| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kalin Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 379
|
Пуснато на: Пон Фев 09, 2009 21:45 Заглавие: |
|
|
Датчиците са нормално отворени и са показани на чертежа за свързване в сайта www.bulkey.info
Toва ми отговориха за контактие.
бутона съм го дал като пример, попринцип с реле ще се оправлява от пц.
Ще разгледам идеята на grizzli. _________________ Дървени щори |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kalin Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 379
|
Пуснато на: Сря Мар 25, 2009 1:07 Заглавие: |
|
|
grizzli - би ли ми изпратил някаква схема на обяснението от предишната страница, че нещо немога да те разбера? _________________ Дървени щори |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Мар 25, 2009 6:32 Заглавие: |
|
|
Тия дни като остане време.
Иначе превод:
Coil 1,2 - намотка реле
COMMON - общ (среден) на превключващ контакт
NC - нормално затворен на превключващ контакт
NO - нормално отворен на превключващ контакт
Останалото с химикалка и стъпка по стъпка правиш схема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 09, 2009 21:39 Заглавие: |
|
|
Най-сетне намерих време за прословутата схема.
Приложена е в атачмънта.
Надявам се и да работи.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Апр 10, 2009 15:55 Заглавие: |
|
|
Тя тая работа с задържането ,докато стигне крайно положение е доста несериозна ,ами ако не стигне или пък подмине ?Никога не разчитай на потребителя ! | Цитат: | | 2. Потребителя да държи бутона докато бравата не се обърне до краен изключвател. Т.е до крайно положение. |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Съб Апр 11, 2009 1:24 Заглавие: недоумение |
|
|
не мога да те разбра.искаш само да управляваш електромоторчето само по два проводника и като критерий за крайно положение отключено/заключено да ти служи времето за което ще се подава напрежението към електромоторчето? така ли да те разбирам или искаш да използваш и вградните в бравата контакти?поясни ако обичаш. _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 11, 2009 6:54 Заглавие: |
|
|
БулКей BKS200 е електромеханична брава без вградено управление и защити. Бравата осъществява заключването на вратата посредством 3 стоманени шипа с Ф12 мм и дълбочина на проникване до 20 мм . Придвижването на шиповете в заключено или отключено положение се осъществява от серводвигател, който се управлява с подаването на електрически импулс с напрежение 12V. Посоката на придвижване на шиповете се определя от поляритета на подаденото напрежение. Бравата има изведени изходи на превключватели, оказващи положението на шиповете – отключено/ заключено, както и датчик, следящ положението на вратата – отворено/ затворено, който се състои от 2 части – активна с контакт, намираща се в самата брава и пасивна част, която се монтира на насрещната планка.
Внимание: Брава BKS200 няма защити или вградено управление. Поради тази причина този тип брава трябва да се ползва задължително с управляваща централа.
Е те това иска да направи ,естествено ползвайки контактите ,по време както писах по горе е несериозно ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 12, 2009 1:10 Заглавие: |
|
|
Сериозно или не заданието на "клиента" е факт. Да бъде просто. От там той си бере ядовете.
Или казано по друг начин - за без пари толкова.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 12, 2009 6:33 Заглавие: |
|
|
Е ако разсъждаваме така -да го направи с два бутона -един за отваряне и един за затваряне ,или с един от тези дето са на електрическите автоантени с три положения и фиксация в средното и готово -клиента да му мисли !  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Пон Апр 13, 2009 0:38 Заглавие: предложетие |
|
|
като гледам схемата на бравата в крайно положение единият контакт вътре в бравата в крайно положение трябна да е затворен е в другото крайно положение другия да е затворен а първия отворен при другото положение на бравата състоянието на контактите е противоположно/отворин или затворен /
цялата работа може да стане с 2 релета ноте да са за 5 волтаи свързани към 12 волта през подходящ резистор за да ограничи тока през тях веригите на захранването им да преминава т.е. да зависи от о т кконтокт на другото реле и непременно да им контакт за самозадържане самото то
с бутона подаваш импулс и според контактете в бравата се задейства необходимото за подходяща работа/посока -поляритет/с него се затваря през два контакта необходимия поляритет за посоката когато стигне другото положение се затваря контакта съответстващ на положениеток.като той се затвори дава накъсо намотката на релето което е задействано от импулса и от това то-релето отпуска така то трябва да прекрати подаване напрежението към електромоторчетои да отвори контакта през който се е самозадържало а друг негов контакт да се затвори/подготви/ веригата за задействане на другото реле при подоване ва следващия импулс
така че ще ти са необходими 2 релета за по 5волта 2 ограничаващи резистора и бутон.!!!!!!релетата трябва да са с по 4 превключващи контакта!!!
ако това те устройва вземай молива и си начертай схемата.ако не можеш прати скайпа си да ти пратя схемата.естественно релетата могат да се заменят и с други -полупроводникови комутатори но схемата доста ще се усложни.
ако някой измисли по добър вариант при тези уславия шапка му свалям.
а ако искаш мога и аз да ти го изработя-избора е твой
дано правилно съм разбрал заданието и ти ме разбереш правилно ако искаш да се отървеш само с два проводника от бутона до тази автоматика то тя-автоматиката трябва да е монтирана максимално близко до вратата или защо пък не на самата врата
при това мое предложение при крайно положение схемата-подававането на напрежението ще прекъсва автоматично и няма ди е необходимо нищо друго нито някакви други модули _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|