| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Нед Сеп 07, 2008 9:58 Заглавие: 14`` телевизор TRIDENT |
|
|
Колеги искам да отворя една тема за този телевизор тук. От скоро започнаха да излизат на нашия пазар. За един месец през мен минават над 20бр. от тях за ремонт и 90% са предпродажбени. Останалите 10% са след закупуване и са работили не повече от час(според клиенти). Почти на всичките проблема е в крайния транзистор за ХО . Слагат се някакви китайчета, за които няма данни в интернет. Но BU508DF успешно ги заменя.За въпросния телевизор разполагам със схеми в 3 варианта. Различията са в захранването. Утре ще ги кача във файлообменника. По принцип самите схеми се разпространяват със телевизора.
Иска ми се да си кажете мнението за самото изпълнение на тези телевизори (след като ви дойде някой за ремонт), защото според мен са направени много нестабилно. С един от тях вече една седмица се занимавам защото при работа повече от 3 часа гори BU508DF и не мога да намеря защо е така. КАкто при този така и при останалите забелязвам много силно греене на този транзистор. Следващата ми стъпка ще е да монтирам по-голям радиатор за проба. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Сеп 07, 2008 10:47 Заглавие: |
|
|
Малко насляпо ама...Явно не е попадало все още такова говедо при мене.Но преди имаше едни други Trident пак беше голяма мъка...
Какви са означенията на оригиналните транзистори?
И защо не пробваш със някой транзистор от шаси свалян за да се разбере дали проблема не е до ментак-транзистор?
А и въобще BU508DF не е много свестен транзистор-що не пробваш някой по-хубав,как ще се държи...
Идеята за ламарината също не е лоша... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Нед Сеп 07, 2008 10:52 Заглавие: |
|
|
"Китайчето" не се сещам за означението а и го изхвърлих, но беше нещо от рода T17**D.
| Цитат: | | А и въобще BU508DF |
Досега не съм имал проблеми с тези транзистори. Но за всичко си има първи път . Можле последното ми зареждане да е било ментеливо . Ще пробвам с друг. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Сеп 07, 2008 10:56 Заглавие: |
|
|
Божилов е прав, опитай с някой друг - мисля, че 2SD2333 не е лош транзистор и не е скъп. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Нед Сеп 07, 2008 11:00 Заглавие: |
|
|
За цената не ми е проблем .Каквото поръчам-такова ми се доставя  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Сеп 07, 2008 11:03 Заглавие: |
|
|
И освен тези дето ти е казал Иван-и 2SD1878 2SD1651 S2055 BU2527DX BU4508DX-все хубави транзистори стига да не уцелиш ментак. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Нед Сеп 07, 2008 11:48 Заглавие: |
|
|
Ами то и BU508DF е хубав транзистор стига да не уцелиш ментак.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Сеп 07, 2008 11:51 Заглавие: |
|
|
| Според мен има нещо гнило в схемното решение.Най лесното става взима се един работещ мери се температурата на тр. и ако е в нормите се свалят всичките характеристики около Н и нататък е лесно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Нед Сеп 07, 2008 11:56 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Според мен има нещо гнило в схемното решение. |
И аз мисля така. защото всичките си греят като този който е при мен.А с този се зъдълбочих защото е клиентски и ми се върна със същия проблем. Изгорял BU508DF. Ще пробвам с друг транзистор или ще увелича радиатора за проба.Шасито от долната страна под транзистора е потъмняло от прегряване. От този случай си правя извода, че ще ми се върне още някой за ремонт но до тогава ще експериментирам.
GOSHO и аз ги "уважам" тези транзистори.
Последната промяна е направена от iwkom на Нед Сеп 07, 2008 12:00; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Сеп 07, 2008 11:59 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Шасито от долната страна под транзистора е потъмняло от прегряване |
Това ама хич не е добре ,пробвай с някой от тези дето ти даде Божил ама преди това мери всичко с осцилоскопа,снимай и сравнявай има ли разлика с новия + температурата де.
Последната промяна е направена от old4 на Нед Сеп 07, 2008 12:04; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|