 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 16:39 Заглавие: |
|
|
| Защо не нагрееш процесора както при Фунаите?При тях има ефект,може и тука да стане. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 21:22 Заглавие: |
|
|
Пьрво здравеите 4ест е за мен 4е рутинирани хора като вас са сьпри4астни по моя проблем Знам само 4е няма телевизор да не става и Жена да не дава За това утре или вдр ден копужам SDA то заради вас и форума и продьлжам до като намерим тумора И така сменях кварца 6.000 но с кратни на него защото нямам такьв вси4о работи само не приема ком от ДУ то него и пробжах на студено Що се отнася до цифровите шини при тях знам 4е не трябва да забиват нивото при някаква команда нор. около 3.5 v ина4е сьм ги гледал на , спец уреда . но само гледам слушал сьм ги и с слушалки но кво от това те си 4уруликат нещо За video controlera тои е NN5198К в него наистина е ГХО 15625 КХц но донастроиката идва от Мicro Controlera След това ако няма синхро им си ще вее кадьра на горе надолу на ляво ина дясно Някога замразявахме процесорите на FUNAI а някои работят и до днес Бьдете Здрави РАПОРТ ДАДЕН
Модерирано от RC
Бъди така добър да не продължаваш в този стил на писане (като фонетика и стил), ако не искаш силно да намалеят съветите и помоща и темата ти да не се озове в последния раздел на форума.
Уважавай останалите участници, моля. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoil_Pishikov Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2007 Мнения: 133
|
Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 23:28 Заглавие: |
|
|
RC Приемам критиката ви Вьпреки 4е не Разбирам Защо сигорно сьм много тьп а аз просто исках да благодаря на тези които даваха идеи даже спореха в темата малко превьзбудено Риториката с която се обрьщам кьм Тях с нишо не прави останалите у4астници по примитивни И все пак ако има такова мнение ИЗВИНЯВАМ се на ВСИ4КИ И исках на всеки да дам някакьв отговор А ако става вьпрос за някаква цензора и сам я наруши бьдете сигурен Неволно е А ФОРУМА . ВИ, ако се срамува от такьв индивид като мен катинар и 4ао това е НЕ ВИНОВЕН А ИСКРЕН
,
/
/
Модерирано от RC
Да повторя пак в по-ясен вид тогава:
- има буква Ч, Ъ, Щ на клавиатурата!
-а така също и препинателни знаци - , .
Не пишеш телеграма и е добре да ги ползваш, за да е ясно какво аджеба искаш да кажеш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 1:01 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | Що се отнася до цифровите шини при тях знам 4е не трябва да забиват нивото при някаква команда нор. около 3.5 v ина4е сьм ги гледал на , спец уреда . но само гледам слушал сьм ги и с слушалки но кво от това те си 4уруликат нещо | Идеята беше не да ги слушаш как си "4уруликат", а да оставиш само шините между процесора и паметта и да видиш при включването дали процесора ще я изтрие. Не си писал кога се трие дъмпа: още на Sby или на On? | Anonymous написа: | | За това утре или вдр ден копужам SDA то | SDA-то лесно ще го купиш, но не разбрах пробва ли идеята на GOSHO: захранването на паметта да дойде след включване. Може да го имитираш с едно ключе за 5 минути и да кажеш какъв е ефекта.
Направи още една проба: пак с едно ЦК ключе дай 7кр. на паметта(WC/защита от запис) към +3,3V . След включване на телевизора го превключи към маса и докладвай.
Каква беше точно оригиналната памет и какви слагаш? Оригиналната трябва да има защита от запис при идване на захр. до RESET на процесора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoil_Pishikov Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2007 Мнения: 133
|
Пуснато на: Пет Яну 25, 2008 22:58 Заглавие: по темата |
|
|
| Колеги,признавам-вчера нямах време да работя по въпростния телевизор.Но днес пак го сложих на масата.Да отговоря на предишни въпроси-многократно почиствах шасито с кореселин,държах го далече от кинескопа,но проблема си оставаше.Днес приложих вашата тактика,повдигнах 7-мо към3.3В ,оставих го на улицата на студено.След 30 минути го включих показа същия ефект .После го изключих и наново го включих,телевизора трагна нормално-оказа се,че паметта не беше разпрограмирана-това е нова гънка в мозъка.Изнесох го отново на студено и след 30 минути пробвах като стоплих процесора с топъл въздух.Телевизорът тръгна от раз.Благодарение на вашите методи за изследване вече сам сигурен,че е процесора.Благодаря ви много,ще го сменя и ще ви дам отговор.РАПОРТ ДАДЕН |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoil_Pishikov Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2007 Мнения: 133
|
Пуснато на: Пон Яну 28, 2008 20:05 Заглавие: |
|
|
| Днес монтирах новия процесор,изпробвах го 4-5 пъти от студено на топло и не показа дефекта разпрограмиране на паметта.Както всички залагахме се оказа,че е процесорът.Приключваме темата и още един път ви благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|