Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Universum-11AK19-удар от гръмотевица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Апр 2004
Мнения: 1876
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юли 07, 2008 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако се откажеш от ремонта и евентуално sda545xotp-b13 е здрава може да се договорим за процесора .
_________________
Иво Банов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nikig
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Сеп 2004
Мнения: 48
Местожителство: pleven

МнениеПуснато на: Пон Юли 07, 2008 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

bamze = Процесора и преди удара му имаше нещо защото не му работиха бутоните,сам се намаляваше и не ми позволяваше да влизам в сервизно меню но пък работи вече 5 год. без проблем .Аз купих нов процес. но с него не тръгна и така изгорях с 60 лв.така ,че няма смисъл да ти го давам.Ще се помъча пък ще видим той си е мой личен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2008 0:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени TDA6107, че там гасенето на RGB-то става бързо и нямаш време да измериш. Другите напр. са добре.
nikig написа:
ABL, EHT INFO, Beam Current не ги открих къде се намират?
ABL е на 10кр. на ТХО-то, Beam Current на емитера на Q601, a EHT INFO на 50кр. на TDA8842. Виж колко е напр. на 7, на 8 и на 42кр. Махни калая от 22кр. и както е във въздуха измери колко е напрежението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nikig
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Сеп 2004
Мнения: 48
Местожителство: pleven

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2008 18:30    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev-благодаря ти ,че отделяш време да ми помогнеш.Телев.си е мой а не да печеля пари на чужд гръб. ABL - 10кр. на ТХО-то-7.07v,Beam Current на емитера на Q601-0.013v при запоен 22кр.на TDA884 a при разпоен е 4.6v. na 7кр.е 2.31v,на 8кр.2.22v,на 42кр.3.23v,на 22 при разпоено няма нищо. TDA6107 ще я купя утре и ще е сменя ,EHT INFO на 50кр. е 1.088v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2008 13:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой не е казал, че ще печелиш на негов гръб. Проблема е, че ремонта след гръмотевица (и без осцилоскоп) е труден и с неясен изход. Самият ти от предишния ремонт си "спечелил" неработещ проц за 60лв., а сега може да "спечелиш" и нов телевизор Confused Ама ти си знаеш най-добре Smile .
nikig написа:
на 22 при разпоено няма нищо.
Това трябва да е 3,3V и показва, че има проблем с този вход на видеото. Останалите входни напр. са добре, което всъщност е лошо, защото ще трябва да се сменя видеото.
Сега с осцилоскоп е добре да се видят R, G, B и FB на OSD-то дали излизат от SDA545x и дали влизат в TDA884х. Така предварително ще си наясно, дали след видеото, няма да се наложи да сменяш и процесор.
nikig написа:
7кр.е 2.31v,на 8кр.2.22v
Тук също е добре да се види с осцилоскоп дали амплитудата е 5Vp-p.
Иначе като напрежения са ниски. От 42 и 43кр. на процесора трябва да идват 4-5V. Измери ги и виж дали шините не се товарят от паметта, от самото видео или от тунера(ако е цифров). Чипа на паметта смени ли го? Или направи записа върху гръмотевичния?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2008 14:13    Заглавие: Отговорете с цитат

nikig написа:
......Телев.си е мой а не да печеля пари на чужд гръб. ......
Това разбиране на нещата малко ме смущава, но е тема на друг размисъл...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Май 2005
Мнения: 1691

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2008 14:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво те смущава,ако редеше плочки ,нямаше да те обвиняват по този начин.Средствата спечелени с умствен труд са "нетрудови" доходи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2008 15:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Спокойно, при първо четене и аз така реагирах, но при второто схванах, че чуждия гърб всъщност е не този на клиента Very Happy , а този на хората от форума, които ще му помогнат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2008 16:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Верно, прав си Станоев, но форума е затова де, да си помагаме да печелим пари. И не само... Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikig
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Сеп 2004
Мнения: 48
Местожителство: pleven

МнениеПуснато на: Сря Юли 09, 2008 18:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се ако съм засегнал някой от вас но имах предвид това,че чуждия гърб всъщност е не този на клиента , а този на хората от форума, които ще ми помогнат.Ще намеря осцилоскоп до 3-4 дена за да дам повече яснота.Паметта е презаредих.Измерих на процесора 42 и 43кр.2.2v а като ги разпоих и оставих висящи се вдигна на 4.9v на входа от към видеопр.а на крачетата на процесора е 2.2v,2.3v.На тунера си е 5v Май е заминал основния процесор.TDA6107 е смених.

Последната промяна е направена от nikig на Чет Юли 10, 2008 21:45; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals