Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

MITSUBISHI CT14MS1EM HOTEL MODE- РЕШЕНО
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 1571
Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2009 14:05    Заглавие: re: Отговорете с цитат

Достигнах до извода, че в каталога на Пилот има грешка. Със SUPRETEL пак на Пилот и с код 495 за него извади и менюто за яркост, контраст и наситеност, но все още нямам меню за настроика на телевизора. Казаха ми, че кода отговаря на пилот 1801. Днес ще пробвам с него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2009 14:17    Заглавие: Re: re: Отговорете с цитат

Todorov написа:
....Със SUPRETEL пак на Пилот и с код 495 за него извади и менюто за яркост, контраст и наситеност,....

Кой е бутона с тази команда?
Защото ако е "Menu", то в 1801 бутон с такава команда няма.
Връзката м/у заместващи пултове на Пилот с кои кодове от универсалния кореспондират може и сам да си проверяваш тук.
Бутон с такава команда присъства на P4050 и P3041 примерно.

И въобще нещата могат да бъдат къде, къде по-лесни, но нали обичаме да ни е трудно. Що трябва да ни е лесно. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 1571
Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2009 15:05    Заглавие: РЕШЕНО Отговорете с цитат

100% грешка в каталога на Пилот. P1801.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2009 15:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Би ли пояснил последният си пост?
За да има някаква полза от тази така дълга и неясна тема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 1571
Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2009 16:58    Заглавие: re: Отговорете с цитат

Пояснявам:

По каталог дистанционното е едно, по опит .... друго. Laughing Laughing Laughing
И така, с Пилот P2008Y не мога да изкарам на телевизора 2-те менюта. За яркост, контраст .... и второто за настройка на UHF, VHF ..... .
След като това дистанционно е по каталог, предположих, че телевизора е в хотелски режим.
Презаписах паметта. Пробвах какви ли не комбинации с дистанционното, но без резултат.
Оказа се грешка в каталога. С Пилот P1801Y проблема го реших на 100%.
Настройката се прави по доста интересен начин с използване на бутон SHIFT.
Пояснявам: Със Пилот 2008 също пробвах това. И не излезе.
Това е!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пон Фев 23, 2009 17:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Todorov, от общи приказки и прокламации няма никаква полза.
Два поста по-нагоре ти зададох конкретни въпроси на които отговор така и не дойде. (На мен не ми е толкова нужен, колкото може да е от полза на някой след време попадайки на тази тема).
Ако предположенията които съм направил там (защото нищо смислено не казваш по въпроса) са верни, то аз твърдя, че в пилот P1801 (без буква Y накрая) такава команда няма.



Вероятно има нова редакция на този пулт (с Y накрая) който има по-други възможности.
Мисля, че не е толкова трудно да отговориш на това:
Цитат:

Todorov написа:
....Със SUPRETEL пак на Пилот и с код 495 за него извади и менюто за яркост, контраст и наситеност,....
Кой е бутона с тази команда?
а така също да споделиш и това:
Todorov написа:
Настройката се прави по доста интересен начин с използване на бутон SHIFT.

Тогава наистина би имало някаква полза от това, че си написал "Решено".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 1571
Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пет Фев 27, 2009 16:03    Заглавие: re; Отговорете с цитат

ПРАВ СИ ! ПИЛОТА Е С "Y" отзад. т.е. PILOT 1801Y. Ако споделиш с нас и каква е разликата дали пилотите са с "Y" или без, може и да не се получават такива пропуски. Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Фев 27, 2009 16:14    Заглавие: Re: re; Отговорете с цитат

Todorov написа:
.... Ако споделиш с нас и каква е разликата дали пилотите са с "Y" или без,..

С индекс "Y" са някаква следваща редакция (вероятно идва от на турски - "нов") - добавени бутони/команди, отстранени грешки при предходни версии.
Не винаги когато има вариант с и без буква съм виждал и двата (в случая съм виждал само без) и този от картинката която съм качил няма как да се справи с проблема който описваш.
Какво представлява версията с буква "Y" - аз не знам. Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals