 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Пон Ное 24, 2008 16:08 Заглавие: |
|
|
Да, донякъде, но "Муфон" са метални табла, с метални бутони, метална основа и метална решетка. Единствено може да счупи плексигласа с имената, но доста ще се поназори, защото вибрира при натискане-отвътре не е фиксиран твърдо, а с планки, които поддават. Освен това е със специален ключ за завиване на таблото-не инбус, а техен модел. Когато предпазната решетка се постави с поп-нитове, просто е мнооого трудно да се счупи таблото с подръчни средства. Трябва да тръгне с чук и дрелка...
Досега съм ги слагал изключително на места, където са потрошени старите табла и до момента никой не е проявил желание да чупи точно тези... Грознички са малко, според мен, но пък работят... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Minkov Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 216 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Дек 06, 2008 23:08 Заглавие: |
|
|
| Къде в София може да се купи този "Муфон"? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Дек 07, 2008 1:16 Заглавие: Домофон |
|
|
| http://www.golmar.es/ Виж този сайт.Аз работех с тази марка почти година в Гърция и нямаше никакви проблеми.Имат всякакви опций-с камери,без камери,от 4-164 абоната и какво ли не още. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Дек 07, 2008 7:53 Заглавие: |
|
|
| Веско ,извинявай за спама ,ама с тези цени само за Гърция са тези работи ,че и за там не е сигурно ! Една бутониера с 8 бутона и разговорна част -380 Евро ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Minkov Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 216 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Дек 07, 2008 8:18 Заглавие: Re: Домофон |
|
|
wesko dilow, Гледах ги в един магазин на "Пиротска" - афиф работа, много кабели за нищо работа. А са и много нежни, и с едни пластмаси, дето като ги огрее лятното слънце и са готови за смяна, бутоните са с калпави контакти, домофоните звънят тихо - с една дума, не ми харесаха нито на пръв, нито на втори поглед.
Търся здрава конструкция, направена с материали, които да са устойчиви на атмосферни влияния.
Та отново на въпроса: кави са тези "Муфон", мога ли да ги видя на някакъв сайт и продават ли се в София. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Дек 07, 2008 12:25 Заглавие: Домофон |
|
|
| Съжалявам,че моето предложение не е ефективно за бандитската ни държава,но нали все пак колегата трябва да бъде информиран,а това,че ние сме бедна държава е друго нещо.Гърците казваха:Богати сме,щото не сме имали комунизъм и там не се краде и чупи,а тази фирма е много разпространена при тях и не са чак толкова жиците и недостатъците,дори и температурите там са по-високи,но от мен толкова,в тази област.Само исках да помогна с нещо повече. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Minkov Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 216 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Дек 07, 2008 15:38 Заглавие: Re: Домофон |
|
|
| wesko dilow написа: | | ..... но от мен толкова,в тази област.Само исках да помогна с нещо повече. |
Благодаря все пак, вижда се, че имаш желание да помогнеш , ама аз, като съм претенции ... . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nophelet Активен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2002 Мнения: 61 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Дек 07, 2008 22:38 Заглавие: Re: Домофон |
|
|
| Вижте и тези системи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Пон Дек 08, 2008 11:37 Заглавие: |
|
|
Вече съм пускал някъде във форума. Най-близкият поне на мен познат дистрибутор е белградският "ТЕХ-ТЕЛ". Ако решиш да се обадиш търсиш:
" Мифон интерфонски систем: Централну йединицу, тастатура са округлим металним тастерима-старог модела, защитну решетку, држач тастатуре и слушалице "класик".
Тел:00381/11/322-97-03
Тук можеш да видиш въпросните домофони:
http://www.teh-tel.co.rs/audio-interfoni-sistemi-za-zgrade.php
Освен с името "Мифон", системите са познати още и като "Урмет".
За тази част от клавиатурата, която е с микрофон и говорител, максимално можеш да имаш 6 бутона(от 1 до 6). Останалите са с по 10, като основите са за една, две или три клавиатури, според това колко бутона ти трябват. За повече бутони се добавят основи. Централната единица е предвидена за до 100 домофона. За тази система има още два вида слушалки, освен "Класик", но тези ти ги препоръчвам, защото красивите "Елегант" с магнитно придържане на слушалката са с малък прекъсвач и при невнимателно затваряне слушалката остава да работи, така че цялата улица да слуша какво си говорите вкъщи.
Особеност на системата: Препоръчва се всички слушалки да са еднакъв тип (не примерно смесено "Спарк", "Класик" или "Елегант"), защото централната единица(в сайта е дадена като "електронски склоп") се настройва по слушалките и в една ще има микрофония, а другата няма да се чува добре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omrona Нов потребител


Регистриран на: 01 Май 2007 Мнения: 33 Местожителство: Pleven
|
Пуснато на: Пет Дек 19, 2008 14:15 Заглавие: благодаря |
|
|
| благодаря на всички които взеха участие в форума. Взех решение - задоволително е като цена и качество. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|