Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Vestel CTV5555TXT тъмен екран
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GSt
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Окт 2004
Мнения: 190

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 22:48    Заглавие: Vestel CTV5555TXT тъмен екран Отговорете с цитат

Цитат от стара тема:
Линк
Цитат:
Попаднах на такъв телевизор модел 5555 TXT.Звука се чува , в горния край на екрана на около 1 см. се вижда около 5-8мм. светла хор.черта иначе целия екран е тъмен ,като увелича SCREN се появява целия растър с обратния ход но без образ.
Пушките са запушени .Захранващото напр. на ХО е 130в. при ето напрежението на ВУ е 225в.И другите напреж. от ТХО са завишени 45в. са 52в. и т.н. с около 10%.Може ли някой да ми каже колко трябва да бъде захр. напрежение със сигурност,Дали на някой му се е случвала такава повреда и евентуално дъмп за този модел ,аз поне не можах да намеря.Шасито е 1AK19E3. Благодаря Ви !

Колеги.
Имам същия проблем някой може ли да помогне?
Благодаря.
P.S. Някой изтри предната тема която отворих затова пускам нова


Последната промяна е направена от GSt на Нед Апр 06, 2008 9:21; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Съб Апр 05, 2008 23:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой нищо не е изтрил-просто темата,която беше повдигнал е от преди 4 години и ти изтрих поста и я заключих преди някой без да погледне датата да почне да дава акъли на човека,който вероятно е забравил че я е писал даже тази тема!
Не повдигайте такива стари теми и не пишете по на хората темите.Като имаш проблем-създаваш си своя собствена тема.Като смяташ че другата тема има нещо общо с твоя проблем-даваш просто линк към нея,както е сега.
А ти междувременно си коригирай заглавието

И почваш и по същество.Така с цитиране от други теми-няма да стане.
Като вдигнеш скрийна кво става-има ли растер с обратен ход или няма?
Кадровата работи ли-към отклонителните бобини като потенциал и като осцилограма какво има?
Какво си сменил досега?
Скиваш ли колко имаш да пишеш...
Така със препечатване от други теми само няма да стане номера.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!


Последната промяна е направена от Bojilov на Съб Апр 05, 2008 23:26; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 3:59    Заглавие: Отговорете с цитат

GSt написа:
P.S. Някой изтри предната тема която отворих затова пускам нова
Темата е заключена, но ако беше изтрита, щеше да е по-добре по следните причини:
1. Темата не е приключена и дефекта не е открит. В случая автора е с четири поста и му е простено, но колеги от дълги години във форума, също нямат навика да си приключат темите.
2. Не е ясно какво е правено по ТВ-то, защото ремонта е по мейла и на РМ.
naskonr написа:
Явно проблема е в TDA 8842 от 46 и 47кр. трябва да се подават импулси към 8351 но на едно от крачетата няма
3. Ако проблема беше само в тези импулси, на екрана щеше да се вижда половината от образа. Доколкото разбрах от изтрития пост, слушайки автора на темата си се набутал с TDA8842, та това може да се случи на всеки, който реши да я прочете. Off
Иначе готово решение няма, но ако измериш някои напр. и осцилограми, ще ти помогнем да откриеш дефекта. Първо увеличи G2 докато светне екрана(преди да се появи обратния ход), свий хор. размер от VR801(докато видиш двете тъмни ивици отстрани) и след това го увеличи, докато екрана се изпълни точно. При това положение кажи колко са захр. напрежения на Sby и на On. Изтегли си схемата на 11AK19Р3, че се вижда по-ясно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GSt
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Окт 2004
Мнения: 190

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 9:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Екрана е тъмен, а отгоре има една светла ивица около 8мм широка разположена хоризонтално. Растер има. Като увелича скрийна се появява обратния ход. Прегледах захранващите напрежения за пулсации с осцилоскопа и не открих проблем. Освен това има и говор. Сменял съм ТДА8842. Пробвах да пусна апарата и без памет понеже нямах налична и ефекта е същия. Дефекта беше на 100% както описания в старата тема и затова постнах там но нищо. За съжаление телевизора е на друго място и днес ще ходя да го боря пак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
radoslavn
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004
Мнения: 484
Местожителство: гр.Карнобат

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 9:31    Заглавие: Отговорете с цитат

на 6 кр. на VO през 100 ом се подава +45в->има ли го?гледам шаси 11ак19Е-3
_________________
Никога не е късно да станеш за резил!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GSt
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Окт 2004
Мнения: 190

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 9:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм гледал на вертикалното понеже има растер но ще проверя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 10:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледай,гледай на 6ти крак кво има...Виж и към откл.бобини като постояннотоков потенциал и като осцилограма кво има.
100 омовия резистор,чипа.
И то малко "нероден Петко" ама понеже ще го правиш на място,ако излезе от ВО проблема-не забравяй накрая да отстраниш и причината за това-Бюлетин 49 на Vestel-има го във файлообменника,барабар с картинки(замасяване с жица хомота на ОС)-писано е многократно.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 12:05    Заглавие: Отговорете с цитат

GSt написа:
Прегледах захранващите напрежения за пулсации с осцилоскопа и не открих проблем... Дефекта беше на 100% както описания в старата тема
RGB-то може да се гаси от много вериги: ABL, EHT INFO, Beam Current Limit, FBISO, VO_GARD и т.н. Всяка една от тези вериги може да се задейства, ако захр. напрежения са завишени. Хубаво е че си ги проверил с осцилоскопа за пулсации, но основния проблем в старата тема е, че тези напр. са завишени и е добре оттам да започнеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GSt
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Окт 2004
Мнения: 190

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 19:11    Заглавие: Отговорете с цитат

100% сте прави захранващите бяха завишени проблема с тях беше от референса в обратната връзка на захранването (TL431) след подмянята му напреженията се нормализираха но борбата продължава. Картина все още няма Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 23:22    Заглавие: Отговорете с цитат

GSt написа:
напреженията се нормализираха но борбата продължава.
За да се включим и ние в борбата не беше лошо да дадеш малко повече инфо:
1. Има ли 45V на 6кр. на TDA853X? Нищо, че ВО работи и развивките ги има. Без това напр. се гаси RGB-то.
2. Колко волта е напрежението на 8кр./VO_GUARD на TDA853X?
3. Как изглежда SSC-то? Или поне колко волта е напрежението на 41кр./FBISO на TDA8842?
4. Колко волта има на 22кр./BCLIN(Beam Current Limit INput) на TDA8842?
5. TDA6107 проверена ли е?......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals