| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Дилян_93 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2009 Мнения: 163 Местожителство: София/Русе
|
Пуснато на: Пон Ное 16, 2009 21:51 Заглавие: |
|
|
Отскоро заварявам , но бих казал, че мога. И аз използвам 2,5 електроди на Вежен. Много съм доволен. Значи - за да се заварят двете железа трябва максимално да са допрени. Нетрябва да има празнини,дупки и каквото и да е било, демек внимавайте когато режете (знаете поговорката). Когато се заварява са ми казвали, че електродът трябва да се движи леко и да описвате дъга.
А относно заварките на вертикално разположени железа -еми трудничко си е ,още не ги владея добре ,но баща ми казва да почвам отгоре надолу.
Това е от мен успех.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
biso Активен потребител

Регистриран на: 23 Апр 2006 Мнения: 92 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Ное 16, 2009 22:42 Заглавие: |
|
|
Да заваряваш не е толкова лесно. Не случайно заварчиците имат и майсторски класове. Когато заваряваш трябва да направиш провар между двата метала и да добавиш достатъчно материал за заварката. В противен случаи като махнеш шлаката остават няколко капки метал.
Заваряване му е маиката _________________ Когато мъдрецът сочи звездите, глупака гледа пръста му |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
кязъм Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юни 2009 Мнения: 113 Местожителство: Кубрат
|
Пуснато на: Сря Ное 18, 2009 11:21 Заглавие: |
|
|
Вентилатора е добре да изкарва въздуха отвътре навън.Така охлаждането е по-добро.И поне да е на 150 м3/час.Най-вероятно при твоя електрожен вторичната намотка е изпълнена с алуминиев проводник.Даже и при сложен вентилатор,не е препоръчително да се използва продължително време,защото с вторичната загрява и първичната намотка,която малко трудно ще охладиш.А при заваряване на кръгли предмети,примерно панти,използувай добавъчна тел.Така по добре се запълва празнината между тях.Успех. Май търсеха заварчици за Дубай !!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Ное 18, 2009 12:49 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Вентилатора е добре да изкарва въздуха отвътре навън.Така охлаждането е по-добро. |
Те всички конструктори на компютърни захранвания са идиоти ,щом го правят обратното ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Сря Ное 18, 2009 13:08 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | А относно заварките на вертикално разположени железа -еми трудничко си е ,още не ги владея добре ,но баща ми казва да почвам отгоре надолу. |
Пробвай отдолу нагоре и ще видиш че ще ти е по лесничко
Не се бъзикам, когато вървиш надолу шлаката изпреварва заварката и не се получава хубава заварка. Оитай и кажи и на бащати  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Сря Ное 18, 2009 13:15 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Цитат: | | Вентилатора е добре да изкарва въздуха отвътре навън.Така охлаждането е по-добро. |
Те всички конструктори на компютърни захранвания са идиоти ,щом го правят обратното ! |
Извинявам се, че поствам цитат, но не можах да разбера какво точно иска да каже ELP и затова го пиша така - с други думи, колега ELP, накъде движи въздуха перката на компютърния PSU? _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
optic Нов потребител

Регистриран на: 13 Ное 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Пет Ное 20, 2009 19:31 Заглавие: |
|
|
| Как да направя така че електрода да не залепва за желязото,малко боя или ръжда да има и залепва ?? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mario-G Опитен потребител

Регистриран на: 13 Яну 2009 Мнения: 332
|
Пуснато на: Пет Ное 20, 2009 19:40 Заглавие: |
|
|
| Ами преди да заваряваш, пробвай да почистиш детайлите с телена четка, шкурка, каквото имаш подръка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
optic Нов потребител

Регистриран на: 13 Ное 2009 Мнения: 24
|
Пуснато на: Пет Ное 20, 2009 19:41 Заглавие: |
|
|
| Mario-G написа: | | Ами преди да заваряваш, пробвай да почистиш... |
с телена четка ги зачиствам обаче пак остава малко боя и пак залепва и тръдно тръгва да заварява ??Трява да е идеално чисто за да тръгне иначе неще незнам при другите дали е така ?? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пет Ное 20, 2009 21:03 Заглавие: |
|
|
| ivankrivodol написа: | | ELP написа: | | Цитат: | | Вентилатора е добре да изкарва въздуха отвътре навън.Така охлаждането е по-добро. |
Те всички конструктори на компютърни захранвания са идиоти ,щом го правят обратното ! |
Извинявам се, че поствам цитат, но не можах да разбера какво точно иска да каже ELP и затова го пиша така - с други думи, колега ELP, накъде движи въздуха перката на компютърния PSU? |
P.S. Понеже не виждам да има реакция - да поясня - конструкторите на PSU определено не са идиоти, макар да са направили перката да изкарва въздуха от вътрешността на комп. към околната среда. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|