Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кад системи за схеми и платки
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Carl_Cox
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2008
Мнения: 147
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Авг 25, 2009 15:32    Заглавие: Отговорете с цитат

много съм доволен от Proteus Very Happy просто е лекота да работиш със тази програма.Не ща да чувам за никви Протели и тем подобни Laughing
_________________
Не може нации които се напиват с бира да дават акъл на нации които изтрезняват с бира
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008
Мнения: 840
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 25, 2009 16:00    Заглавие: Отговорете с цитат

emil74 написа:
при тези суми, много ясно, че болшинството потребители ще предпочетат


Всъщност класа на системата не предполага използването и от 'потребители'. Купува ги компанията (често, с лиценз за купчина работни места), а фирмите на запад не обичат пиратски софтуер -- после много боли като те осъдят Wink

Тъй че потребителите са без значение. Алтиъма е като камион - купуваш си го не защото те кефи или е як, а като материален актив, след като си си направил сметката.
_________________
“Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…”
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007
Мнения: 1111

МнениеПуснато на: Вто Авг 25, 2009 16:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Tова е така. Системата при всички случаи не е ориентирана към масовия потребител. Но щом имат представителство тук, би трябвало малко да се съобразят с особеностите на пазара.
"Microsoft", например, предлагат продуктите си с далеч по-гъвкави предложения. Сега вземам Visual Studio 2008 за 200 евро! Е, за един компютър и "поорязано", ама ми върши работа!
А тези 3000... направо ми преседна! Да бяха казали 500-600, можеше да се помисли.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
grizzly
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 25, 2009 21:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм зъл оркададжия от 2.20 под ДОС та до последните. Понякога се зъби но иначе става. Наскоро ми се наложи да уча протел за една седмица и ми се оттели вола. Стана платка де.

Ааа, и много обичам ауторутерите. После ги довчесвам ръчно естествено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zmeios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008
Мнения: 840
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 25, 2009 21:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Част от моят въпрос всъщност беше - за колегите дето ползват DXP - как си управлявате примерно библиотеките с части?

Архитектурата на системата е такава, че за всяко нещо което ползваш, трябва да имаш schematic definition и footprint definition - не става "да го излъжеш, сложи тука един SOP с 8 крака" Smile.

В това лошо няма, учи на дисциплина, обаче кога и как си ъпдейтвате библиотеките, откъде ги вземате (или си рисувате сами чарколяка)... ?

А, и друго - и до ден днешен не съм видял свестен конвертор, с който да отварям оркадски направени платки (именно за pcb говоря, не за схема), във DXP. Все има "особености", които правят конверсията неизползвама. Пробвал съм всички инструменти, които могат да се свалят от мрежата - нъцки. Не че ми се налага често, но когато е нужно, си е нужно!
_________________
“Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…”
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Авг 25, 2009 22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

zmeios написа:
.....
В това лошо няма, учи на дисциплина, обаче кога и как си ъпдейтвате библиотеките, откъде ги вземате (или си рисувате сами чарколяка)... ?....


Аз лично голяма част си рисувам сам . Какво искаш да ъпдейтваш ? Какъв всъщност е проблема .

zmeios написа:

А, и друго - и до ден днешен не съм видял свестен конвертор, с който да отварям оркадски направени платки (именно за pcb говоря, не за схема), във DXP. Все има "особености", които правят конверсията неизползвама. ....


О-о-о може , може Laughing ... За конвертор не зная , но аз си прехвърлих доста стари проекти от ДОС-овския CadStar на DXP през куп програми включително Оркад ( импорт-експорт) Wink . Трудно е , с много корекции на ръка после , но понякога си заслужава ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals