Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ELITE 14ES09 товари TXO РЕШЕНО
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 16:04    Заглавие: Re: ELITE 14ES09 товари TXO Отговорете с цитат

old4 написа:
сигурен ли си че това (LA76810) е процесора Question
Човека три пъти ти казва, а ти продължаваш да упорстваш Evil or Very Mad
iwkom написа:
Проц LA76810
iwkom написа:
Процесор LA76810
iwkom написа:
Всичко съвпада с изключение на процесора
Питай колегите на совалката, много са отзивчиви и могат да предложат схема с LA76810 даже в захранването Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
takiev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 1073
Местожителство: StaraZagora

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

iwkom,прегледаи първия си пост, за "процесора", на всеки се случва да се обърка....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nia
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 238
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 20:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да е имал в предвид ВИДЕОпроцесора,какво толкова главата му пуши на момчето,щом е сложил транзистор с D в захранването може и още автоголове да си е вкарал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rumen va4ev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2004
Мнения: 239
Местожителство: montana

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 14:50    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?p=239396&highlight=#239396
Question Question Question Просто нямам думи.
_________________
Skype: r_va4ev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4914

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 15:11    Заглавие: Отговорете с цитат

emoned
Нов потребител
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 7
Местожителство: гр. Чирпан
emoned написа:
Да разбрах че това е верния начин. Телевизора е нов и е на едни мои познати. Не му стигаше малко яркост и те не искаха да го карат в гаранционния сервиз(а и аз бях с тях като го купуваха Rolling Eyes ). Та трябваше да с пипне subbright(SB) в сервизното меню. Но вече всичко си е на мястото - като нов е Very Happy .

И темата:http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=40076&highlight=14es09&topicshow=Сервизно%20меню%20за%20Elite%2014ES09,%20процесор%20TDA9341PS
Дали тъпата обява ще изчезне?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 15:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като питащия си заряза темата,според мен един катинар няма да е зле Wink .Или да се премести,не и е тук мястото Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
iwkom
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008
Мнения: 517
Местожителство: гр.Чирпан

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 17:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Не виждам с какво горните мнения се отнасят по темата. А колкото до зарязванета не е вярно. Просто отсъствах два дена. Днес пуснах телевизора. Оказа се утечка в кондензатор, С568(47/160V) по схемата предоставена от mitachi във файлообменника. Така че закривам темата.

Последната промяна е направена от iwkom на Чет Авг 28, 2008 19:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4914

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 18:14    Заглавие: Отговорете с цитат

iwkom написа:
Не виждам с какво горните мнения се отнасят по темата. А колкото до зарязванета не е вярно. Просто отсъствах два дена. Днес пуснах телевизора. Оказа се утечка в кондензатор. Така че закривам темата.

А,не! Току-така точно тази тема и по този начин не може да бъде закрита!
За кой кондензатор, номер?, става въпрос?; За кого ще бъде полезен за напред този отговор?-или да търси измежду 100-тина-200 кондензатора дефектиралия?
"Не виждам с какво" -с това, че клиентите по-някакъв начин са ЗАДЪЛЖЕНИ да се обръщат към вас за услуги, които в тази тема ясно проличава, че не сте в състояние и компетенция да извършвате!
iwkom написа:
Процесор LA76810A
H 6AG1E

Останалите елементи са както ги написах + LC863532C, LA7642N CS4852-2бр.,24C08A. Крайния за THO-то 2SD1555

iwkom написа:
Всичко съвпада с изключение на процесора

iwkom написа:
Предложената схема има различия както по захранването така и по развивките. Току що пробвах с работещо ТХО. Резултата е същия.+В е 36 V .Ако сменя BU508 DF със BU508AF няма ли да се получат усложнения.

vladimirstanoev написа:
old4 написа:
сигурен ли си че това (LA76810) е процесора Question
Човека три пъти ти казва, а ти продължаваш да упорстваш Evil or Very Mad
iwkom написа:
Проц LA76810
iwkom написа:
Процесор LA76810
iwkom написа:
Всичко съвпада с изключение на процесора
Питай колегите на совалката, много са отзивчиви и могат да предложат схема с LA76810 даже в захранването Idea

emoned написа:
те не искаха да го карат в гаранционния сервиз .

Даде ви се гратисен период да реагирате адекватно!
Сега вече., Вие можете да помолите Модераторите да изтрият нацяло тази тема, а аз при всеки удобен случай ще пращам за услуги при emoned, без ни най-малко да се интересувам какъв е той. Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
iwkom
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008
Мнения: 517
Местожителство: гр.Чирпан

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 19:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно има някакво недоразумение във всичко, но въпреки това се извинявам за малко грубия тон, и за това че не уточних точно решението на проблема ми. Сега си редактирам предишния пост , а ако модераторите сметнатг за нужно нека д азакрият темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 19:33    Заглавие: Отговорете с цитат

И по коя схема ,може ли да уточниш,той Митачи е предоставил доста схеми за този форум Wink .Защото така излиза С едикакво си а схемата един Господ я знае коя е Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals