Сатурн-във фини диамантени отлагания.Приятел,той човека си намери проблема,а и не съм сигурен дали можеш да го научиш на нещо.Нищо лично. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Дек 20, 2007 11:48 Заглавие: |
|
|
| bai_tishan написа: | | Сега сьм замасил гривната на ОС и уж се позакрепи. |
Така съм лекувал и аз кинескоп на Екранас със същия проблем.
При мене къде пукаше,къде тихомълком по терлици просто си гореше кадровия чип.
Става година-две-не се е върнал.
А ти Мармоте-не го яж така човека Никой не се е родил научен и никой не е компетентен от всичко.То ако беше така-от тоя форум нямаше да има нужда. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Комбинатор Опитен потребител

Регистриран на: 31 Окт 2007 Мнения: 310
|
Пуснато на: Чет Дек 20, 2007 18:03 Заглавие: |
|
|
Другарю, началник не мога да уча никой а и не бих си позволил дори и да помисля да уча някой, просто исках да молуча малко информация за този феномен за мен. Дълги нощи и аз съм се стряскал от мисълта за пукащо стъкло на тиливизор, и си рекох е тука ми излезе отговора. Даже ще строша стъклото на моя строшен сандък да видя що е туй дето пука така. А сандъка ще направя на куклен театър и ще си правя представления.
Та дано и аз разбера що е то TV и има ли почва при мен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Дек 20, 2007 18:12 Заглавие: |
|
|
Ще помоля и двама Ви,темата да продължи по същество,ако има още нещо да се казва по въпроса де,че той бай ви Тишан като гледам си го е решил проблема.А от Юпитер и куклени театри-темата файда няма _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|