Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TV Akai CT2868AT-Смущения...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 10:28    Заглавие: Отговорете с цитат

kibik написа:
...Всъщност на компютъра съм заредил осцилоскоп,който ползва микроф.вход,но никога не съм го ползвал-има опасност да се издъни зв.платка.Нискочестотен е и няма постояннотоков вход.Всъщност знае ли някой,колко волта са безопасни в случая?

И правилно.
И за в бъдеще не го ползвай особенно пък за подобни неща (ремонт на телевизор в не добро здраве).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 11:31    Заглавие: Отговорете с цитат

И какъв извод си правим? Макар и досадна първата работа при ремонта е смяната на електролитите.
Bojilov написа:
Филтражните електролити по захранванията примерно.

Bojilov написа:

Хвани най-добре и филтражните електролити във вторичните вериги на импулсното захранавне ги смени по ред на номерата.В твоя случай така ще е най-лесно ми се чини.

Rumen Rusev написа:
В твоя случей вадиш и мериш всички електролитни С

_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 11:33    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
kibik написа:
...Всъщност на компютъра съм заредил осцилоскоп,който ползва микроф.вход,но никога не съм го ползвал-има опасност да се издъни зв.платка.Нискочестотен е и няма постояннотоков вход.Всъщност знае ли някой,колко волта са безопасни в случая?

И правилно.
И за в бъдеще не го ползвай особенно пък за подобни неща (ремонт на телевизор в не добро здраве).

Знам,че за високоволтовите вериги не става,но вероятно за проследяване на сигнали по чиповете става.Затова питам,някой ако е използвал или знае безопасните нива.
Вярно,на лаптоп не е много здравословно,но не съм се сетил да гопробвам преди време,когато имах една торба зв.карти,които после изхвърлих.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

kibik написа:
...Знам,че за високоволтовите вериги не става,но вероятно за проследяване на сигнали по чиповете става.Затова питам,някой ако е използвал или знае безопасните нива.
Вярно,на лаптоп не е много здравословно,....

-Нива - определя се от входното ниво за стандартизиран звуков сигнал.
-Не е много ясно за кое е "по-безопасно"?
Лаптопа като правило е с разделено галванично захранване (когато е включен в мрежата) и освен това което може да е по-важно в определени ситуации - не е занулен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 11:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Въобще не е подходящ за ремонт на телевизори.Малко невнимание и дефектира и лаптопа.Използвайте го за слаботокова и нисконапреженова техника:усилватели ,цифрови устройства и така нататък.
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 13:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Dimow написа:
И какъв извод си правим? Макар и досадна първата работа при ремонта е смяната на електролитите.

Така е,нали първо проверих всички основни захранващи вериги.Нямаше как да сменя всички 30-40 електролити.Без необходимите знания,тези са последните,които щях да сменя...
А за осцилоскопа-звуковите нива на lin. вх/изх са около 1V,което е твърде малко...Основния кусур е ,че не мери постоянни нива.Из нета има други,които нямат тия недостатъци и са за принтерния или USB порт,но изискват малко хардуер...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Много се отклонихме от темата и ще ни сложат ключа.По добре не рискувайте лаптопа.Има изключително много уреди специално за тия изследвания в телевизорите на цена многократно по ниска от тази на лаптопа .
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4914

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 13:58    Заглавие: Отговорете с цитат

kibik написа:
Нямаше как да сменя всички 30-40 електролити.Без необходимите знания,тези са последните,които щях да сменя..

Именно...знания +опит+мерене с оццилоскоп +усет спестяват
смяната на тия 30-40 кондензатора!
А поголовната смяна води до: "разкопаване" на шасито и
и следващия след Вас има да се чуди кое и защо?!;
потенциална опасност от неволно обръщане поляритета;
набиване на някой "пирон"(смяна на изправен с ментак); и др.
Радвам се ,че тв-то вече работи по-добре!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 14:30    Заглавие: Отговорете с цитат

emoome написа:

Именно...знания +опит+мерене с оццилоскоп +усет спестяват
смяната на тия 30-40 кондензатора!

Това е истината.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals