| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Юли 07, 2008 21:19 Заглавие: |
|
|
Ако се откажеш от ремонта и евентуално sda545xotp-b13 е здрава може да се договорим за процесора . _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikig Нов потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2004 Мнения: 48 Местожителство: pleven
|
Пуснато на: Пон Юли 07, 2008 21:28 Заглавие: |
|
|
| bamze = Процесора и преди удара му имаше нещо защото не му работиха бутоните,сам се намаляваше и не ми позволяваше да влизам в сервизно меню но пък работи вече 5 год. без проблем .Аз купих нов процес. но с него не тръгна и така изгорях с 60 лв.така ,че няма смисъл да ти го давам.Ще се помъча пък ще видим той си е мой личен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 08, 2008 0:07 Заглавие: |
|
|
Смени TDA6107, че там гасенето на RGB-то става бързо и нямаш време да измериш. Другите напр. са добре. | nikig написа: | | ABL, EHT INFO, Beam Current не ги открих къде се намират? | ABL е на 10кр. на ТХО-то, Beam Current на емитера на Q601, a EHT INFO на 50кр. на TDA8842. Виж колко е напр. на 7, на 8 и на 42кр. Махни калая от 22кр. и както е във въздуха измери колко е напрежението. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikig Нов потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2004 Мнения: 48 Местожителство: pleven
|
Пуснато на: Вто Юли 08, 2008 18:30 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev-благодаря ти ,че отделяш време да ми помогнеш.Телев.си е мой а не да печеля пари на чужд гръб. ABL - 10кр. на ТХО-то-7.07v,Beam Current на емитера на Q601-0.013v при запоен 22кр.на TDA884 a при разпоен е 4.6v. na 7кр.е 2.31v,на 8кр.2.22v,на 42кр.3.23v,на 22 при разпоено няма нищо. TDA6107 ще я купя утре и ще е сменя ,EHT INFO на 50кр. е 1.088v |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 09, 2008 13:40 Заглавие: |
|
|
Никой не е казал, че ще печелиш на негов гръб. Проблема е, че ремонта след гръмотевица (и без осцилоскоп) е труден и с неясен изход. Самият ти от предишния ремонт си "спечелил" неработещ проц за 60лв., а сега може да "спечелиш" и нов телевизор Ама ти си знаеш най-добре .
| nikig написа: | | на 22 при разпоено няма нищо. | Това трябва да е 3,3V и показва, че има проблем с този вход на видеото. Останалите входни напр. са добре, което всъщност е лошо, защото ще трябва да се сменя видеото.
Сега с осцилоскоп е добре да се видят R, G, B и FB на OSD-то дали излизат от SDA545x и дали влизат в TDA884х. Така предварително ще си наясно, дали след видеото, няма да се наложи да сменяш и процесор.
| nikig написа: | | 7кр.е 2.31v,на 8кр.2.22v | Тук също е добре да се види с осцилоскоп дали амплитудата е 5Vp-p.
Иначе като напрежения са ниски. От 42 и 43кр. на процесора трябва да идват 4-5V. Измери ги и виж дали шините не се товарят от паметта, от самото видео или от тунера(ако е цифров). Чипа на паметта смени ли го? Или направи записа върху гръмотевичния? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Юли 09, 2008 14:13 Заглавие: |
|
|
| nikig написа: | | ......Телев.си е мой а не да печеля пари на чужд гръб. ...... | Това разбиране на нещата малко ме смущава, но е тема на друг размисъл... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Сря Юли 09, 2008 14:43 Заглавие: |
|
|
| Какво те смущава,ако редеше плочки ,нямаше да те обвиняват по този начин.Средствата спечелени с умствен труд са "нетрудови" доходи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 09, 2008 15:32 Заглавие: |
|
|
Спокойно, при първо четене и аз така реагирах, но при второто схванах, че чуждия гърб всъщност е не този на клиента , а този на хората от форума, които ще му помогнат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Юли 09, 2008 16:15 Заглавие: |
|
|
Верно, прав си Станоев, но форума е затова де, да си помагаме да печелим пари. И не само...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikig Нов потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2004 Мнения: 48 Местожителство: pleven
|
Пуснато на: Сря Юли 09, 2008 18:12 Заглавие: |
|
|
Извинявам се ако съм засегнал някой от вас но имах предвид това,че чуждия гърб всъщност е не този на клиента , а този на хората от форума, които ще ми помогнат.Ще намеря осцилоскоп до 3-4 дена за да дам повече яснота.Паметта е презаредих.Измерих на процесора 42 и 43кр.2.2v а като ги разпоих и оставих висящи се вдигна на 4.9v на входа от към видеопр.а на крачетата на процесора е 2.2v,2.3v.На тунера си е 5v Май е заминал основния процесор.TDA6107 е смених.
Последната промяна е направена от nikig на Чет Юли 10, 2008 21:45; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|