| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
klambrev Активен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2006 Мнения: 51
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 14:40 Заглавие: |
|
|
Да двутактова машинка 1 цилиндър 200 кубика _________________ [url=http://kolegi.info/ccount/click.php?id=2]
www.kolegi.info - Началото на една стара идея![/url] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 16:02 Заглавие: |
|
|
Taзи схема е смислена, прилича на неговата и може да я преработи по този начин. Недостатък е, че високото напрежение силно зависи от оборотите.По тази схема "+" идва от контактния ключ, а към платката(26) липсва едната бобина. Toва предполага доста по-различна схема на свързване на тиристора. Качи снимки на платката от двете страни или поправи схемата така, че да се връзва със схемата на инсталацията.
P.S.: И си оправи подписа, преди темата да е отишла в кошчето. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
klambrev Активен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2006 Мнения: 51
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Авг 29, 2008 16:54 Заглавие: |
|
|
| klambrev написа: | | Горя в ляво е за 200кубика. | ОК, пробвай този вариант в атача. Но преди това измери диодите, а тиристора май ще трябва да го смениш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
klambrev Активен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2006 Мнения: 51
|
Пуснато на: Пон Сеп 01, 2008 11:22 Заглавие: |
|
|
Смених тиристора, измерих диодите, всички бяха здрави.
Там където беше + , можеби трябва да се подаде маса когато загасим мотора та да спре подаването на искра.
Блягодаря на всички, вече има искра, оказа се че съм обърнал тиристора. _________________ [url=http://kolegi.info/ccount/click.php?id=2]
www.kolegi.info - Началото на една стара идея![/url] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 01, 2008 12:20 Заглавие: |
|
|
| Виж този вариант в атача, той е като схемата на Фикри и би трябвало да работи като се подаде маса и да изключва, като се прекъсне масата. Качи последния вариант на схемата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
klambrev Активен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2006 Мнения: 51
|
Пуснато на: Пон Сеп 01, 2008 13:18 Заглавие: |
|
|
Вече всичко работи така http://kolegi.info/koko/komutator_KAG.jpg
Остава да наглася центровката защото сега искрата е много рано. _________________ [url=http://kolegi.info/ccount/click.php?id=2]
www.kolegi.info - Началото на една стара идея![/url] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 12:06 Заглавие: |
|
|
Схемата в горния линк е първоначалния вариант и няма да работи с обърнат тиристор.
Няма да работи нито с "+", нито с "-" , нито със захранване от въздуха.
Качи работещия вариант, за да има някаква полза от темата  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
klambrev Активен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2006 Мнения: 51
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 12:44 Заглавие: |
|
|
http://kolegi.info/koko/komutator_KAG.jpg тва е работещия вариант, захранва се от 660омовата намотка с около 150V.
В момента експериментирам с различни кондензатори защото при по-високи обороти (над 4000)искрата се губи.
Незнам дали не трябва да сменя и съпротивлението? _________________ [url=http://kolegi.info/ccount/click.php?id=2]
www.kolegi.info - Началото на една стара идея![/url] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 13:16 Заглавие: |
|
|
Не може да работи така, тиристора като се отпуши, ще даде накъсо акумулатора през горния диод .
150V за кондензатора са малко, а намотката за отпушване на тиристора е голяма. Да не би намотките да са 630+30 ома? Откачи ги и като дадеш стартер за 2-3сек. измери колко волта е променливото напрежение върху тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|