Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Обратна връзка на инвертор 12/220v
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Сря Апр 01, 2009 9:08    Заглавие: Отговорете с цитат

SolarManiak искаш да си усложниш живота само.
Май се оказа, че ветрогенератора и дизел не са на 12В Laughing

Вариянт с 8 вторични намотки, 8 зарядни блока, 8 инверторни блока си е пълна глупост според мене. Щом ще използваш 8 акумулатора направо ги свържи последователно и не се занимавай с глупости.
Някъде в темата спомена, че не ти се купува готово устройство заради високата цена. Питам се защо ли искаш да завишиш цената на разработката 7 пъти??
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SolarManiak
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Авг 2007
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Сря Апр 01, 2009 16:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Nimi след продължително търсене в нета открих инвертори с мощноста която искам са на цени от 1000-до 1500лв без батериите което според теб означава че цената на разработката ще ми излезе 7000 до 10500лв в което силно се съмнявам освен това модела които искам да постигна аз ще може да работи и само с една батерия разбира се на по ниска мощност а и до колкото знам при последователно свързване на акумолатори работния им ток пада заради което ще трябва да увеличавам напрежението с още акумолатори

благодаря за мнението!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009
Мнения: 658
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Сря Апр 01, 2009 17:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Работния ток пада,но коефициента на трансформация броиме ли го.Като при това ще облекчим работата на инвертора
_________________
Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008
Мнения: 840
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 01, 2009 18:09    Заглавие: Отговорете с цитат

SolarManiak написа:
което според теб означава че цената на разработката ще ми излезе 7000 до 10500лв в което силно се съмнявам


Ами аз лично толкова някъде бих взел за разработка на подобно устройство + изработка на работещ, завършен прототип... Около десетина хиляди лева.

А това, че смяташ че можеш да го направиш сам, без да имаш опит, не е лошо - хубаво е човек да има самочувствие - но не може ли по-тактично да занимаваш публиката с това си убеждение?
_________________
“Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…”
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Сря Апр 01, 2009 23:20    Заглавие: Отговорете с цитат

SolarManiak написа:
....а и до колкото знам при последователно свързване на акумолатори работния им ток пада....


За какъв работен ток става дума?????
За тока на КС ли говорим? В такъв режим ли ще ги използваш?

За такива цели се използват акаумулатори от една партида или с други думи с приблизително еднакви показатели. Ако имаш някакъв проблем с "работния им ток" означава, че имаш проблем с някой от акумупаторите! Рядко срещано явление в днешно време но все пак проявяващо се в действиотелността.
Според логиката ТИ в никое устройвсто не трябва да има две последователно свързани батерии защото ще се ограничи
Цитат:
работния им ток

Ако се замислиш по тази логика не трябва и да използваме акумулаторите (уточнявам - за тези с повече от един елемент) защото са от последователно свързани елементи.

SolarManiak написа:
освен това модела които искам да постигна аз ще може да работи и само с една батерия разбира се на по ниска мощност


Това как си го предствавяш???

Уредите Ти ще работят на 110В и по малко ли като ги включиш? Или си предствяш, че както водата тече по малко от всички кранове когато няма налягане и уредите ще работят на по-малко напрежение ли?
"Тока го има или го няма" или повечето електроуреди заминават за ремонт.
Или ще искаш електрониката да изключва избирателно електроуредите?

Я дай действитеното задание!

Консуматор (къща, вила или какво то и да е), ветрогенератор (уточни модела или параметрите), дизелгенератор (кой ще го стартира и в рамките на какво време и параметрите му разбира се) и колко време се изисква за автономност на системата без двата генератора.

Относно стойността на системата (разработката)!

Нямам си на идея колко ли би Ти струвало синхронизирането на 8 инвертора ако са отделни фабрично изработени системи? Дали изобщо е възможно това?

zmeios приблизително е определил цената. Към казаното от него бих добавил, че клиента предполагам би желал гаранция и евентуална потдръжка което няма как да не увеличи стойността.

Изобщо защо потребителите се заблуждават, че поръчковата бутикова електроника е по-евтина от фабричната???????
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SolarManiak
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Авг 2007
Мнения: 13

МнениеПуснато на: Чет Апр 02, 2009 17:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Закривам темата, съжалявам че ви изгубих времето с абсурдната ми идея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals