Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

tv Vestel смущение в картината
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dima
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2003
Мнения: 6530
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2008 16:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще Ви изпратя сервизното,но според мен няма да Ви помогне.Изпращам Ви за всеки случай и схемата/не разбрах дали я имате/.
_________________
Димитър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2008 16:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами че той при клиента може да си работи напълно нормално.Просто при теб да има някои програми с голямо затихване.Само предполагам.По принцип ти си си свършил твоята работа,не мисля че трябва да отговаряш за конструктивните недоразумения на този телевизор.Защото след последното,което написа,вече си мисля че писахме 5 страници напразно.Въпросния ефект,който е не само при него,ами и при други марки е свързан със синхронизирането на някои сигнали и обработки с мрежовата честота,съответно е свързан и с обработката на хоризонталния импулс и с хоризонталната развивка като цяло.Но честно казано не виждам връзка между това което си ремонтирал и последвалия ефект.

За протокола:ползвам това:
How to enter and exit the SERVICE Menu:
• Enter the Main Menu
• Press the digits 4, 7, 2, and 5, respectively
• Press MENU key to exit
• There’re two selections in the Service Menu: ‘ADJUST...’ and ‘OPTIONS...’
manual adjustment procedures of the 11ak20s chassis
_________________
Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dima
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2003
Мнения: 6530
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2008 16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,мармот,това което сте написали е абсолютно вярно,и както сте написали се отнася за шаси 11AK20S.rublahka е написал,че телевизора който ремонтира е шаси 11AK20 M,обърнете внимание и на дадения състав.
_________________
Димитър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4914

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2008 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

danco написа:
11AK20M

В случае шасси Vestel 11AK20-M6(mPC= СТ. 6387)
Для ввода, чтобы обслуживать способ сопроводивший процедуру должно быть действием в течение четырех секунд:
1- Корреспондентская вниз кнопка объема на клавиатуре;
2- Пресса кнопки ''prog'' в руке R/C установленной;
3- Пресса ''- -'' кнопка в руке R/C установленной;
4- Пресса кнопки ''ТВ'' в руке R/C установленной;
Параметры могут sellected программой вверх и вниз, установки параметра могут быть сделаны посредством вверх и вниз кнопок объема.Запоминающие скорректированные параметры могут быть сделаны посредством неотложной красной кнопки. Для выхода с ТВ кнопки Прессы способа услуги в руке R/C установленной.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2008 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се на задалия темата за погрешната информация и загубеното време,както и затова че не вникнах по-внимателно в състава на телевизора.Хора сме,грешим.Най-официално моля някой от модераторите или Вас самия за едномесечен бан,като изкупление за допуснатата неточност.А на Уважаемият пуснал темата пожелавам приятен заход в сервизен режим.
_________________
Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2008 17:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Човека да огледа дали няма пропуснат да се сложи няко кондензатор в захранването.
А иначе-безспорно трябва да сме "хора" и и аз обичам,когато видя нещо със което телевизора е карал и си е работил така-се стремя,ако е възможно да го отстраня.Нищо че телевизора не е дошъл заради този проблем.
Но в случая говорим най-вероятно за заводска недомислица,така че не е баш така.Ако на клиента тези черти не са му правили проблем-а това зависи и от сигнала,дали е на кабелна и коя или е на ефирна антена и т.н.-то може в конкретния случай тези смущения въобще да не му представляват никакъв проблем.
Отделно че и намесата във тази верига винаги крие опасност и никога не се знае дали покрай изписването на вежди,няма да извадим очи...
Много се е дискутирало за тази вериага и за промените в нея.
Да не стане така че зарад едните черти,дето на клиента никога не са му пречили-някой път при пускане или спиране да опльока полевака и клиента пак да увеси нос пред тезгяха...
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rublahka
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 71
Местожителство: ст загора

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2008 19:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Обаждам се отново,засега оставям теливизора с премахнат кондензатор в тази верига.Там оставят сьпротевлението и диот кьм него.Давамго на клиента с уговорка за едномесечна проба за захранването.Ще ви пиша отново ако тв даде дифект!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2008 19:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще даде.Стоил ти даде насока барем как да направиш номера по-елегантно.
Накрая ще стане така,усещам аз-
Мармот написа:
Или пък го остави така и като се взриви транзистора така или иначе ще трябва да изриеш половината захранване,може да си махнеш и дефекта.Тъкмо и чипа ще смениш,за да си сигурен че не е той.

_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rublahka
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 71
Местожителство: ст загора

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2008 19:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov,това което е писал Стоилов съм го пробвал но резултат -zero!За това съм оставил тв така. Ще поживеем ще видим!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2008 19:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Я да питам и аз нещо ,така и така стана голям лаф . Има ли кондензатори на входа на мрежата към шаси 2.2-4.7 нано на 2 KV ако не пробвай да туриш или да ги смениш ако има. Имах подобен проблем с едни китайски цифрови приемници и се изчисти след монтажа на тези кондензатори. Също виж и такъв между първичната и вторичната маса на захранването.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 6 от 7

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals