 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Яну 04, 2008 21:40 Заглавие: |
|
|
А cигурен ли си в BU808 от тях 99% са ментета като го мериш с мултицета аз ги меря със стрелкови тр. дава ли ти като дарлингтон защото аз се бях набутал направо си бяха BU508  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Яну 04, 2008 21:44 Заглавие: |
|
|
Щом си сменил електролита в базата най-вероятно тия дето ги слагаш са менте.
Те наистина от 808 ментетата май вече са 99% дагиеба. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пет Яну 04, 2008 21:57 Заглавие: |
|
|
Може и ментета да са. Всеки случай първия дето сложих и изгоря на вид беше 100% същия като оригиналния, а втория е доста по-различен - иначе отидоха и двата. Следващия път ще свържа последователно лампа. 100 W ли да е или колко? И интересното е че оригиналния транзистор е дал пълно късо, докато двата мои показват някакво съпротивление, като дори на първия, с хубавия външен вид съпротивлението е даже доста високо. Също и пък при пускане с втория се усети че дигна за миг високо, но за част от секундата. Ще махна и оригиналния филтров конд. А може ли да е от някой кварц покрай STV2248C? Че имаше нещо писано по тоя въпрос.
А, и като си гледам ремонтите се сетих, че преди нова година бях купил такива BU-ta и един съм сложил на VESTEL CTV-5511 S TXT chassis 11AK30-1. На него нямаше проблем, но сложих допълнителен радиатор. Та може да не се окаже от транзисторите, за съжаление. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Яну 05, 2008 0:20 Заглавие: |
|
|
| Ако погледнеш в атача този транзистор ще ти дава във всички посоки все ми се струва че....... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Яну 08, 2008 0:01 Заглавие: |
|
|
Днес купих малко транзистори и подхванах пак телевизора - подмених кондензатора в колектора на BU808, прехвърлящия към базата му и още няколко. Свързах лампа последователно на захранването към колектора на това BU808, презапоих и т.н. Резултат BU808 гори за част от мига. Сега вече поставих електронско ТХО и вместо Q601 (STX112) поставих BC639 (нямам оригинален, а в някои подобни шасита пише, че има такъв. И се получи високо напрежение! Поставих си оригиналното ТХО и пускам - захранване има (+115V), но ТВ не бачка! И както си се чудя при включен ТВ накъде да подхващам (около 1.5-2 мин) и той тръгна. Само, че нагря доста BU808 и поставих допълнителен радиатор, с който след 15-20 мин пак нагрява много. И се включва със закъснение, а ако е топъл се включва почти веднага. Сега погледнах и осцилограмите, а те не ми харесаха. Не мога да дам снимка, а съм нарисувал нещо подобно:
Дали се дължи на неподходящия BC639 и си трябва STX112? Или е някакъв страничен ефект |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Яну 08, 2008 11:05 Заглавие: |
|
|
Проблема се реши малко неочаквано за мен - След като анализирах постигнатото засега и си върнах всичко, което бях сменил без BU808DFI и C613 (но поставих 22 вместо 10 uF/65V). Освен това за Q601 вместо STX112 (който на мерене ми се вижда здрав, освен това като откача BU808 и меря импулсите ми се вижда, че Q601 е наред, но го смених) та поставих два транзистора BC639 свързани в дарлингтон. И изненадващо ТВ заработи, дори вече BU808 не грее и свалих допълнителния радиатор.
П.С. сега импулсите са добре - правоъгълни, макар, че на базата на Q601 размаха е по-голям от колектора, докато с STX112 размаха е почти еднакъв... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|