Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TV SONY KV-25FX20R shassi F1A проблем с хоризонтална позиция
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
wqep
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 29 Сеп 2006
Мнения: 64

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 9:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема е в развивките,това че клучето работи не означава че през сервизно мену мога да центрирам картината.ОК благодаря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 12:14    Заглавие: Отговорете с цитат

wqep написа:
Проблема е в развивките,това че клучето работи не означава че през сервизно мену мога да центрирам картината.
Ако не може да центрираш картината(видеосигнала вътре в растера), това означава, че проблема не е от развивките! А ако проблема е от развивките и не може да се центрира - това означава, че SW532 не работи! Не става въпрос за дефект на самото ключе, а за дефект в неговите вериги.
Последно развивки или картина?
Ако не може да обясниш какво означава "изцоцулена" - по-добре качи снимка. Проблема не е наш, че да ти вадим с ченгел думите. Колкото повече и по-точна(а не противоречива)информация дадеш, толкова по-голяма е вероятността да ти се помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqep
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 29 Сеп 2006
Мнения: 64

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 14:24    Заглавие: Отговорете с цитат

http://img.data.bg/i.php?id=852993
ОК колеги,прощавайте Да обясна думата ИЗЦОЦУЛЕН значи по нашия краи формата на яйцето е цоцулесто,не знам някаде може и да не е ама тук яйцето си остава цоцулесто Smile .Та замених краткото обяснение ,че телевизора има проблем освен с центриране по хоризонтал и в линеиноста по хоризонтал демек кръгчето от генератора е като яйце .То наистина всяко кръгче прилича на яйце ама това вече е въпрос на гледна точка.

Нека оставим майтапа , положението е сериозно,много време зарових в този уред та не знам.


Нямах намерение да натоварвам когото и да било,просто на някого ако му се е случвал подобен дефект да помага.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 14:33    Заглавие: Отговорете с цитат

На картинката виждам само изместване по хоризонтала, какви яйца, какви "изцоцулести" неща виждате? Може пък и аз да имам дефектно зрение, кой знае. Трябваше да снимаш ТВ централно, така под ъгъл и отгоре перспективата се изменя.

Последната промяна е направена от pamporov на Чет Мар 13, 2008 14:34; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 341
Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 14:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия sony- та май имаха навика да прекъсват неелектролетните кондензатори, провери ли С555-С546 че и другите около тях?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 14:38    Заглавие: Отговорете с цитат

wqep написа:
http://img.data.bg/i.php?id=852993
Така вече е по-добре Very Happy . Сега свий малко хор. размер (така че и от двете страни на екрана да останат черни ивици), изключи RGB кулпунга към платката на кинескопа и увеличи G2, докато светне екрана между двете черни ивици. Превключи SW532 и докладвай дали светлата част от екрана може да се центрира с него и дали верт. линии отляво и отдясно са изкривени("изцоцулени") по същия начин, както тези на таблицата?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2005
Мнения: 747
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

wqep написа:
http://img.data.bg/i.php?id=852993
ОК колеги,прощавайте Да обясна думата ИЗЦОЦУЛЕН значи по нашия краи формата на яйцето е цоцулесто,не знам някаде може и да не е ама тук яйцето си остава цоцулесто Smile .Та замених краткото обяснение ,че телевизора има проблем освен с центриране по хоризонтал и в линеиноста по хоризонтал демек кръгчето от генератора е като яйце .То наистина всяко кръгче прилича на яйце ама това вече е въпрос на гледна точка.

Нека оставим майтапа , положението е сериозно,много време зарових в този уред та не знам.


Нямах намерение да натоварвам когото и да било,просто на някого ако му се е случвал подобен дефект да помага.

Ако е така, тогава какви са им задниците на кокошките по вашия край?
Тази тема клони към безкрайност. Точно това шаси има особеност- някои настройки по геометрията не могат да се извършват в AV-режим.
_________________
skype grisha7557
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wqep
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 29 Сеп 2006
Мнения: 64

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 18:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека оставим иронията настрана,това че от няколко дни пиша във форума не означава че тогава хванах отверката и поялника.

Та да се варнем на темата.Въпроса ми е конкретен CXA2140 когато се заменя със CXA2060 прави ли се някаква модификация???
Всички ядове са били от нея.Или са ми продали дефектна схема или...
БЛАГОДАРЯ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 18:22    Заглавие: Отговорете с цитат

http://monitor.net.ru/forum/viewtopic.php?t=81326&highlight=cxa2060
_________________
"Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals