| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
CHILIEV Активен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008 Мнения: 53
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 12:33 Заглавие: |
|
|
| dobrin_67 написа: |
Просто на входа на топлата не включвай нищо и ще си спестиш разните му там маркучи тетки и др.
|
а дали няма да изгори нещо... в смисъл не очаква ли да има вода по нея система ? _________________ www.CHILIEV.com - web design company
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 13:31 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | в смисъл не очаква ли да има вода по нея система ? |
Ще чака ама тя няма да дойде, а като се напълни със студена вода ще изключат и двата вентила. След това започва да си я топли и т.н.
При мен работеше така повече от 7-8 години.
Хайде отивай и я свързвай че стана време за къпане а още не си изпрал.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CHILIEV Активен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008 Мнения: 53
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 13:37 Заглавие: |
|
|
| dobrin_67 написа: |
Ще чака ама тя няма да дойде, а като се напълни със студена вода ще изключат и двата вентила. След това започва да си я топли и т.н.
При мен работеше така повече от 7-8 години.
Хайде отивай и я свързвай че стана време за къпане а още не си изпрал.  |
ясно, щом е изпробвано - вервам. Тъкмо сега ходих до магазина за да си купя маркуч ама той затворен... каква е такава почивка от 12-14 часа .. тея хора акъл нямат.
чак довечера, като изляза от работа ще мога да си купя и отивам да я свързвам.
Като изкарам първото пране ще се похваля как е минала процедурата  _________________ www.CHILIEV.com - web design company
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 14:28 Заглавие: |
|
|
| CHILIEV написа: | | а дали няма да изгори нещо... в смисъл не очаква ли да има вода по нея система ? | Няма да изгори нищо, но на основното пране няма да пълни вода. Ако не пускаш топла вода, ще трябва да подадеш студена и на двата вентила. | dobrin_67 написа: | | като се напълни със студена вода ще изключат и двата вентила. | При теб сигурно са били дадени накъсо двата вентила, за да се спести монтажа на втория маркуч. Иначе няма смисъл от топлата вода, ако се подава едновременно със студената. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:02 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | При теб сигурно са били дадени накъсо двата вентила, |
Пустата му памет като и се е повредил дъмпа и не помни какво точно е било преди толкова време. А Вятката отдавна хвана пътищата небесни и не мога да погледна. Но сега като казваш май найстина бях правил нещо такова . Ама дъмпа няма запис.
Като че ли всичките вентили бяха с един общ край и си позволявах да окъсявам защото не може дакаже бум. Но ми се сдтрува че когато ползвах топлофикацията като че ли взимаше едновременно.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CHILIEV Активен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008 Мнения: 53
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:21 Заглавие: |
|
|
значи все пак ако не са ми окъсени двата канала не мога да подавам само през единия...
по принцип не ми е проблем да подавам на двата с тетка само студена вода едновременно ..
така дали ще стане ?  _________________ www.CHILIEV.com - web design company
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:25 Заглавие: |
|
|
Да и най добре така го направи.
Пък тя да си пълни откъдето, когато и каквото реши. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CHILIEV Активен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008 Мнения: 53
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:55 Заглавие: |
|
|
сега говорих с предишния собственик и той твърди че когато е купил нова пералня е махнал ЕДИНСТВЕНИЯ маркуч от Вятката и го е сложил на новата пералня ...
друг е въпроса че няма спомен от кой вход е минавала водата.
 _________________ www.CHILIEV.com - web design company
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 16:36 Заглавие: |
|
|
Ти май утре ще си ходиш с керливи гащи.
Връзвай маркуча на студения вход и виж дали на на всички програми когато е необходимо пълни вода, ако пълни ОК.
Ако не,виждаш на коя програма отваря само топлия и го включваш паралелно със средния от троиката на студения вход.
Не съм на 100% сигурен дали средния беше за основно пране но ида не е нищо няма да изгориш. Ако те страх да бараш вътре и работата не стане само с единия маркуч то тогава вкарвай вода на двата входа.
П.С. И да не стоиш с мокри чехли на цимента (теракота) докато бараш
по токовете щото  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CHILIEV Активен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008 Мнения: 53
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 17:14 Заглавие: |
|
|
аз и без това съм на работа в момента ... и само събирам акъл
сега като се върна ще пробвам , апък каквото сабя покаже ...
бяха ме наплашили че ако не се подава на топлата вода очаквало нещо си там и горяла някаква бобинка затова толкова настоятелно разпитвам  _________________ www.CHILIEV.com - web design company
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|