Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TV tensai pc-08x8 , след около час изключва - Поправен
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 17:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемата и през март трябва да е точно тая(шегичка) Very Happy .Заменете отново въпросните кондензатори(С806,807,812) че и там има ментета.На ваше място бих заменил и тримерът или бих поставил резистор 2.4 к на негово място(за проверка само).Не ми се е случвало TDA4601 да прави такива магарии но ако се стигне до смяна ползвайте TDA4600.Ако не Ви мързи може да прегледате импулсният траф за лоши спойки на проводниците с крачетата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tomazo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007
Мнения: 451
Местожителство: Македония

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 18:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Dimow написа:

Пишете какъв транзистор е монтиран в захранването с вграден диод или без такъв....

Цитат:
Този резистор 180 ома 5 вата направо не може да се пипне!!! , за разлика от другия 5 ватов , който просто си е топъл.

Виж C811 i D806.. Idea
_________________
В момента уча български... ама все още не съм научил...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
asenpp
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Фев 2008
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 19:12    Заглавие: Отговорете с цитат

tomazo написа:
Dimow написа:

Пишете какъв транзистор е монтиран в захранването с вграден диод или без такъв....

Цитат:
Този резистор 180 ома 5 вата направо не може да се пипне!!! , за разлика от другия 5 ватов , който просто си е топъл.

Виж C811 i D806.. Idea


преди беше bu2508af , като изтеглих схемата сложих bu508df ->
никаква промяна!!
D806 го мерих изглеждаше наред, а r811 i C811 направо ги смених ->
Същото!!
btw на схемата и на стария кондензатор пише 222 , смених го със 2n2 ->нали е правилно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
takiev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 1073
Местожителство: StaraZagora

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 19:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Диода да беше го сменил до сега.Не го мери.
Направо смени всичко сварзано кам 2 и3 кр. на ТДА....

С=2.2nf/1.6kv- 2kv.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

asenpp написа:
Този резистор 180 ома 5 вата направо не може да се пипне!!! , за разлика от другия 5 ватов , който просто си е топъл.
Този резистор няма връзка с повредата, така си грее и просто не го пипай.
asenpp написа:
D806 го мерих изглеждаше наред, а r811 i C811 направо ги смених ->
Същото!!
btw на схемата и на стария кондензатор пише 222 , смених го със 2n2 ->нали е правилно?
Правилно е, но тази верига само пази транзистора и няма връзка с повишаването и с понижаването на +В. Най-често повишава от С812, а не си писал дали е сменен. Смени го пак и напиши какво точно си сменил в първичната и какво само си измерил. Не разбрах двете вторични вериги на 12 и на 20 волта изключени ли са вече от подозрение? И това завишаване на напрежението друга повреда ли е? Или беше от батерията на уреда?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Rusev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Ное 2007
Мнения: 408
Местожителство: Белцов

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 20:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не разбрах при завъртане на тримера с включен волтметър променят ли се напреженията?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
asenpp
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Фев 2008
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Нед Мар 09, 2008 13:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше един коментар наоколо за връзката на мултицета със сватбата Embarassed Laughing ........
Добре че лампата си светеше без промяна на интензитета, че и аз го заподозрях Confused
Смених му батерията и закова на 63в !?!
В+ се регулира плавно по този мултицет от 63в до 93в
Взех друг (същото менте Sad ) но по него В+ е от 92в до 134в
сега съм го фиксирал на 112в (с включен втория мултицет) и седи стабилно +/- 1,2 десети от волта, повече от час.
------------тримера е горе - долу в същото положение, което с първия мултицет преди мерех 112в--------------
Лошото е че предишното пускане (тримера за В+ беше крайно ляво) работи под час и напрежението падна точно както преди . Така че го подозирам че пак ще падне по някое време.
мисля да не го спирам поне още 2-3 часа
(Ако забие ще меря на големия кондензатор(сменен) и ще оглеждам трансформатора)

В момента постановката е следната:
откачени 2те FR на 12в и 20в след трансформатора (това на 12в го няма на схемата , но на шасито го има)
Включена лампа 75вата (запоил съм и кабела на С и Е на извадения хоризонтален транзистор за по лесно) - Така правилно ли е?

Според мен проблема е някъде по 20в
Пускал съм преди телевизора с откачена платка за управление (с окъсено реле) - забиваше след съответното време
Махал съм и FR към звука, същото
Може би LA7830 грее в повече- незнам, и там съм сменил С310 и С312

ДОБАВЕНО:
Изкара около 3 часа и половина и не заби Smile Smile
Включих FR на 12те волта и го пуснах
В+ си седи на 112в , а на конектора Р101 пин 1 (към управлението) меря 11.2в - стабилни
Ще го почакам около час, и ако е наред ще включвам на парче 20 волта (има удобни мостове)


Последната промяна е направена от asenpp на Нед Мар 09, 2008 15:07; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Нед Мар 09, 2008 13:16    Заглавие: Отговорете с цитат

asenpp написа:
Включена лампа 75вата (запоил съм и кабела на С и Е на извадения хоризонтален транзистор за по лесно) - Така правилно ли е?

да
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
asenpp
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Фев 2008
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Нед Мар 09, 2008 15:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Изкара около 3 часа и половина и не заби
Включих FR на 12те волта и го пуснах
В+ си седи на 112в , а на конектора Р101 пин 1 (към управлението) меря 11.2в - стабилни
Ще го почакам около час, и ако е наред ще включвам на парче 20 волта (има удобни мостове) (хмм къде да ги меря тия 20в)


Добавям: (16.30)
За час напреженията не мръднаха
Включих FR на 20те волта
Напреженията са:
В+ от 111.8-9 стана 111.6-7-8
12в на пин1 на Р101 от 11.2в стана 11.1-2
20в на D811 са 18.8-9 волта
махнах моста от D809 към R408 i R409
20в на D811 станаха 19.7-8 волта

сега работи, лампата свети и мисля пак да го чакам така час-два, и предполагам , че ако се скапе проблема няма да е около tda2579

Час по-късно(17.30)
В+ 111.8-9 -112.0
12в - 11.2
20в - 19.7-8

Два часа по-късно
В+ 111.8-9
12в - 11.1-2
20в - 19.1-2 (това май се сменя от време на време на 19.7-8 )


За 20в. съм се объркал малко :
на D811 е било 19.7-8 , а на D809 е било 19.1-2

Изключих го свързах и горния мост и сега напреженията са :
В+ 111.6-7-8
12в - 11.1-2
20в - 19.6-7 (на D811)
В момента има само лампа вместо транзистор, всичко друго е свързано,
Нищо не съм пипал от вчерашния опит освен въртене на тримера за В+
Ако не забие - ще се гръмна аз Wink - да го..... полтъргайста Evil or Very Mad

ЗАБИ!!!!!
точно 45 минути по-късно (както вчера)
обаче този път имаше и някакъв звук -свистене
В+ около 21в , 20в - около 3.5 и го изключих бързо
Бях запоил една жица на 20в и я бях свързал с мултицета
през 5 мин му хвърлях по един поглед- не мръдна от 19.6
Пак разпоих горния мост - работи Smile
Т.е. прекъсната е връзката между D809 към R408 и R409
Там ще да е мизерията Smile

ПОМОЩ !! Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asenpp
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Фев 2008
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Нед Мар 09, 2008 20:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам , че сам си вдигам темата , ама да се вижда че има развитие Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals