 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Carl_Cox Опитен потребител

Регистриран на: 23 Апр 2008 Мнения: 147 Местожителство: Gabrovo
|
Пуснато на: Вто Авг 25, 2009 15:32 Заглавие: |
|
|
много съм доволен от Proteus просто е лекота да работиш със тази програма.Не ща да чувам за никви Протели и тем подобни  _________________ Не може нации които се напиват с бира да дават акъл на нации които изтрезняват с бира |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 25, 2009 16:00 Заглавие: |
|
|
| emil74 написа: | | при тези суми, много ясно, че болшинството потребители ще предпочетат |
Всъщност класа на системата не предполага използването и от 'потребители'. Купува ги компанията (често, с лиценз за купчина работни места), а фирмите на запад не обичат пиратски софтуер -- после много боли като те осъдят
Тъй че потребителите са без значение. Алтиъма е като камион - купуваш си го не защото те кефи или е як, а като материален актив, след като си си направил сметката. _________________ “Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…” |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Вто Авг 25, 2009 16:47 Заглавие: |
|
|
Tова е така. Системата при всички случаи не е ориентирана към масовия потребител. Но щом имат представителство тук, би трябвало малко да се съобразят с особеностите на пазара.
"Microsoft", например, предлагат продуктите си с далеч по-гъвкави предложения. Сега вземам Visual Studio 2008 за 200 евро! Е, за един компютър и "поорязано", ама ми върши работа!
А тези 3000... направо ми преседна! Да бяха казали 500-600, можеше да се помисли. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 25, 2009 21:11 Заглавие: |
|
|
Аз съм зъл оркададжия от 2.20 под ДОС та до последните. Понякога се зъби но иначе става. Наскоро ми се наложи да уча протел за една седмица и ми се оттели вола. Стана платка де.
Ааа, и много обичам ауторутерите. После ги довчесвам ръчно естествено. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 25, 2009 21:53 Заглавие: |
|
|
Част от моят въпрос всъщност беше - за колегите дето ползват DXP - как си управлявате примерно библиотеките с части?
Архитектурата на системата е такава, че за всяко нещо което ползваш, трябва да имаш schematic definition и footprint definition - не става "да го излъжеш, сложи тука един SOP с 8 крака" .
В това лошо няма, учи на дисциплина, обаче кога и как си ъпдейтвате библиотеките, откъде ги вземате (или си рисувате сами чарколяка)... ?
А, и друго - и до ден днешен не съм видял свестен конвертор, с който да отварям оркадски направени платки (именно за pcb говоря, не за схема), във DXP. Все има "особености", които правят конверсията неизползвама. Пробвал съм всички инструменти, които могат да се свалят от мрежата - нъцки. Не че ми се налага често, но когато е нужно, си е нужно! _________________ “Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…” |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Вто Авг 25, 2009 22:27 Заглавие: |
|
|
| zmeios написа: | .....
В това лошо няма, учи на дисциплина, обаче кога и как си ъпдейтвате библиотеките, откъде ги вземате (или си рисувате сами чарколяка)... ?.... |
Аз лично голяма част си рисувам сам . Какво искаш да ъпдейтваш ? Какъв всъщност е проблема .
| zmeios написа: |
А, и друго - и до ден днешен не съм видял свестен конвертор, с който да отварям оркадски направени платки (именно за pcb говоря, не за схема), във DXP. Все има "особености", които правят конверсията неизползвама. .... |
О-о-о може , може ... За конвертор не зная , но аз си прехвърлих доста стари проекти от ДОС-овския CadStar на DXP през куп програми включително Оркад ( импорт-експорт) . Трудно е , с много корекции на ръка после , но понякога си заслужава ... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|