Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TV Neo - Няма фокус -РЕШЕНО!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jivko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Авг 2005
Мнения: 737
Местожителство: ГР.Шумен

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 16:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Че те ще могат ли да се отпушат диодите в умножителя от 220-те волта, и при 50 херца едва ли ще е показателно за стойността на високото. Може би ,ако има база за сравнение ...? Ама пак стана говорилня човека вече не се интересува вероятно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пон Апр 14, 2008 18:10    Заглавие: Отговорете с цитат

При изправна каскада напрежението ще бъде около 85v.Tова е ориентировъчен метод който ще започнем да прилагаме .Запазвам си авторските права. Wink
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Апр 15, 2008 8:02    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
LZ3WF написа:
G2-320V.
G2 е малко, трябва да е около 500V. Измери го и него със сондата, че китайчетата обикновено го шунтират и показват 300, вместо 500V.

Tука малко пояснение за да не стане недоразумение.Напрежението на G2=320V e точно колкото е настроено и толкова трябва да остане.Тука се има предвид горната граница на напрежението която може да бъде и по висока от 500V в зависимост от кинескопа.
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 15, 2008 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Dimow написа:
Tука малко пояснение за да не стане недоразумение.Напрежението на G2=320V e точно колкото е настроено и толкова трябва да остане.
Бих се съгласил с теб, но само при условие, че става въпрос за кинескопа на Юност 402Д Very Happy. Иначе и аз като меря с китайския е 320V, но с Beckman-a показва 500. Като сложа високоволтовата(високоомна) сонда на китайския и той показва 500. Ето още две мнения по въпроса от темата за уредите:
vladi46 написа:
На напрежение и на съпротивление обикновено са точни, а на ток често бъркат. Но, ако мерим Uускор. и там грешката е голяма!
ELP написа:
-промяната на вътрешното съпротивление на уреда променя условията на измерване ,но не може да променя грешката на самия уред . Същото важи за меренето на скрина ,повечето еднодневки са със 1 вместо 10 Мома входно и товарят високоомния източник ,тоест отново се променя режима на измерване ,но това също не значи че уреда греши ,просто измервателната постановка не е добра.
В случая съм съгласен с теб, че напр. не трябва да се пипа и че проблема не е в него, а в това че не е измерено коректно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LZ3WF
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Яну 2006
Мнения: 43
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 15, 2008 13:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок колеги, Благодаря на всички тези,които се опитаха да ми помогнат с изесняването на проблема...Искам да опиша с няколко думи дефекта с който се сблъсках.
Наистина образа беше размазан,разфокусиран и даже съм снимал телевизора в това състояние. Телевизора е Neo - TV-1400 Ch.PX20025. Вертикалната развивка е изпълнена с LA78040 и се захранва с (+) и (-) 15V. Просто липсваше (-) 15V. Резистора R470 (1om) беше изгорял. Това е... и образа беше размазан.Не съм попадал на подобен дефект и затова се заблудих така. Embarassed Закривам темата Rolling Eyes Спорен ден на всички Wink
_________________
LZ3WF
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4914

МнениеПуснато на: Вто Апр 15, 2008 13:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:

Наистина образа беше размазан,разфокусиран и даже съм снимал телевизора в това състояние. :

Интересно...качете снимката
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Апр 15, 2008 14:01    Заглавие: Отговорете с цитат

При така описан дефект не трябва да има изображение а само размазани цветни пета поради избягалия лъч на развивката На едно мнение съм със емооне чакаме фотото кадроти и тн Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Апр 15, 2008 17:36    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
Бих се съгласил с теб, но само при условие, че става въпрос за кинескопа на Юност 402Д Very Happy. Иначе и аз като меря с китайския е 320V, но с Beckman-a показва 500. Като сложа високоволтовата(високоомна) сонда на китайския и той показва 500.

Много важна забележка!Тъй като работя с Fluke 8062A с входен импеданс 10 мегаома не съм се замислял за посочения проблем.Ваша е заслугата ,че го споменавате.Поздравления!


А за изображението което се вижда при тази ситуация понякога се виждат силуети което ни кара да си мислим първоначално за липса на фокус.Трябваше да се сетим ,че не е проблема във фокуса когато ни писаха, че промяната на фокусиращото напрежение не води до никаква промяна на картината.
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
danail54
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Яну 2006
Мнения: 310
Местожителство: Godech

МнениеПуснато на: Чет Апр 24, 2008 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Качвам снимка защото повредата е много подвеждаща
а LZ3WF така и не качи.
Това е NEO с шаси PX20025----5C
Освен стандартните проблеми:
Исъхнали 2х100мф в + и – 15в за ВО
Подут 1000/25в в +12-С553
и смяна на V511- 2SA1015(аз слагамBD140)
В последствие се оказа също прекъснал R470-1ом в -15в и избила
STV9302A=LA78040-късо между 3,4,5 и 6-то крачета
И аз почнах да диря около фокуса,сменях цокъл на кинескоп и др.
защото на пръв поглед тв има растер и смяташ че ВО е наред
_________________
Skype:danail54
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Чет Апр 24, 2008 16:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Заблуждава,нямаш растер-лъча е изместен силно нагоре извън видимата част на екрана заради постоянното напрежение на отклонителните системи.
Колкото и да е разфокусирало изображението-винаги има разлика между разфокусирало изображение и това на снимката.Случвало ми се е многократно...просто за сефте като го видиш наистина може да се заблудиш
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals