 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Мар 20, 2008 16:15 Заглавие: |
|
|
Ще Ви изпратя сервизното,но според мен няма да Ви помогне.Изпращам Ви за всеки случай и схемата/не разбрах дали я имате/. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 20, 2008 16:28 Заглавие: |
|
|
Ами че той при клиента може да си работи напълно нормално.Просто при теб да има някои програми с голямо затихване.Само предполагам.По принцип ти си си свършил твоята работа,не мисля че трябва да отговаряш за конструктивните недоразумения на този телевизор.Защото след последното,което написа,вече си мисля че писахме 5 страници напразно.Въпросния ефект,който е не само при него,ами и при други марки е свързан със синхронизирането на някои сигнали и обработки с мрежовата честота,съответно е свързан и с обработката на хоризонталния импулс и с хоризонталната развивка като цяло.Но честно казано не виждам връзка между това което си ремонтирал и последвалия ефект.
За протокола:ползвам това:
How to enter and exit the SERVICE Menu:
Enter the Main Menu
Press the digits 4, 7, 2, and 5, respectively
Press MENU key to exit
Therere two selections in the Service Menu: ADJUST... and OPTIONS...
manual adjustment procedures of the 11ak20s chassis _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Мар 20, 2008 16:38 Заглавие: |
|
|
Да,мармот,това което сте написали е абсолютно вярно,и както сте написали се отнася за шаси 11AK20S.rublahka е написал,че телевизора който ремонтира е шаси 11AK20 M,обърнете внимание и на дадения състав. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Чет Мар 20, 2008 16:45 Заглавие: |
|
|
| danco написа: | 11AK20M
В случае шасси Vestel 11AK20-M6(mPC= СТ. 6387)
Для ввода, чтобы обслуживать способ сопроводивший процедуру должно быть действием в течение четырех секунд:
1- Корреспондентская вниз кнопка объема на клавиатуре;
2- Пресса кнопки ''prog'' в руке R/C установленной;
3- Пресса ''- -'' кнопка в руке R/C установленной;
4- Пресса кнопки ''ТВ'' в руке R/C установленной;
Параметры могут sellected программой вверх и вниз, установки параметра могут быть сделаны посредством вверх и вниз кнопок объема.Запоминающие скорректированные параметры могут быть сделаны посредством неотложной красной кнопки. Для выхода с ТВ кнопки Прессы способа услуги в руке R/C установленной. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 20, 2008 16:45 Заглавие: |
|
|
Извинявам се на задалия темата за погрешната информация и загубеното време,както и затова че не вникнах по-внимателно в състава на телевизора.Хора сме,грешим.Най-официално моля някой от модераторите или Вас самия за едномесечен бан,като изкупление за допуснатата неточност.А на Уважаемият пуснал темата пожелавам приятен заход в сервизен режим. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Мар 20, 2008 17:01 Заглавие: |
|
|
Човека да огледа дали няма пропуснат да се сложи няко кондензатор в захранването.
А иначе-безспорно трябва да сме "хора" и и аз обичам,когато видя нещо със което телевизора е карал и си е работил така-се стремя,ако е възможно да го отстраня.Нищо че телевизора не е дошъл заради този проблем.
Но в случая говорим най-вероятно за заводска недомислица,така че не е баш така.Ако на клиента тези черти не са му правили проблем-а това зависи и от сигнала,дали е на кабелна и коя или е на ефирна антена и т.н.-то може в конкретния случай тези смущения въобще да не му представляват никакъв проблем.
Отделно че и намесата във тази верига винаги крие опасност и никога не се знае дали покрай изписването на вежди,няма да извадим очи...
Много се е дискутирало за тази вериага и за промените в нея.
Да не стане така че зарад едните черти,дето на клиента никога не са му пречили-някой път при пускане или спиране да опльока полевака и клиента пак да увеси нос пред тезгяха... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rublahka Активен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2007 Мнения: 71 Местожителство: ст загора
|
Пуснато на: Чет Мар 20, 2008 19:25 Заглавие: |
|
|
| Обаждам се отново,засега оставям теливизора с премахнат кондензатор в тази верига.Там оставят сьпротевлението и диот кьм него.Давамго на клиента с уговорка за едномесечна проба за захранването.Ще ви пиша отново ако тв даде дифект!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Мар 20, 2008 19:28 Заглавие: |
|
|
Ще даде.Стоил ти даде насока барем как да направиш номера по-елегантно.
Накрая ще стане така,усещам аз-
| Мармот написа: | | Или пък го остави така и като се взриви транзистора така или иначе ще трябва да изриеш половината захранване,може да си махнеш и дефекта.Тъкмо и чипа ще смениш,за да си сигурен че не е той. |
_________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rublahka Активен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2007 Мнения: 71 Местожителство: ст загора
|
Пуснато на: Чет Мар 20, 2008 19:38 Заглавие: |
|
|
| Bojilov,това което е писал Стоилов съм го пробвал но резултат -zero!За това съм оставил тв така. Ще поживеем ще видим! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 20, 2008 19:52 Заглавие: |
|
|
| Я да питам и аз нещо ,така и така стана голям лаф . Има ли кондензатори на входа на мрежата към шаси 2.2-4.7 нано на 2 KV ако не пробвай да туриш или да ги смениш ако има. Имах подобен проблем с едни китайски цифрови приемници и се изчисти след монтажа на тези кондензатори. Също виж и такъв между първичната и вторичната маса на захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|