Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

инвертиране на поляритета с импулс?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 379

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 21:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Датчиците са нормално отворени и са показани на чертежа за свързване в сайта www.bulkey.info
Toва ми отговориха за контактие.

бутона съм го дал като пример, попринцип с реле ще се оправлява от пц.
Ще разгледам идеята на grizzli.
_________________
Дървени щори
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 379

МнениеПуснато на: Сря Мар 25, 2009 1:07    Заглавие: Отговорете с цитат

grizzli - би ли ми изпратил някаква схема на обяснението от предишната страница, че нещо немога да те разбера?
_________________
Дървени щори
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grizzly
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 25, 2009 6:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия дни като остане време.
Иначе превод:
Coil 1,2 - намотка реле
COMMON - общ (среден) на превключващ контакт
NC - нормално затворен на превключващ контакт
NO - нормално отворен на превключващ контакт

Останалото с химикалка и стъпка по стъпка правиш схема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grizzly
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 09, 2009 21:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-сетне намерих време за прословутата схема.

Приложена е в атачмънта.

Надявам се и да работи. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 10, 2009 15:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Тя тая работа с задържането ,докато стигне крайно положение е доста несериозна ,ами ако не стигне или пък подмине ?Никога не разчитай на потребителя !
Цитат:
2. Потребителя да държи бутона докато бравата не се обърне до краен изключвател. Т.е до крайно положение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008
Мнения: 549
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Съб Апр 11, 2009 1:24    Заглавие: недоумение Отговорете с цитат

не мога да те разбра.искаш само да управляваш електромоторчето само по два проводника и като критерий за крайно положение отключено/заключено да ти служи времето за което ще се подава напрежението към електромоторчето? така ли да те разбирам или искаш да използваш и вградните в бравата контакти?поясни ако обичаш.
_________________
няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 11, 2009 6:54    Заглавие: Отговорете с цитат

БулКей BKS200 е електромеханична брава без вградено управление и защити. Бравата осъществява заключването на вратата посредством 3 стоманени шипа с Ф12 мм и дълбочина на проникване до 20 мм . Придвижването на шиповете в заключено или отключено положение се осъществява от серводвигател, който се управлява с подаването на електрически импулс с напрежение 12V. Посоката на придвижване на шиповете се определя от поляритета на подаденото напрежение. Бравата има изведени изходи на превключватели, оказващи положението на шиповете – отключено/ заключено, както и датчик, следящ положението на вратата – отворено/ затворено, който се състои от 2 части – активна с контакт, намираща се в самата брава и пасивна част, която се монтира на насрещната планка.

Внимание: Брава BKS200 няма защити или вградено управление. Поради тази причина този тип брава трябва да се ползва задължително с управляваща централа.

Е те това иска да направи ,естествено ползвайки контактите ,по време както писах по горе е несериозно !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
grizzly
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 12, 2009 1:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Сериозно или не заданието на "клиента" е факт. Да бъде просто. От там той си бере ядовете.

Или казано по друг начин - за без пари толкова. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 12, 2009 6:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Е ако разсъждаваме така -да го направи с два бутона -един за отваряне и един за затваряне ,или с един от тези дето са на електрическите автоантени с три положения и фиксация в средното и готово -клиента да му мисли ! Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008
Мнения: 549
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Пон Апр 13, 2009 0:38    Заглавие: предложетие Отговорете с цитат

като гледам схемата на бравата в крайно положение единият контакт вътре в бравата в крайно положение трябна да е затворен е в другото крайно положение другия да е затворен а първия отворен при другото положение на бравата състоянието на контактите е противоположно/отворин или затворен /
цялата работа може да стане с 2 релета ноте да са за 5 волтаи свързани към 12 волта през подходящ резистор за да ограничи тока през тях веригите на захранването им да преминава т.е. да зависи от о т кконтокт на другото реле и непременно да им контакт за самозадържане самото то
с бутона подаваш импулс и според контактете в бравата се задейства необходимото за подходяща работа/посока -поляритет/с него се затваря през два контакта необходимия поляритет за посоката когато стигне другото положение се затваря контакта съответстващ на положениеток.като той се затвори дава накъсо намотката на релето което е задействано от импулса и от това то-релето отпуска така то трябва да прекрати подаване напрежението към електромоторчетои да отвори контакта през който се е самозадържало а друг негов контакт да се затвори/подготви/ веригата за задействане на другото реле при подоване ва следващия импулс
така че ще ти са необходими 2 релета за по 5волта 2 ограничаващи резистора и бутон.!!!!!!релетата трябва да са с по 4 превключващи контакта!!!
ако това те устройва вземай молива и си начертай схемата.ако не можеш прати скайпа си да ти пратя схемата.естественно релетата могат да се заменят и с други -полупроводникови комутатори но схемата доста ще се усложни.
ако някой измисли по добър вариант при тези уславия шапка му свалям.
а ако искаш мога и аз да ти го изработя-избора е твой
дано правилно съм разбрал заданието и ти ме разбереш правилно ако искаш да се отървеш само с два проводника от бутона до тази автоматика то тя-автоматиката трябва да е монтирана максимално близко до вратата или защо пък не на самата врата

при това мое предложение при крайно положение схемата-подававането на напрежението ще прекъсва автоматично и няма ди е необходимо нищо друго нито някакви други модули
_________________
няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals