 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Nimi Опитен потребител

Регистриран на: 19 Апр 2005 Мнения: 475
|
Пуснато на: Сря Апр 01, 2009 9:08 Заглавие: |
|
|
SolarManiak искаш да си усложниш живота само.
Май се оказа, че ветрогенератора и дизел не са на 12В
Вариянт с 8 вторични намотки, 8 зарядни блока, 8 инверторни блока си е пълна глупост според мене. Щом ще използваш 8 акумулатора направо ги свържи последователно и не се занимавай с глупости.
Някъде в темата спомена, че не ти се купува готово устройство заради високата цена. Питам се защо ли искаш да завишиш цената на разработката 7 пъти?? _________________ Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SolarManiak Нов потребител

Регистриран на: 20 Авг 2007 Мнения: 13
|
Пуснато на: Сря Апр 01, 2009 16:28 Заглавие: |
|
|
Nimi след продължително търсене в нета открих инвертори с мощноста която искам са на цени от 1000-до 1500лв без батериите което според теб означава че цената на разработката ще ми излезе 7000 до 10500лв в което силно се съмнявам освен това модела които искам да постигна аз ще може да работи и само с една батерия разбира се на по ниска мощност а и до колкото знам при последователно свързване на акумолатори работния им ток пада заради което ще трябва да увеличавам напрежението с още акумолатори
благодаря за мнението! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Сря Апр 01, 2009 17:38 Заглавие: |
|
|
Работния ток пада,но коефициента на трансформация броиме ли го.Като при това ще облекчим работата на инвертора _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Апр 01, 2009 18:09 Заглавие: |
|
|
| SolarManiak написа: | | което според теб означава че цената на разработката ще ми излезе 7000 до 10500лв в което силно се съмнявам |
Ами аз лично толкова някъде бих взел за разработка на подобно устройство + изработка на работещ, завършен прототип... Около десетина хиляди лева.
А това, че смяташ че можеш да го направиш сам, без да имаш опит, не е лошо - хубаво е човек да има самочувствие - но не може ли по-тактично да занимаваш публиката с това си убеждение? _________________ “Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…” |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nimi Опитен потребител

Регистриран на: 19 Апр 2005 Мнения: 475
|
Пуснато на: Сря Апр 01, 2009 23:20 Заглавие: |
|
|
| SolarManiak написа: | | ....а и до колкото знам при последователно свързване на акумолатори работния им ток пада.... |
За какъв работен ток става дума?????
За тока на КС ли говорим? В такъв режим ли ще ги използваш?
За такива цели се използват акаумулатори от една партида или с други думи с приблизително еднакви показатели. Ако имаш някакъв проблем с "работния им ток" означава, че имаш проблем с някой от акумупаторите! Рядко срещано явление в днешно време но все пак проявяващо се в действиотелността.
Според логиката ТИ в никое устройвсто не трябва да има две последователно свързани батерии защото ще се ограничи
Ако се замислиш по тази логика не трябва и да използваме акумулаторите (уточнявам - за тези с повече от един елемент) защото са от последователно свързани елементи.
| SolarManiak написа: | | освен това модела които искам да постигна аз ще може да работи и само с една батерия разбира се на по ниска мощност |
Това как си го предствавяш???
Уредите Ти ще работят на 110В и по малко ли като ги включиш? Или си предствяш, че както водата тече по малко от всички кранове когато няма налягане и уредите ще работят на по-малко напрежение ли?
"Тока го има или го няма" или повечето електроуреди заминават за ремонт.
Или ще искаш електрониката да изключва избирателно електроуредите?
Я дай действитеното задание!
Консуматор (къща, вила или какво то и да е), ветрогенератор (уточни модела или параметрите), дизелгенератор (кой ще го стартира и в рамките на какво време и параметрите му разбира се) и колко време се изисква за автономност на системата без двата генератора.
Относно стойността на системата (разработката)!
Нямам си на идея колко ли би Ти струвало синхронизирането на 8 инвертора ако са отделни фабрично изработени системи? Дали изобщо е възможно това?
zmeios приблизително е определил цената. Към казаното от него бих добавил, че клиента предполагам би желал гаранция и евентуална потдръжка което няма как да не увеличи стойността.
Изобщо защо потребителите се заблуждават, че поръчковата бутикова електроника е по-евтина от фабричната??????? _________________ Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SolarManiak Нов потребител

Регистриран на: 20 Авг 2007 Мнения: 13
|
Пуснато на: Чет Апр 02, 2009 17:17 Заглавие: |
|
|
| Закривам темата, съжалявам че ви изгубих времето с абсурдната ми идея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|