Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

как да си монтирам луминесцентни лампи?
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мони
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 19:32    Заглавие: как да си монтирам луминесцентни лампи? Отговорете с цитат

Имам един грозен полилей на тавана, искам да го заменя с луминесцентни лампи със силна ,равномерна ,бяла светлина....Трябват ми за снимки.
НО нищо не разбирам от тези неща, все пак съм жена Rolling Eyes
Имате ли представа къде мога да се обадя да мми монтират такива лампи, колко струва, и т.н.
Също така трябва ли да се махне полилея и така нататък.
Благодаря предварително за инфото!

п.п съжалявам ако поста звучи идиотски, но не разбирам наистина нищо Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 19:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки електротехник или човек с достатъчно познания може да го направи.По принцип луминисцентното осветление е крайно неподходящо за домашни цели.Може би един нов полилей с отговарящи на вкуса ти стъкла е по-доброто решение.Аз лично не бих сменил меката светлина от обикновена крушка със тази на луминисцентните. Very Happy За снимки може би ще ти трябват някакви допълнителни прожектори със разсейватели но не мога да ти кажа в момента каква е цветната температура на различните видове осветления. Sad
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 19:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако полилея е с поне 3 лампи,и не е чак толкова грозен Laughing Можеш да замениш лампите с нажежаема жичка (крушките) с енергоспестяващи такива с топла светлина,на марковите такива(Осрам,Филипс) е указано върху кутииката как светят.Трябва да са поне 20Ватови,цената на хубавите е около 15Лева за брой.Замяната става,като отвинтиш старата крушка и завинтиш новата лампа,естествено ако има място на грозния полюлей....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мони
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

защо да е неподходящо за домашно осветление? доста разочароващо...
мислех да си взема прожектор, но ми казаха че много вреди на очите и едва гледаш с това нещо...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мони
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 20:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Все пак,бихте ли ми дали телефон на някакво място откъдето мога да купя такива лампи и да ми ги монтират? МЕрси

п.п. също ако има такива във форума ще се радвам да пишат и да ми кажат цени
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 20:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Скъпа Мони:
1.Откъде си.
2.Във всеки магазин за осветителни тела продават.
3.Може да ти ги монтира:
а)познат с технически умения
б)техник
в)техник на щат или с договор от магазина,в който са закупени
4.Цени най-различни,защо не употребиш:http://www.google.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

След като търсиш и такава помощ, добре би било да си признаеш от къде си (интернет има и на други места).
А малко по-нагоре в този раздел има една тема за клиентите търсещи сервиз, а така също и бутон Потребители които можеш да сортираш по подходящ начин, да си избереш някой и да се свържеш на лични (РМ).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 20:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо,трябва да посочите къде се намирате за да може колега,ако пожелае да Ви помогне или даде телефон.Енергоспестяващи лампи вече се продават навсякъде.В хипермаркети,магазинчета за ел. материали и т.н. където има "М.Бриколаж" или "Практикер" също.Ако желаете луменисцентното осветление да става за снимки и да е от класическите "пури",то трябва телата за него да са с електронни баласти,което прави средно 50 лева на лампа,за най мизерните китайски устройства.Енергоспестяващата лампа обичайно е с винт като обикновената крушка и е необходимо едно развинтване и завинтване,естествено на изключено захранване.Далеч съм от мисълтта,че не знаете какво е енергоспестяваща лампа,но все пак да подсетя.Това е една бяла конусовидна кутиика с метална резба в единия край и 2-3-4 бели кремвиршчета стъклени,в другия...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 20:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
2-3-4 бели кремвиршчета

Ми така е като пита жена.Избива ви на извращения,не ви е срам Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 20:28    Заглавие: Отговорете с цитат

мармот написа:
Цитат:
2-3-4 бели кремвиршчета

Ми така е като пита жена.Избива ви на извращения,не ви е срам Rolling Eyes
Е добре де извинявам се: кремвиршчета=пурички Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals