Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Neo, TV2K, занижени напрежения
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 18:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Асенси, трафа едва ли е щом вдига напрежение при 470к вместо оптрон, он оф не се контролира при тези ниски напрежения, стои само на он. Днес вече запразнявам, утре, ако сме живи и здрави и е рекъл господ ще го боря отново. На емитера на Q 631 имам 6,3в, а на колектора се мени в зависимост от базовото, което да си призная честно вече не си спомням колко беше от толкоз много замервания, а поялника го изключих за днес. На колектора е от порядъка на 18-19 в. Лека и приятна вечер на всички заинтригувани от тази повреда! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

pamporov написа:
..... он оф не се контролира при тези ниски напрежения, стои само на он. ....

Опс.. Това Rolling Eyes е нещо ново (ако не съм го пропуснал някъде из писаниците).

Edit: Сега видях, че и за друг тример е ставало дума Embarassed
Ще почешем "ряпата" с новите жокери от по-долу.


Последната промяна е направена от RC на Съб Дек 22, 2007 18:19; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм го писал досега, моя грешка, но с външни напрежения си работи он/оф! Още един жокер, при подадено само 12 волта външно, он/оф си работи, но захранването не вдига пак повече от 70в. И още едно жокерче - при подадено 110в външно, захранването не тръгва изобщо!?!
А сега наистина вече трябва да излизам че сме на гости при кумците. Наздраве на всички! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 2:02    Заглавие: Отговорете с цитат

pamporov написа:
На емитера на Q 631 имам 6,3в, а на колектора се мени в зависимост от базовото, което да си призная честно вече не си спомням колко беше
При 61-75 волта на +В базовото напр. трябва да се движи от 4 до 5 волта с VR631. При това положение Q631 трябва да е запушен постоянно, т.е. все едно че е вдигнат единия край на оптрона. Пак залагам на менте Q631.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 10:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Както си е така с ниските напрежения колко е +5VA и напиши колко е U на EK на Q631,Q686,Q685.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 14:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Докато спи pamporov, ще се опитам да отговоря вместо него, а като стане ще каже дали съм го разбрал правилно Very Happy .
old4 написа:
Както си е така с ниските напрежения колко е +5VA
5-те волта за Sby са точно, защото преди 7805 има 7волта.
old4 написа:
напиши колко е U на EK на Q631,Q686,Q685.
U на EK на Q631 е от порядъка на 18-19 волта, вместо 35-40. Като сложи хубав транзистор, според мен трябва да дойдат 110-те волта.
Q686 и Q685 може да правят същия номер, но засега са изключени от играта:
Цитат:
при откачени Q686 и R689 не вдига пак напрежение колкото е необходимо.
После, след като ги закачи, може да излезе още една повреда от тази верига, но първо трябва да оправи повредата от веригата на снимката дето е качил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 14:52    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
pamporov написа:
На местото на Е-К на оптрона сложих 470к и вдигна напрежения, дори повече от необходимото.
Kaто завъртиш тримера надолу трябва да мине през точната стойност на +В. Tова e важно за да си сигурен, че няма да се връщаш към първичната.
pamporov написа:
Днес отново дойде ред да го сложа на масата, при откачени Q686 и R689 не вдига пак напрежение колкото е необходимо.
Смени отново Q631. Провери VR631 и двете съпр. към маса R636 и R639.

Мдаа... Владо прав си аз по пътя май съм изпуснал нишката. Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2007 20:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдааа, поспах си днес , ама и как няма , след тази тежка вечер и този следобеден маратон за пазаруване Laughing Сега сядам първо пред ПС-то и после ще включа поялника. Прав е Владо Станоев, 5 волта са си 5, на е-к на 631 са 12,0в, на 686 са 18,8в, а на 685 са отново 18,8в.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 10:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ново и неочаквано развитие на нещата доведоха до ускоряване на развръзката в този случай. При поставяне на външно захранване (подавано на анодите на двата изправителни диода които са разкачени от трансформатора) ТВ работи (това го писах впрочем още в първия си пост). Исках да премеря какви напрежения излизат на двата освободени края на имп. трансф. Закачих един диод с филтриращ кондензатор първо на 110 -тя волта. Измерих 128в което е нормално без товар. След това закачих и на извод 14, при включването към мрежата обаче (имах неблагоразумието да го направя директно а не през лампа,) предпазителя изгоря. Оказа се пробил Е-К Q613. Помислих си че нещо съм окъсил пред вид хвърчащото захранване (турското блокче) и повторих опита този път по внимателно. Уви резултата беше същия. Това допълнително наля нерви и в без това препълнената ми система и взех кардиналното решение повече да не се главоболя с този "чиреп". Монтирах му захранващия блок от комшиите, сега го изпитвам 2-3 часа и както вика товарищ Коцев - пей сърце! Laughing
Чувствувам се неудовлетворен, но, какво да се прави, трябва и да се яде нещо по Коледа.
Като казах Коледа - искам да Ви честитя настъпващите празници скъпи колеги , и да Ви пожелая здраве и безметежни ремонти през новата 2008 година!
И още веднъж-Благодаря Ви че Ви има и че го има този форум. Благодаря Ви за съдействието и взаимопомощта колеги!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2007 18:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Другаря Коцев много отдавна е разбрал че телевизор не стане през първите пет минути след сваляне на капака файда няма човек да се мъчи повече . Wink Слага му едно универсално захранване / не е речено че пък баш турско може да бъде / и пей сърце . Laughing Laughing Laughing
http://kozev.moifoto.ru/30708/f968075
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals