Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

SANG - шаси Beko 14.2 при първоначално пускане руши дъмпа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Яну 2004
Мнения: 1450
Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Сря Яну 23, 2008 12:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да пробваш и тази доработка на 9 страница:
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/19512/sony_be3.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2005
Мнения: 747
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 23, 2008 16:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не нагрееш процесора както при Фунаите?При тях има ефект,може и тука да стане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Сря Яну 23, 2008 21:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Пьрво здравеите 4ест е за мен 4е рутинирани хора като вас са сьпри4астни по моя проблем Знам само 4е няма телевизор да не става и Жена да не дава За това утре или вдр ден копужам SDA то заради вас и форума и продьлжам до като намерим тумора И така сменях кварца 6.000 но с кратни на него защото нямам такьв вси4о работи само не приема ком от ДУ то него и пробжах на студено Що се отнася до цифровите шини при тях знам 4е не трябва да забиват нивото при някаква команда нор. около 3.5 v ина4е сьм ги гледал на , спец уреда . но само гледам слушал сьм ги и с слушалки но кво от това те си 4уруликат нещо За video controlera тои е NN5198К в него наистина е ГХО 15625 КХц но донастроиката идва от Мicro Controlera След това ако няма синхро им си ще вее кадьра на горе надолу на ляво ина дясно Някога замразявахме процесорите на FUNAI а някои работят и до днес Бьдете Здрави РАПОРТ ДАДЕН

Модерирано от RC
Бъди така добър да не продължаваш в този стил на писане (като фонетика и стил), ако не искаш силно да намалеят съветите и помоща и темата ти да не се озове в последния раздел на форума.
Уважавай останалите участници, моля.
Върнете се в началото
Stoil_Pishikov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Юли 2007
Мнения: 133

МнениеПуснато на: Сря Яну 23, 2008 23:28    Заглавие: Отговорете с цитат

RC Приемам критиката ви Вьпреки 4е не Разбирам Защо сигорно сьм много тьп а аз просто исках да благодаря на тези които даваха идеи даже спореха в темата малко превьзбудено Риториката с която се обрьщам кьм Тях с нишо не прави останалите у4астници по примитивни И все пак ако има такова мнение ИЗВИНЯВАМ се на ВСИ4КИ И исках на всеки да дам някакьв отговор А ако става вьпрос за някаква цензора и сам я наруши бьдете сигурен Неволно е А ФОРУМА . ВИ, ако се срамува от такьв индивид като мен катинар и 4ао това е НЕ ВИНОВЕН А ИСКРЕН
,
/
/
Модерирано от RC
Да повторя пак в по-ясен вид тогава:
- има буква Ч, Ъ, Щ на клавиатурата!
-а така също и препинателни знаци - , .
Не пишеш телеграма и е добре да ги ползваш, за да е ясно какво аджеба искаш да кажеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 24, 2008 1:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
Що се отнася до цифровите шини при тях знам 4е не трябва да забиват нивото при някаква команда нор. около 3.5 v ина4е сьм ги гледал на , спец уреда . но само гледам слушал сьм ги и с слушалки но кво от това те си 4уруликат нещо
Идеята беше не да ги слушаш как си "4уруликат", а да оставиш само шините между процесора и паметта и да видиш при включването дали процесора ще я изтрие. Не си писал кога се трие дъмпа: още на Sby или на On?
Anonymous написа:
За това утре или вдр ден копужам SDA то
SDA-то лесно ще го купиш, но не разбрах пробва ли идеята на GOSHO: захранването на паметта да дойде след включване. Може да го имитираш с едно ключе за 5 минути и да кажеш какъв е ефекта.
Направи още една проба: пак с едно ЦК ключе дай 7кр. на паметта(WC/защита от запис) към +3,3V . След включване на телевизора го превключи към маса и докладвай.
Каква беше точно оригиналната памет и какви слагаш? Оригиналната трябва да има защита от запис при идване на захр. до RESET на процесора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoil_Pishikov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Юли 2007
Мнения: 133

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 22:58    Заглавие: по темата Отговорете с цитат

Колеги,признавам-вчера нямах време да работя по въпростния телевизор.Но днес пак го сложих на масата.Да отговоря на предишни въпроси-многократно почиствах шасито с кореселин,държах го далече от кинескопа,но проблема си оставаше.Днес приложих вашата тактика,повдигнах 7-мо към3.3В ,оставих го на улицата на студено.След 30 минути го включих показа същия ефект .После го изключих и наново го включих,телевизора трагна нормално-оказа се,че паметта не беше разпрограмирана-това е нова гънка в мозъка.Изнесох го отново на студено и след 30 минути пробвах като стоплих процесора с топъл въздух.Телевизорът тръгна от раз.Благодарение на вашите методи за изследване вече сам сигурен,че е процесора.Благодаря ви много,ще го сменя и ще ви дам отговор.РАПОРТ ДАДЕН
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoil_Pishikov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Юли 2007
Мнения: 133

МнениеПуснато на: Пон Яну 28, 2008 20:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес монтирах новия процесор,изпробвах го 4-5 пъти от студено на топло и не показа дефекта разпрограмиране на паметта.Както всички залагахме се оказа,че е процесорът.Приключваме темата и още един път ви благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals