 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stojan_bs Нов потребител

Регистриран на: 02 Яну 2009 Мнения: 6 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 16:20 Заглавие: |
|
|
grizzly, Каквиса тези новите термини "преливане на ток" това да не ти я някаква боза или вода или водка.
Неможе да се налучка колко намотки колко дебели и колко голям ферит. Всичко трябва да се изчислява . Някой ако има методика за изчисляване да даде! _________________ Който може да управлява РЕЛЕТО може да направи (бомба) или каквото си поискам в една кола |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 17:00 Заглавие: |
|
|
| СМЕЛО мотайте жиците и правете схемата кво е излишно ще изгори..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 17:22 Заглавие: |
|
|
| zmeios написа: | | Добре, а ако хипотетично - за момент! - приемем, че съм склонен да овъртя един тороид... |
Какво те притеснява толкова навиването на трафа?Има изписани доста неща в нета,а също и онлайн калкулатори,както и програми,ето ти една от тях: http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=40059 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 20:12 Заглавие: |
|
|
Виждам, че моето мнение - за високочестотни импулсни цели да се използва машинно навит фабричен траф - не се споделя от мнозинството тук.
Какво пък... Ще ровя по дейташийтовете. Ще гледам да ви кажа като стане - как и дали ще стане А междувременно, ако някой има подръка траф(ове) от автомобилен DC/DC конвертор за стотина вата поне, да се обажда!
П.С. Не знам какво наричате "смело мотай!" но аз съм чувал, че смелото мотане на ръка на проводник 2.5мм2 около тороидална сърцевина не винаги води до добри резултати.
Може да не съм твърде сръчен в ръцете и 'плътността' на навивките да дойде едно към гьотере. Може да съм песимист. А може и да съм прав, а някои колеги твърде много да разчитат на принципа "бе що да се прави както трябва, когато може да се направи както дойде!" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 21, 2009 23:36 Заглавие: |
|
|
Тока си е като алкохола. Може да да го претакаш, преливаш или просто консумираш. А математиката е измислена да пести време. И пари. А времето е пари. А ДОСТАТЪЧНО голямия ферит ще понесе и повече. И по-малко.
Не знам как по друг начин да нарека "зареждане на един акумулатор от друг, по-малък акумулатор" освен "претакане".
| zmeios написа: | П.С. Не знам какво наричате "смело мотай!" но аз съм чувал, че смелото мотане на ръка на проводник 2.5мм2 около тороидална сърцевина не винаги води до добри резултати.
|
Мога да ти подаря 1-2 комплекта от гореказаните топфкерни. Със съответната идея за мотане. Дори може да помогна в мотането.
Баба ми е казала че е добре дросела да е 20 до 100 микрохенри за да бачка примерно около 20 килохерца.
Лесно може да се провери до колко ампера бачка и да се коригира бобината. Аргумента да ползвам изолиран ПВА е за да нямам пробиви след време - най-големия проблем на самоделните намотки.
----------
Забравих. В КОМЕТ имаше 3А/100uH дросели за импулсно. Ако се навържат в паралел 4 броя ще се оправи тока пък индуктивността ще се оправи с честотата.
Нали е ТНТМ?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Фев 22, 2009 0:02 Заглавие: |
|
|
| grizzly написа: |
Нали е ТНТМ?  |
Предпочитам да инвестирам времето за мотане, псуване, отмотване и пренамотване в по-добро занимание. Например да играя с дъщеря си, или да изпробвам различни варианти на снъбъра за крайния транзистор(и), за да превключва максимално чисто и да не шуми. Или пък да има по-добра регулация (товара ми е такъв, че ту тръгва, ту спира)
Ей такива работи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|