Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как се пресмята изходен волтаж, ампераж и мощност на траф?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Окт 2004
Мнения: 641
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Нед Май 24, 2009 16:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава значи че всички специалисти и разработчици от SONY ,Panasonic и други не си навиват правилно трафовете.Повярвай на празен ход почти всички греят.За мене отговора е ясен -защото така постигат по голяма мощност.Един траф може да се навие по 1000 различни начина стига да е безопасен и да върши работа.Казвам ти го като практик не като зубър дето не може и една спойка като хората да направи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pilgrim
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007
Мнения: 347
Местожителство: wild,wild world

МнениеПуснато на: Нед Май 24, 2009 16:19    Заглавие: Отговорете с цитат

всеки трансформатор грее - затова в радиокасетофоните и подобна електроникао се завъждат хлебарки- въпросът е колко грее и дали е нормално- например нисковатовите трафчета на АNG имат партиди когато се стопяват- причина- желязото е калпаво, ниска индукция -и брой на навивки е прекалено малък за тази индукция.
а японските са на ръба обаче не се скапват- причина- по- малко навивки- повече място за изолация- ако си забелязал прозорците на макарите са пълни.Няма точна допустима температура защото различните трансформатори са за различни условия
_________________
Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Окт 2004
Мнения: 641
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Нед Май 24, 2009 16:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятелю значи аз навивам японски трафове.Макар че мразя траф да грее.Не се ядосвай че не ги изчислявам.Преди да почна да ги навивам като хората съм стопил не един Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008
Мнения: 549
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 1:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги я си помислете дали мощността на един трансформатор не е най важния параметър.А сечението на магнипровода не зависи ли от какъв материал е направен? и от там броя на навивките на волт. Arrow А работната температура не се ли избира от конструктора.? И защо има различни по профил магнитопроводи.Който има претенции че е навивал много трафове или поне им разбира нека ми каже при какви сечения на магнитопровода и на проводника материалите на трафа са най евтини./труда го оставяме настрана/И ЗАЩО ЛИ СТАНАХА МОДЕРНИ ОТНОВО ТОРОИДИТЕ??? Question Idea Very Happy
_________________
няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pilgrim
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007
Мнения: 347
Местожителство: wild,wild world

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 4:59    Заглавие: Отговорете с цитат

bvgdzk написа:
......А сечението на магнипровода не зависи ли от какъв материал е направен? и от там броя на навивките на волт. ......


Покъртително!

Тук колегата смесва физически и геометрически параметри и ще получи яйца на очи!


За последно- обърни внимание на различната индукция.Мощноста не зависи от сечението, ами от обема.
Аз спирам дотук.
_________________
Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hesoyam
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Май 2009
Мнения: 23

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 10:56    Заглавие: Отговорете с цитат

mitcd написа:
Приятелю остави тия сметки.Навии 10 намотки на вторичната-мери и ще разбереш колко намотки ще са ти нужни за дадения волтаж.

Преди да се изсмее някой, искам да кажа че съм абсолютен новак...
Не искам да го пипам, просто искам да разбера колко и какво може.
Ще си правя усилвател и потърсих какво имам... Едно време имаше много уреди, които бяха стари, и като всяко дете, разглабях. Но не сам оразглобих, ами и счупих и изхвърлих... Да си се чудя на акъла. Ако знаете колко трафчета съм счупил и развил и изкривил и... Така е... детешка работа Sad Сега щяха да ми свършат работа, но остана само този траф... като по- чудо. В момента не е при мен, но скоро ще го видя и ще се опитам да изчисля по обозначените намотки нещата. Дано свърши работа, че един тороидален си е доста пари. Sad
Прочетох какво сте писали и ще използвам всичко. Благодаря на всички отзовали се! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitcd
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Окт 2004
Мнения: 641
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 16:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Не искам да го пипам, просто искам да разбера колко и какво може.

Ами що не почна от тука.Вземи един мултицет и мери или питай някой от форума това са познати трафове все некой ще се сети.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hesoyam
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 08 Май 2009
Мнения: 23

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 18:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за неправилното изказване! Sad Доведах толково много грижи на всички, които писахте толкова много. Но поне разучих някои неща! Мерси много! Smile Ще потърся мултицет и ще го измеря.
Ако някой знае нещо за такова трафче, нека пише! Smile Не вярвам да вади повече от 9 волта за съжаление... Ше го видим Crying or Very sad
Още веднъж, сърдечно благодаря! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 19:47    Заглавие: Отговорете с цитат

"Мощноста не зависи от сечението, ами от обема."

Това е точно така, но табличката, по-горе, е свързана с определено
сечение на сърцевината /в случая, се отнася до Ш-образни магнитопроводи,
с магнитна индукция B=1Т/. За да се ползва за Ш-образни лентови, ще
трябва и "приравнителен коефициент" за обемите, тъй като е ясно, че
при еднакво сечение на двата вида сърцевини- обемите са различни, а от там
мощностите, и съответно навивките на волт.Така, че на практика, табличката,
няма как да е "универсална" за всички /едва ли не/ видове трафове.

Тава имах предвид по-горе...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008
Мнения: 549
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2009 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

pilgrim и вие други колеги навивали ли ст е някога трафове?Да сте чували няккога термина силициева ламарина пермалой и използват ли се те при трансформаторите.Ако не стечували повече не се излагайте да пишете за трансформатори-яснисте ми.И все пак не чух конкретен отговор на въпроса ми за най икономичен траф

И все пак колега тези трафчета са маломощни Доколкото си спомням напрежението е около 21 волта на изхода на трафа
_________________
няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals