Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Съвет за електрожен ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Дилян_93
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2009
Мнения: 163
Местожителство: София/Русе

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 21:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Отскоро заварявам , но бих казал, че мога. И аз използвам 2,5 електроди на Вежен. Много съм доволен. Значи - за да се заварят двете железа трябва максимално да са допрени. Нетрябва да има празнини,дупки и каквото и да е било, демек внимавайте когато режете (знаете поговорката). Когато се заварява са ми казвали, че електродът трябва да се движи леко и да описвате дъга.
А относно заварките на вертикално разположени железа -еми трудничко си е ,още не ги владея добре ,но баща ми казва да почвам отгоре надолу.
Това е от мен успех. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
biso
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2006
Мнения: 92
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 22:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Да заваряваш не е толкова лесно. Не случайно заварчиците имат и майсторски класове. Когато заваряваш трябва да направиш провар между двата метала и да добавиш достатъчно материал за заварката. В противен случаи като махнеш шлаката остават няколко капки метал.
Заваряване му е маиката
_________________
Когато мъдрецът сочи звездите, глупака гледа пръста му
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
кязъм
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 113
Местожителство: Кубрат

МнениеПуснато на: Сря Ное 18, 2009 11:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Вентилатора е добре да изкарва въздуха отвътре навън.Така охлаждането е по-добро.И поне да е на 150 м3/час.Най-вероятно при твоя електрожен вторичната намотка е изпълнена с алуминиев проводник.Даже и при сложен вентилатор,не е препоръчително да се използва продължително време,защото с вторичната загрява и първичната намотка,която малко трудно ще охладиш.А при заваряване на кръгли предмети,примерно панти,използувай добавъчна тел.Така по добре се запълва празнината между тях.Успех. Laughing Май търсеха заварчици за Дубай !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 18, 2009 12:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Вентилатора е добре да изкарва въздуха отвътре навън.Така охлаждането е по-добро.
Laughing
Те всички конструктори на компютърни захранвания са идиоти ,щом го правят обратното !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 341
Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Сря Ное 18, 2009 13:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
А относно заварките на вертикално разположени железа -еми трудничко си е ,още не ги владея добре ,но баща ми казва да почвам отгоре надолу.


Пробвай отдолу нагоре и ще видиш че ще ти е по лесничко Very Happy
Не се бъзикам, когато вървиш надолу шлаката изпреварва заварката и не се получава хубава заварка. Оитай и кажи и на бащати Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Сря Ное 18, 2009 13:15    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Цитат:
Вентилатора е добре да изкарва въздуха отвътре навън.Така охлаждането е по-добро.
Laughing
Те всички конструктори на компютърни захранвания са идиоти ,щом го правят обратното !

Извинявам се, че поствам цитат, но не можах да разбера какво точно иска да каже ELP и затова го пиша така - с други думи, колега ELP, накъде движи въздуха перката на компютърния PSU?
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
optic
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Ное 2009
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Пет Ное 20, 2009 19:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Как да направя така че електрода да не залепва за желязото,малко боя или ръжда да има и залепва ??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 332

МнениеПуснато на: Пет Ное 20, 2009 19:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами преди да заваряваш, пробвай да почистиш детайлите с телена четка, шкурка, каквото имаш подръка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
optic
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 13 Ное 2009
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Пет Ное 20, 2009 19:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Mario-G написа:
Ами преди да заваряваш, пробвай да почистиш...

с телена четка ги зачиствам обаче пак остава малко боя и пак залепва и тръдно тръгва да заварява ??Трява да е идеално чисто за да тръгне иначе неще незнам при другите дали е така ??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Пет Ное 20, 2009 21:03    Заглавие: Отговорете с цитат

ivankrivodol написа:
ELP написа:
Цитат:
Вентилатора е добре да изкарва въздуха отвътре навън.Така охлаждането е по-добро.
Laughing
Те всички конструктори на компютърни захранвания са идиоти ,щом го правят обратното !

Извинявам се, че поствам цитат, но не можах да разбера какво точно иска да каже ELP и затова го пиша така - с други думи, колега ELP, накъде движи въздуха перката на компютърния PSU?

P.S. Понеже не виждам да има реакция - да поясня - конструкторите на PSU определено не са идиоти, макар да са направили перката да изкарва въздуха от вътрешността на комп. към околната среда.
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals