 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Май 20, 2009 12:38 Заглавие: |
|
|
Аз никъде във въпросния сайт не видях че става въпрос за излъчване на звукови вълни.Ако се късае със сигурност за такова излъчване вече бих бил по-склонен да ползваме този термин.Но поне от браузването ми из въпросния сайт и скромната информация там не останах с такова убеждение.Нито пък че въобще двете статии и методиките в тях се опират на едно и също явление. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 20, 2009 14:58 Заглавие: |
|
|
Немския не ми е силния език ,но това мисля че го имаше най отгоре | Цитат: | | Niedrig-intensiver gepulster Ultraschall |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Май 20, 2009 16:10 Заглавие: |
|
|
То има знаменца отляво-има и английски,но като цяло поне доколкото хвърлих бегъл поглед на сайта-много нахвърляни неща,много общи приказки(що е то ултразвук,10 гигахерци,докъде била стигнала науката ала бала) и нищо конкретно какво точно излъчва въпросния уред,някаква по-детайлна снимка на излъчвателя примерно или данни за него.
А и е нормално да е така-това е рекламен сайт чиято цел е да спродава,не да те учи на акъл как да си го направиш сам и да ти дават в ръцете занаята с който си изкарват хляба. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
member Нов потребител

Регистриран на: 14 Май 2009 Мнения: 6
|
Пуснато на: Сря Май 20, 2009 17:22 Заглавие: |
|
|
Абе ти нормален ли си.
Погледни тук - http://en.wikipedia.org/wiki/Low_intensity_pulsed_ultrasound
Researchers at the University of Alberta have used LIPUS to gently massage teeth roots and jawbones to cause growth or regrowth, and have grown new teeth. As of June 2006, a large device has been licensed by the Food and Drug Administration (FDA) and Health Canada for use by dentists. A smaller device that fits on braces has also been developed. In order to regrow teeth, the tooth root must be massaged by the LIPUS device for 20 minutes each day for 4 months. It has been approved by both Canadian and American regulatory bodies and a market-ready model is currently being prepared. LIPUS is expected to be commercially available before the end of 2009.
тук става въпрос за устройство за възстановяване на костна тъкан.
wikipedia никога не лъже. Освен това пише че заздздрявява костите и може да предпази стар човек от остеопороза.
А да не говорим че преди няколко дни питах госпожата по физика и тя каза че е възможно. Дори спомена че технологията я има в другите държави \ Германия, Франция \, но още не е въведена в България.
Аз лично съм писал на официалният сайт и ми отговориха че не се продава, но го дават под наем в Германия.
Но да се върнем на темата.
Лесно ли е да се направи такова нещо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Май 20, 2009 18:00 Заглавие: |
|
|
| member написа: | | wikipedia никога не лъже. |
Тук се изцепи като чекия на мокър пясък.Точно википедия е възможно най-ненадеждния източник за специализирана информация.
Неслучайно във много сайтове и форуми в които се занимават с научни дискусии цитирането на википедия,като източник е изрично забранено,защото се смята за изключително ненадежден източник.
| member написа: | | Освен това пише че заздздрявява костите и може да предпази стар човек от остеопороза. |
Какво пише в рекламни брошури или съмнителни сайтове слабо ме интересува.То и за космодиск и наколенките на доктор Ливайн пише такива работи,но това не значи че действат.
| member написа: | | преди няколко дни питах госпожата по физика и тя каза че е възможно. |
Да,да-намерил си кой да питаш-тя госпожата ти по физика има познания по медицина точно толкоз колкото нашето магаре по астрофизика...
Въобще не ме интересуват разни рекламни писания и писания из съмнителни сайтове.Ако имаше достоверна информация от достатъчно медицински светила,подкрепена със достатъчно много тестове,описан принцип на действие,устройство на апарата,както и как чисто на биофизично/биохимично ниво действа този метод-вероятно бих се и съгласил.
Но така с реклами-няма да стане номера.
А след това ти обръщение темата приключва.
| member написа: | | Абе ти нормален ли си. |
_________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|