Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Съвет за електрожен ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
пламенхар
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Фев 2008
Мнения: 232
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 17:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Някъде между 15 и 60 лв.са цените на тези вентилатори и ги има с голям избор в Мосю Бриколаж,Практикер и други магазини за ел. уреди.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
optic
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Ное 2009
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Нед Ное 15, 2009 6:40    Заглавие: Отговорете с цитат

пламенхар написа:
Някъде между 15 и 60 лв.са цените....


Значи в MR,Bricolage ги има така ли ? А къде точно да ги потърся и как точно се казват вентилаторите за да мога да намеря точния ?

И също да попитам като го свържа колко време още ще удължи работата на електрожена и дори и като загреее по бързо ли ще охлажда в смисъл по бързо ли ще изключва защитата или пак ще трябва да се чака 15-20 мин ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 15, 2009 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

пламенхар написа:
Аз си купих един вентилатор за прозорец с капак -мисля,че беше турски.Пасна идеално на електрожена и сега не изключва.
optic -Между редовете ли четеш или ще питаш още 10 пъти за едно и също нещо ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
optic
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Ное 2009
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Нед Ное 15, 2009 10:53    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP, Извинявам се.
Оки значи след като го сложа и ще мога да си заварявам без да ми загрява с 2,5 електроди,а не както преди да тръгна да заварявам и за 5мин да ми загрее и 20 мин да го чакам.... Sad
Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
optic
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Ное 2009
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Нед Ное 15, 2009 15:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам само още един въпрос,и той е как трябва да сложа вентилатора да вкарва въздух в кутията в смисъл да духа към намотките или да изкарва от кутията въздуха ??

Благодаря предварително Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stambolov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Апр 2007
Мнения: 133
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Ное 15, 2009 22:30    Заглавие: Съвет за електрожен? Отговорете с цитат

Имам подобен електрожен вентилатора ми е вграден вътре в кутията и духа навътре към трафа.При мен беше подобен ефекта на задеистване на защитата след изгаряне на един електрод максимум.Всички нови електрожени които се предлагат в популярните магазини са тип,, хоби'' ,почти на всички намотките им са от алуминии от там идва загряването и лошото качество на заварките ,магнитопровода също е от некачествена силициева ламарина.Моят е модел на БУДГЕТ въпреки че има оригинален вграден вентилатор пак изключваше след един електрод работа .Смених му шината с медна идонавих няколко витки ,датчика за температурата го преместих на първичната намотка .В момента машината работи идеално .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
optic
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Ное 2009
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 6:17    Заглавие: Re: Съвет за електрожен? Отговорете с цитат

Ами аз за проба изгорих 2 електрода един след друг след като поставих вентилатора да духа навътре и не изключи, пък ще видиме горе доло след колко електрода ще изключва но предполагам че дори и да изключи ще охлажда доста по бързо от колкото както беше без вентилатор и трябваше да се чака 20 мин...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пламенхар
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Фев 2008
Мнения: 232
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 6:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Все пак това е Хоби инструмент.Не е за професионално заваряване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
optic
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Ное 2009
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 17:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами твоя електрожен колко време държи откато му сложи вентилатора ?
Моя е енхел и не съм засичал още просто само с 2 електрода пробвах да изгоря и не загря след което го изключих.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пламенхар
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Фев 2008
Мнения: 232
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 19:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Откакто сложих вентилатор не е изключвал, но не съм ползвал повече от 2-3 електрода.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals