Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

NEO TV-2163SLFTX,шаси К1 на Beko - захранване.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stoil_Pishikov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Юли 2007
Мнения: 133

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Отоплението на този кинескоп е 5.5в.
Съгласен съм че има отклонение на горе,заради високата честота,но не толкова.

Модерирано от RC
Stoil_Pishikov, ще ти дам един съвсем добронамерен съвет:
Престани да пишеш за известно време, а вземи и попрочети едно друго.
Много "олекваш" с постовете си.
И ако обичаш не започвай пак.

Много съм тъп и не разбрах ,за какво ме навиквате.
Май повече ще науча за себе си , ако чета афишите по улицата.


Последната промяна е направена от Stoil_Pishikov на Съб Мар 22, 2008 22:28; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vescherry
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 721

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 21:23    Заглавие: Отговорете с цитат

zapad написа:
Stoil_Pishikov написа:
21в отопление не е ли множко ,виж си батерията на уреда.
ако ги мери с осцилоскоп са си тамън толко

Да с осцилоскопа ги меря.Мисля да наглася тримера да е в средата при тези волтове и все пак за всеки случай по съвета на mitachi - ще сменя филтриращия кондензатор след греца,ще го оставя да се тества поне ден.За сега благодаря на всички.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoil_Pishikov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Юли 2007
Мнения: 133

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

И B+, ли премери с осцилоскопа. БРАВО.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomazo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007
Мнения: 451
Местожителство: Македония

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

vescherry написа:
..... A51ERS357X550..!!?......
Да същия е кинескопа и най- добре се държи като размер на +В=130В,като отоплението е 21В.Явно е толкова но като че ли първоначалното 137В,му идеше много.

Това захранване е коректно работил съм същийа ТВ
Този кинескоп нали ти е малко стран? Нали ти изглежда че отклонението му е 110 градуса.
_________________
В момента уча български... ама все още не съм научил...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 21:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoil_Pishikov написа:
И B+, ли премери с осцилоскопа. БРАВО.
Точно с осцилоскоп се правят наи точните замервания Ако вие на село не ползвате и не познавате този уред си е ваш проблем RC ти даде съвет но явно не вдяваш Спри да дразниш форума Ако няма какво да кажеш по добре мълчи и чети Има какво да научиш тук Нищо лично
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vescherry
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 721

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

tomazo написа:
vescherry написа:
..... A51ERS357X550..!!?......
Да същия е кинескопа и най- добре се държи като размер на +В=130В,като отоплението е 21В.Явно е толкова но като че ли първоначалното 137В,му идеше много.

Това захранване е коректно работил съм същийа ТВ
Този кинескоп нали ти е малко стран? Нали ти изглежда че отклонението му е 110 градуса.

Да като че ли е 110 градуса,последно го нагласих на 132В,така заспа и размера и отоплението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoil_Pishikov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Юли 2007
Мнения: 133

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 22:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо лично ,имам осцилоскоп който ти не си и сънувал,но исках да разбера как се мерят такива напрежения.и как вече да не ползваме обикнвения уред.
Oбещавам ви няма да се занимавам с глупавите ви истории ,тук с малки изключения нищо няма какво да научи човек.

Модерирано от RC
Отговора на въпроса ти е в съвета който ти дадох по-горе.
Писано е, и при това не веднъж.
А твоето НЕпоявяване във форума ще е само добре дошло.
Дано най-накрая да си изпълниш заканата или само ни плашиш?

Знанието без мисъл е загубен труд, а мисълта без знание-опасност.
Това важи за теб RC:


Последната промяна е направена от Stoil_Pishikov на Съб Мар 22, 2008 23:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 22:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoil_Pishikov написа:
Нищо лично ,имам осцилоскоп който ти не си и сънувал,но исках да разбера как се мерят такива напрежения.и как вече да не ползваме обикнвения уред.
Oбещавам ви няма да се занимавам с глупавите ви истории ,тук с малки изключения нищо няма какво да научи човек.
Да ти имах и самочуствието без покритие След като няма какво да научиш тук бегай леко у лево и си намери друг форум да си ръсиш простотиите Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Stoil_Pishikov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Юли 2007
Мнения: 133

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 23:08    Заглавие: Отговорете с цитат

RC-създаваш впечатление, че онанираш пред монитора от такива теми.
Това ми дава нужния отговор.

Модерирано от RC
С това вече премина всички граници и те уверявам, че в най-скоро време ще се разделиш с възможноста си да ни досаждаш.
Верно е казано кое не ходи по гората, а по хората.
Теб те е нагазило здраво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4914

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 23:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoil_Pishikov написа:
Нищо лично ,имам осцилоскоп който ти не си и сънувал,но исках да разбера как се мерят такива напрежения.и как вече да не ползваме обикнвения уред.
Oбещавам ви няма да се занимавам с глупавите ви истории ,тук с малки изключения нищо няма какво да научи човек.

.И чий го дириш още тука?!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals