 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 18:08 Заглавие: |
|
|
Ваклине, качи малко снимки по точка 2,че ми стана интересно.Ако искаш де.И аз съм се пробвал да ремонтирам по нещичко от автомобили и знам че тия модули са два вида -подлежат или НЕ ПОДЛЕЖАТ на ремонт. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 20:09 Заглавие: |
|
|
Проблемът се реши 2 минути след като вече поръчах датчиците. Оказа се, че е имало "тунинг намеса". За да стане резачка са прибегнали до асинхронно впръскване. Ама понеже, за да се мине към такъв режим, трябва да се смени прома на ECU'то, братята австрийци са намерили "елегантно" решение. Решили са, че ако скъсят импулса, колата ще хвръкне. Т.е., не са знаели какво правят, а някой им е казал, че така става. Пластината която трябва да е една и да е срязана на 50% се е "самоудвоила" и е останал един процеп от 2 милиметра. Той даже и при въртене на ръка не винаги даваше импулса, а камо ли на двигател. Върнах го в заводско състояние.
Ще си имам датчици за експерименти. Иначе работата ако изгори датчик е смъртоносна! Това е една пластмасова плочка в която са вградени жиците и чарковете. Само комутатора се вижда и е на радиатор.
При евентулен дефект, изрязване на парчето за да се спасят куплунга и рамката и правене на всичко на ново.
Знаят лигофрените що да искат по 400 кинта, ебаси!
Събрах го вече. Ама няма нещо правено от човек, което да НЕ ПОДЛЕЖИ на преправяне!
--------
Чакай, че мен си ме чопли въпроса. Значи, когато е направена тази магия магнитът е бил по-силен и тя е работила. Идеята е била при ниските режими и други установени параметри, колата да е работела в режим на синхронно впръскване, а след определени обороти импулсите да изчезнат и да мине в асинхронно със светкане на любимата жълта лампа. Е вече няма да всига 260, ама няма и да гори 25 на 100 при 170. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Последната промяна е направена от Vaklin на Нед Яну 18, 2009 20:21; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 23:07 Заглавие: |
|
|
И магнита старее и намаля интензивноста на полето и хол елемента в датчика старее и понижава чувствителноста си. Така че не е чудно че постепенно е почнала да впръсква когато си поиска.
Радвам се че си решил проблема
Ако не ти трябват датчиците може да чукнеш един телефон на Братан да не ги праща, едва ли ще ги прати утре до обяд. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 23:46 Заглавие: |
|
|
Е, за 5 лева няма да вдигам никакви телефони. Нека седят на етажерката. Ще влязат в употреба. Обичам да има. Така ми се явяват идеи за влагането им. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пон Яну 19, 2009 19:14 Заглавие: |
|
|
| Vaklin написа: | ..Ама няма нещо правено от човек, което да НЕ ПОДЛЕЖИ на преправяне!
|
Ваклине, и аз си мислех така, ама като видях как е изпълнен компютъра на едно BMW 525 и се отказах.... всичко е повърхностен монтаж с голи силициеви чипове и косъмчета за жички... и това всичкото залято с нещо като супер мек силикон, напълно прозрачен... Нема ремонтиране, освен в заводски условия  _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Вто Яну 20, 2009 20:19 Заглавие: |
|
|
Помпа VP44. Гори за страх. Ама се прави. Изпълнението е същото. Просто, много време уема и посмъртно не бих го направил на някой за пари. Принципно положение. Можеше да похарчи парите за книжки и бърз достъп до интернет и да си го направи сам. За мен си го правя, защото ми е интересно. Между другото, има файда от оправянето на тоя сигнал. Поне стрелката за горивото не пада обратнопропорционално с покачването на тази на скоростомера. Не в съотношение. Едно към едно беше!
Тази кола откъсна всички в Козлодуй и региона на 400 метра, на незнам колко си километра и т.н. Един вдига с нея 250. Ама мен ме е страх и повече от 200 не съм я пробвал, че няма гуми и имаше един кормилен накрайник паркан с телоподаващото. Обаче ... нали винаги има едно обаче. Зареждаш бензин за 10 лева. Правиш две дръпвания по километър. И отново отиваш на бензиностанцията. Мерси, ама не ме кефи такова разпределение на нещата.
Сега остана да намеря защо е бедна сместа на четните (или нечетните бяха) цилиндри. В Австрия са и сложили чисто нова ламбда сонда на тази банка, ама е логично да не е било от това. Сядам да чета и утре ще меря разни цифрички. Обичам да работя с цифри, а не с покупки  _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|