Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Сонда за температура
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Авг 02, 2009 3:12    Заглавие: Отговорете с цитат

kali
Искаш да кажеш че на 1-2-3ти силоз отчита а на следващите не?
или някой от датчиците в силозите не отчита?
Къде си? Ако си на близо мога да ти помогна!

Да не би да не сте им платили някоя фактурка и за това да се опитваш да решиш проблема самостоятелно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kali
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2008
Мнения: 52

МнениеПуснато на: Нед Авг 02, 2009 18:33    Заглавие: Отговорете с цитат

в един силоз се намират 4 датчика спуснати от покрива (въжета) от тази фирма http://www.itg.bg/Окабеляване преди 4 години някаде. Но сега уреда от чита само първия датчик а останалите пише само нули.Качих се горе на силоза но неможах да стигна до датчиците тъй като ще трябва да се вържа с важе за да мога да стигна до тях.На пръв поглед не видях някакъв механичен проблем.Чудя се да ли е възможно да са изгоряли 2,3,4 датчик или да има проблем в кутията на 1 вия датчик от който тръгва кабела за дръгите датч.На втория силоз пък последния датчик е отказал а 1,2,3 си показват. Искам да знам също как са вързани (паралелноли)тъй като кабела влиза в първия и от него в втория и завършва на 4ия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kali
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2008
Мнения: 52

МнениеПуснато на: Сря Авг 05, 2009 20:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей те колеги,никой ли неможе да ми обясни начина на свързване на тези датчици или поне някой адрес в нета да прочета за тия да тчици.Интересуваме каква може да е причината за да не работят,възможноли е да са изгоряли или причината да е механична.Все още не съм се качил на силозите тъй като ми трябва екипировка да се спусна до датчиците.Затова ми се ще да знам като се кача горе каво да меря и какво да гледам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Авг 05, 2009 20:44    Заглавие: Отговорете с цитат

kali написа:
....Все още не съм се качил на силозите тъй като ми трябва екипировка да се спусна до датчиците....


Най-вероятно трябва въжето да се свали и ремонтира , ти как си представяш запояване във въздуха Very Happy . А ако никой не се качи ( ти Smile ) как смяташ че някой дистанционно ще познае какъв е проблема , особено доколкото разбирам не знаеш какъв е типа на датчиците , а само гадаем ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kali
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2008
Мнения: 52

МнениеПуснато на: Сря Авг 05, 2009 20:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Да прав си .това е фирмата от която са поставени тези датчици.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Авг 06, 2009 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Датчици много. и начини на свързване според датчиците. Ние не знаем какви са използвали колегите. Аз ползвам На DALLAS те са 3 проводни + - и комуникация. Без да свалиш въжето няма да разбереш, но имаи един проблем - всеки датчик от тези които използвам има свое ID и е необходимо програмирането на новото ID при подмяна на датчик в приемния модул. което няма да ти е по силите.

И защо трябва да слизаш до датчиците вместо да издърпаш само кабела с датчиците от въжената тръба, дано не се е вързала на възел в силоза.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals