Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TV Philips 21PT1342/58 няма картина нито звук
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 2:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Bundy написа:
Ето линк към схемата която ползвам:
http://telemaster.info/download.html?id=1494
Схемата е същата, но контролните точки са много размазани. За по-сигурно измери директно захранването по диагонал между 21 и 42кр. на процесора или между 4 и 8кр. на паметта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bundy
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Мар 2007
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 17:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Смених 7505 с нов, само че с BC547B (оригиналния беше BC548B). Въпросното напрежение в точката P9 стана 5,4V и телевизора тръгна Shocked . На пръв поглед си работи идеално - има си хубава картина и звук. Абе супер е Smile .Ноо пак има някои неща които ме притесняват:
- тъй като нямам дистанционно за сега, засега използвам бутоните отпред. Но менюто което се включва от там съдържа само следните настройки: усливане на звука, цвят, контраст, яркост, таймер някакъв. Няма примерно за търсене на програми. Нормално ли е това? Можеби е така при тези филипси.
- когато го влюча в контакта направо тръгва, а не се пуска първо на стенд бай както си мисля че трябва да е.
- след всяко спиране от контакта си губи настройките за звука, цвят, яркост и т.н. дето съм ги правил.Нормално ли е?
- Притесняват ме и напреженита в следните точки: в P7=11,2V (а трябва да е 10,3), F3=16,3 (а трябва да е 5V), F4=2,4V (а трябва да е 2V).
Измерени са спрямо масата на тунера.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bundy
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Мар 2007
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Намерих дистанционно и разбрах от къде се настройват каналите. Но се оказа, че като изключа телевизора (дори и от дистанционното) настройките се губят. Няма значение дали го дърпам от щепсела или или го изключвам от дистанционното - не помни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2004
Мнения: 678
Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 22:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе щом има картина и звук карай го така,няма да го изключваш по никакъв начин .Купи си един UPS ако не ти се наглася всеки път като спре тока. Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bundy
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Мар 2007
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 23:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, благодаря за идеата. Що не я патентоваш Wink ?Дори при стенд бай не помни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Окт 2004
Мнения: 641
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 0:19    Заглавие: Отговорете с цитат

За тоя Philips голяма борба падна! За да помни каналите е свързано с паметта и проца. на TV-то или просто не знаеш с кой бутон да запаметиш настройките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 0:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Bundy написа:
Въпросното напрежение в точката P9 стана 5,4V и телевизора тръгна Shocked . На пръв поглед си работи идеално - има си хубава картина и звук. Абе супер е Smile
Не знам за идеята на mitaka_1, но процесора, дето толкова време издържа на 10V, наистина трябва да го патентоваш Very Happy .
Bundy написа:
- Притесняват ме и напреженита в следните точки:...F3=16,3 (а трябва да е 5V)
Напрежението, което мериш е нормално. Това в F3 е осцилограма и се гледа с осцилоскоп. A тези 5V/div са 5 волта на деление и отговарят на едно квадратче от осцилограмата.
Bundy написа:
Но се оказа, че като изключа телевизора (дори и от дистанционното) настройките се губят. Няма значение дали го дърпам от щепсела или или го изключвам от дистанционното - не помни.
При това захр. от 10 волта ще трябва да почерпиш, че само паметта е дала фира. Сменяш я и трябва да си в джаза. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2004
Мнения: 678
Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 9:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз да туй му предложих да си купи UPS,че сега докато смени и програмира паметта ще се изпишат още 5 страници.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bundy
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Мар 2007
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Давайте да започваме следващите 5 страници Smile .Митак ти не се притеснявай, ше ти платя хартията Wink Laughing
Изключително много благодаря на хората които ми помогнаха!!! Направо трябва да черпя по една бира Smile .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2008 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва да направиш само това,което ти каза vladimirstanoev-да смениш паметта с нова,здрава,празна.Оправи ли настройките в сервизно меню за които пак той ти беше писал?
Аааа ми то ние обичаме да пием бира в Пловдив,що не каза по-рано?Ама по-малко от каса не се консумира та си помисли Wink
_________________
Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals