Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Sony CDX4000RX смяна на оптиката(за кола)

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Hitmans
Гост





МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2005 20:49    Заглавие: Sony CDX4000RX смяна на оптиката(за кола) Отговорете с цитат

носих го в един сервиз при некакви неграмотници и ми каза че не са сменявали досега но били проверили и щяло да струва около 100лв
някаква доза се била изхабила
Имам няколко въпроса:
Колко кинти ще ми излезе да ми сменят тая оптика?
Може ли да се слoжи от друг плеиър целия механизъм или само оптика
Кажете някои сервиз в СФ които си разбират и прават такива работи

ако има някои дето са имали такива проблеми да споделят
мерси предварително
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2005 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако и там дето си го носил си се държал по същия начин, малко са ти поискали за да те изгонят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2005 1:08    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
Ако и там дето си го носил си се държал по същия начин, малко са ти поискали за да те изгонят.
RC много добър отговор.И аз много мразя такива клиенти и следователно и цената на ремонта се увеличава.

Няма да коментирам държанието на Hitmans.

Hitmans--Може да го занесеш в SONY център,те ги подържат гаранционо,но сам обеден че ще ти вземат повече от 100 лв.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
hitmans
Гост





МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2005 9:31    Заглавие: Отговорете с цитат

абе вие сте много зле бе какво ми е на диржанието просто казвам какво са ми казали не сам се държал лошо с тях просто те ме разкараха явно не им се занимава
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2005 9:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си дал никаква информация и отговарям по принцип.
Предполагам че устройството ти е втора употреба, купено за малко пари. Ако беше ново щеше да се обърнеш към гаранционния сервиз, а дори и да ти е изтекла гаранцията пак към него.
От моята практика (почти) всички CD втора употреба са изхвърлени за лазер. Други елементи практически не дефектират. Обикновено продаващите такава техника засилват лазера, а резултата от това е седмица до 2 месеца колкото да се продаде. Особено които са за кола антишок системата изглажда доста прескачания. Ако беше попитал колегите поне за типа на лазера можеше да задъдеш въпрос тук колко струва и откъде може да се купи КАЧЕСТВЕН и на прилична цена. Обикновено поради малкото разпространение и малки габарити тези за кола струват 2 - 3 пъти повече отколкото за "нормални" аудио уредби. Така че вероятно цитираната сума е вярна.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Гост






МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2005 10:12    Заглавие: Отговорете с цитат

къде се намира СОНИ център
Върнете се в началото
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2005 13:32    Заглавие: Отговорете с цитат

hitmans написа:
абе вие сте много зле бе какво ми е на диржанието просто казвам какво са ми казали не сам се държал лошо с тях просто те ме разкараха явно не им се занимава
Дали сме зле или добре не си човека които ще преценява но не казвай за колега неграмотник ако си по грамотен си го оправи сам ако можеш .СОНИ центрове има в цялата страна написани са на гърба на гар карта попитай във всеки магазин в който продава черна техника да ти кажат
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2005 13:37    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
Ако и там дето си го носил си се държал по същия начин, малко са ти поискали за да те изгонят.

И аз не одобрявам начина на изразяване на Hitmans. Не е коректно да се говори така за колеги. С такива хора не искам да контактувам по какъвто и да било начин, още по-малко пък да им помагам. Недоверчивите клиенти ги връщам още от вратата. Не смятам за нужно да обяснявам защо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
хитманс
Гост





МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2005 15:39    Заглавие: Отговорете с цитат

добре де извинявам се неможе ли да карате по същество оставете ги тия колеги просто сам нервен и искам да ме посъветвате какво да права

Модерирано от RC: Още една подобна проява като тази която изтрих и редактирах и ще изтрия цялата ти тема.
По отношение на това какво да правиш, вече беше посъветван.
Най-малкото би могъл да обиколиш още няколко места и да сравниш, но съвета ми е ако наистнина си решил да го правиш се обърни към оторизиран сервиз.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals