 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 17:24 Заглавие: |
|
|
Схемата и през март трябва да е точно тая(шегичка) .Заменете отново въпросните кондензатори(С806,807,812) че и там има ментета.На ваше място бих заменил и тримерът или бих поставил резистор 2.4 к на негово място(за проверка само).Не ми се е случвало TDA4601 да прави такива магарии но ако се стигне до смяна ползвайте TDA4600.Ако не Ви мързи може да прегледате импулсният траф за лоши спойки на проводниците с крачетата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 18:55 Заглавие: |
|
|
| Dimow написа: |
Пишете какъв транзистор е монтиран в захранването с вграден диод или без такъв.... |
| Цитат: | | Този резистор 180 ома 5 вата направо не може да се пипне!!! , за разлика от другия 5 ватов , който просто си е топъл. |
Виж C811 i D806..  _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
asenpp Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2008 Мнения: 35
|
Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 19:12 Заглавие: |
|
|
| tomazo написа: | | Dimow написа: |
Пишете какъв транзистор е монтиран в захранването с вграден диод или без такъв.... |
| Цитат: | | Този резистор 180 ома 5 вата направо не може да се пипне!!! , за разлика от другия 5 ватов , който просто си е топъл. |
Виж C811 i D806..  |
преди беше bu2508af , като изтеглих схемата сложих bu508df ->
никаква промяна!!
D806 го мерих изглеждаше наред, а r811 i C811 направо ги смених ->
Същото!!
btw на схемата и на стария кондензатор пише 222 , смених го със 2n2 ->нали е правилно? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 19:22 Заглавие: |
|
|
Диода да беше го сменил до сега.Не го мери.
Направо смени всичко сварзано кам 2 и3 кр. на ТДА....
С=2.2nf/1.6kv- 2kv. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 20:33 Заглавие: |
|
|
| asenpp написа: | | Този резистор 180 ома 5 вата направо не може да се пипне!!! , за разлика от другия 5 ватов , който просто си е топъл. | Този резистор няма връзка с повредата, така си грее и просто не го пипай. | asenpp написа: | D806 го мерих изглеждаше наред, а r811 i C811 направо ги смених ->
Същото!!
btw на схемата и на стария кондензатор пише 222 , смених го със 2n2 ->нали е правилно? | Правилно е, но тази верига само пази транзистора и няма връзка с повишаването и с понижаването на +В. Най-често повишава от С812, а не си писал дали е сменен. Смени го пак и напиши какво точно си сменил в първичната и какво само си измерил. Не разбрах двете вторични вериги на 12 и на 20 волта изключени ли са вече от подозрение? И това завишаване на напрежението друга повреда ли е? Или беше от батерията на уреда? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rumen Rusev Опитен потребител

Регистриран на: 01 Ное 2007 Мнения: 408 Местожителство: Белцов
|
Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 20:48 Заглавие: |
|
|
| Аз не разбрах при завъртане на тримера с включен волтметър променят ли се напреженията? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
asenpp Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2008 Мнения: 35
|
Пуснато на: Нед Мар 09, 2008 13:10 Заглавие: |
|
|
Имаше един коментар наоколо за връзката на мултицета със сватбата ........
Добре че лампата си светеше без промяна на интензитета, че и аз го заподозрях
Смених му батерията и закова на 63в !?!
В+ се регулира плавно по този мултицет от 63в до 93в
Взех друг (същото менте ) но по него В+ е от 92в до 134в
сега съм го фиксирал на 112в (с включен втория мултицет) и седи стабилно +/- 1,2 десети от волта, повече от час.
------------тримера е горе - долу в същото положение, което с първия мултицет преди мерех 112в--------------
Лошото е че предишното пускане (тримера за В+ беше крайно ляво) работи под час и напрежението падна точно както преди . Така че го подозирам че пак ще падне по някое време.
мисля да не го спирам поне още 2-3 часа
(Ако забие ще меря на големия кондензатор(сменен) и ще оглеждам трансформатора)
В момента постановката е следната:
откачени 2те FR на 12в и 20в след трансформатора (това на 12в го няма на схемата , но на шасито го има)
Включена лампа 75вата (запоил съм и кабела на С и Е на извадения хоризонтален транзистор за по лесно) - Така правилно ли е?
Според мен проблема е някъде по 20в
Пускал съм преди телевизора с откачена платка за управление (с окъсено реле) - забиваше след съответното време
Махал съм и FR към звука, същото
Може би LA7830 грее в повече- незнам, и там съм сменил С310 и С312
ДОБАВЕНО:
Изкара около 3 часа и половина и не заби
Включих FR на 12те волта и го пуснах
В+ си седи на 112в , а на конектора Р101 пин 1 (към управлението) меря 11.2в - стабилни
Ще го почакам около час, и ако е наред ще включвам на парче 20 волта (има удобни мостове)
Последната промяна е направена от asenpp на Нед Мар 09, 2008 15:07; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Мар 09, 2008 13:16 Заглавие: |
|
|
| asenpp написа: | Включена лампа 75вата (запоил съм и кабела на С и Е на извадения хоризонтален транзистор за по лесно) - Така правилно ли е?
|
да _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
asenpp Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2008 Мнения: 35
|
Пуснато на: Нед Мар 09, 2008 15:20 Заглавие: |
|
|
Изкара около 3 часа и половина и не заби
Включих FR на 12те волта и го пуснах
В+ си седи на 112в , а на конектора Р101 пин 1 (към управлението) меря 11.2в - стабилни
Ще го почакам около час, и ако е наред ще включвам на парче 20 волта (има удобни мостове) (хмм къде да ги меря тия 20в)
Добавям: (16.30)
За час напреженията не мръднаха
Включих FR на 20те волта
Напреженията са:
В+ от 111.8-9 стана 111.6-7-8
12в на пин1 на Р101 от 11.2в стана 11.1-2
20в на D811 са 18.8-9 волта
махнах моста от D809 към R408 i R409
20в на D811 станаха 19.7-8 волта
сега работи, лампата свети и мисля пак да го чакам така час-два, и предполагам , че ако се скапе проблема няма да е около tda2579
Час по-късно(17.30)
В+ 111.8-9 -112.0
12в - 11.2
20в - 19.7-8
Два часа по-късно
В+ 111.8-9
12в - 11.1-2
20в - 19.1-2 (това май се сменя от време на време на 19.7-8 )
За 20в. съм се объркал малко :
на D811 е било 19.7-8 , а на D809 е било 19.1-2
Изключих го свързах и горния мост и сега напреженията са :
В+ 111.6-7-8
12в - 11.1-2
20в - 19.6-7 (на D811)
В момента има само лампа вместо транзистор, всичко друго е свързано,
Нищо не съм пипал от вчерашния опит освен въртене на тримера за В+
Ако не забие - ще се гръмна аз - да го..... полтъргайста
ЗАБИ!!!!!
точно 45 минути по-късно (както вчера)
обаче този път имаше и някакъв звук -свистене
В+ около 21в , 20в - около 3.5 и го изключих бързо
Бях запоил една жица на 20в и я бях свързал с мултицета
през 5 мин му хвърлях по един поглед- не мръдна от 19.6
Пак разпоих горния мост - работи
Т.е. прекъсната е връзката между D809 към R408 и R409
Там ще да е мизерията
ПОМОЩ !!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
asenpp Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2008 Мнения: 35
|
Пуснато на: Нед Мар 09, 2008 20:20 Заглавие: |
|
|
Съжалявам , че сам си вдигам темата , ама да се вижда че има развитие  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|